Na výletě v Hong Kongu, aneb cesta za High-end in-eary

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Bína 17. 1. 2018 05:17

Uprimne, nejake presne informace na zivotnost tlakovych menicu nemam, muzu se zeptat nejakych kontaktu co mam. Co ty jsi prosim te nasel, ze vyvozujes, ze ma tlakovy menic kratsi zivotnost?

Jinak, z osobni zkusenosti nebo co jsem se bavil
- Moje JH13 bez nejmensiho problemu 7 let
- UE Triple fi u nekterych znamych snad uz 10 let
- stare UE customy, i po 12 letech pouzivani hudebnikem, stale bez problemu

Samozrejme se jedna o mechanickou soucastku a tam ta nahoda, ta desetina procenta co muze selhat, vzdycky existuje. Jak se k tomu pak postavi dany vyrobce uz je otazka na ne.

A proc tuhle otazku nikdo neresi? Protoze prumerny uzivatel ma dost starosti si vubec vybrat to co mu sedi zvukove, pohodlim, designem, dostupnosti, ze na nejake otazky, co bude za 5-10 let, nezbyva misto.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 17. 1. 2018 22:24

No,trochu jsem si to spletl.Nebyla to životnost,ale spíš odolnost(durability).

Např. zde(v "Pros"): https://441k.com/in-ear-monitors-balanc ... 327d6a0e70

Ohledně životnosti jsem našel na head-fi třeba takovéto věty. :-)

"According to UE (Mike Dias), their expected lifespan should be at least 4-5 years (though I asked him specificially about the UE-10 Pros, I believe the same applies to their other custom products)."

"I read that BA's (balanced armatures) have a life expectancy of 7 years, makes me wonder if pricier customs are worth the price of admission..."

Nicméně konkrétní odpověď jsem tam nenašel,nehledě k tomu,že téma "Lifespan of IEM's" se tam řeší dost sporadicky.
Každopádně s tvou poslední větou osobně nesouhlasím.Pokud se rozhodnu koupit in-eary od 30k výše,tak i otázka životnosti bude prioritní(a to nejsem ekonom,ale spíše pragmatik).Pouze "krátkozraký" či bohatý člověk si může koupit in-eary za 50k a neřešit přitom apriorně otázku jejich životnosti.
Životnost 10 let je z mého hlediska v pohodě,nicméně 5 let se mi už moc nelíbí. :-) :pozor
V každém případě ti děkuji za info.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 18. 1. 2018 01:56

Mechanicka odolnost, tam asi ano, precijen tlakovy menic je o dost slozitejsi a i nachylnejsi konstrukce nez dynamicky menic.

A k te zivotnosti, zkus se podivat, jak casto nekdo neco takoveho resi. Kdyby tlakove menice skutecne mely realnou zivotnost jen 5 let, stacilo by se kouknout na jakykoliv trochu starsi model na forech a bylo by to plne stiznosti a dotazu na vymenu. Ale nic takoveho se ani v nejmensim nedeje.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků