HiFiMan HE-400i - sluchátkový zesilovač

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod wapster666 13. 2. 2017 10:26

Tak jsem nakonec koupilo Fiio A5 a jsem spokojený, zvuk je znatelně lepší!

Ještě přemýšlím o nějaké externí zvukové kartě, máte nějaké tipy? Myslíte, že by mohlo stačit něco takového:
https://zvukove-karty.heureka.cz/creati ... e/#section

Díky za odpovědi :-)
wapster666
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MynnyD 15. 2. 2017 08:01

Můžu doporučit ZuperDAC, aktuálně na Massdropu za 59$:
https://www.massdrop.com/buy/zorloo-zuperdac

podle mě se je to s Fiio dobrá kombinace, používám je v práci a na cestách jako mobilní sestavu. (Fiio mi připadá jemnější a má u Hifimanů slušnou soundstage, ZuperDAC je naopak neutrální, možná trochu světlejší a zaměřuje se spíš na přesnost, takže se dobře doplňují).

Herní karty moc nedoporučuju, budeš si připlácet za spoustu pseudoherních marketingových technologií a uvnitř obvykle bývá čip jako ve výrazně levnějších hudebních kartách.
MynnyD
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 22. 11. 2017 13:28

Keďže je tu aspoň aká-taká diskusia o týchto slúchadlách, nebudem kvôli mojej otázke zakladať nové vlákno. V aktuálne prebiehajúcej akcii priamo na stránke výrobcu som neodolal a kúpil. Ale vzhľadom na to, ako mám teraz doma riešené moje stávajúce slúchadlá, viem, že k HE400i budem potrebovať dlhší kábel ako je pribalený. Potrebujem 2m kábel. Viete mi poradiť? Dá sa vôbec niekde zakúpiť? Niekto nejaké skúsenosti?

Doma kŕmim slúchadlá priamo zo zosilňovača (Cambridge CX A80) alebo AudioQuest Dragonfly 1.2. Myslíte, že Dragonfly ich utiahne?
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 22. 11. 2017 15:36

Dopřál bych jim pod stromeček solo sluchátkový zesík, určitě si to zaslouží.
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 22. 11. 2017 16:35

Sluchátkový kabel doporučuji vzít od polských Forza AudioWorks. Pokud se rozhodneš pro nejlevnější model Color Series, nezapomeň u nich ověřit, zda ho můžou dodat i s 2,5mm jacky pro nové HiFiMANy - více zde.

Také bych byl pro pořízení sluchátkového zesilovače. Konkrétně Schiit Magni 3 nebo Vali 2 z Holandska.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 23. 11. 2017 06:23

The Wolverine píše:Také bych byl pro pořízení sluchátkového zesilovače. Konkrétně Schiit Magni 3 nebo Vali 2 z Holandska.

To sú zosilňovače bez DAC, takže by som to asi napájal stále z Dragonfly, že? Vôbec sa v sluchátkových zosíkoch nevyznám. Poznám len Vincent KHV1
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 27. 11. 2017 00:17

Pokud hned nechceš investovat víc, připadá mi rozumnější pořídit k HE400i pouze pořádný zesilovač a využít DAC z DragonFly nebo CXA80, než se spokojit s levným DAC/AMP kombem. Samostatný DAC lze samozřejmě kdykoli do sestavy doplnit.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tonik666 5. 12. 2017 19:06

HE-400i mam v praci, tudiz maji nahrano docela dost, urcite vic jak 150hod. Posloucham pres FiiO E10. Poridil jsem FiiO A5, a testoval jsem A5 v kombinaci s Fiio E10 a FiiO X3 2.gen. Bohuzel neslysim znatelny rozdil mezi E10, E10+A5, X3 II, X3 II+A5. Posloucham zejmena post-metal a sludge,obcas nejakou klasiku typu Led Zeppelin, Pink Floyd, obcas indie, folk etc.

S hlasitosti neni problem, posloucham na low gain a jsem nekde na 3 srtupni z 10. Mam ale na FiiO E10 zapnuty bass, s tim to zni lepe.

Co jsem hledal nazory na netu, nekteri tvrdi ze potrebujes silny zesik, jini zase ze v pohode s beznym.

Takze pokud nemas extra vytribeny sluch, nehrotil bych nejaky extra silny zesilovac, E10 ci neco srovnatelneho ci mirne lepsiho by to mohlo v klidu zvladnout (Schiit Fulla, Dragonfly,...)
tonik666
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod razerfan 5. 12. 2017 21:11

kup si náušníky MrSpeakers Alpha Pads, pak uslyšíš rozdíl který marně hledáš u zesilovačů. Je to větší kvalitativní skok než koupě super zesilovače a vyjde tě to na míň než koupě nejlevnějšího. Dolar je teď za mhubičku, vyjde tě to jen na 1500,-. Je to větší pecka i než ten bass boost.
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MynnyD 5. 12. 2017 22:11

s náušníky souhlasím, kůže udělá hodně. Nakonec jsem zakotvil u kombinace Schiit Modi 2U + Schiit Lyr + elektronky EH 6922 Gold + náušníky ZMF Ori. Pro moje uši naprosto dokonalé. Ale stačí odstranit jeden článek a už to není ono :)
MynnyD
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tonik666 6. 12. 2017 06:22

Alpha pads urcite nechci, skoncil bych jako chlapik co napsal tuto recenzi na head-fi: sice to hraje s alpha pads trosicku lip (ale zadny velky rozdil), ale potil se s nimi tolik, ze se radsi vratil k focus pads a je s nimi spokojeny.

https://www.head-fi.org/threads/hifiman ... 4/page-545
tonik666
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MynnyD 6. 12. 2017 08:50

tonik666 píše:Alpha pads urcite nechci, skoncil bych jako chlapik co napsal tuto recenzi na head-fi: sice to hraje s alpha pads trosicku lip (ale zadny velky rozdil), ale potil se s nimi tolik, ze se radsi vratil k focus pads a je s nimi spokojeny.


To je trochu unáhlený, orientovat se na základě jedné zkušenosti. Já se potím určitě nadprůměrně a s koženými náušníky na Hifimanech jsem neměl problém ani v létě. Navíc otevřený sluchátka maličko větrají i skrz mušle.
MynnyD
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod razerfan 6. 12. 2017 09:07

V pohodě, nikdo tě nenutí. Mám je, nepotím se v nich a hrají o hodně líp. Žádný bass boost nepotřebuji, a jsem rád, že jsem si nechal tady na fóru poradit a koupil jsem si je.

ps Doporučil jsem je k he-400i známému (šéfovi), a taky spokojenost. Kolik do toho on nasypal? 6000 za he-400i v akci, 6000 za dragonfly red, 1500 za náušníky - 13 a půl celkem a problém zvuku je vyřešen. Kdyby chtěl koupit něco lepšího, musel by dát minimálně 35 tisíc, ale to jen tehdy, že by to trefil. na poprvé. Takhle má čas na hudbu a nemusí řešit techniku.

ps2 Předtím jsem měl fiio e12a a také jsem zapínal bass boost. Alpha pady nejen že přidaly bas, oni ho i udělaly údernější. Zvětšil se prostor. Teď to je to správné he-400i, předtím to mělo trochu plochý zahuhlaný zvuk kterému pořád něco chybělo. Jdno se ale nezměnilo, nejlepší nahrávky znějí fantasticky, horší nahrávky průměrně - za to může postprocessing.

Raději bych oželel mojo a používal dál fiio e12a, než sundat tyto náušníky.
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 6. 12. 2017 10:11

Tie nausniky nemusia byt take terno... kupil som si nausniky od Brainwavz (lambskin, rounded) - boli pohodlne velmi oproti Focuspadom, ale bas siel dole neskutocne. Nerad, ale musel som ich posunut dalej kolegovi, ktory ich dal na Superluxy, kde zase naopak basov pribudlo (sam som to pocul). Cudne je to s tymi nausnikmi....
Kde sa daju tie ZMF Ori alebo MrSpeaker zohnat inde ako v US shope ?
Co mna neskutocne stve, je skor kabel - nic horsie som este nevidel... nepoddajny debilny pokus o kabel. Asi skusim forzu, ale neviem, ci nedopadnem ako s tymi Brainwavz.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod duuudl 6. 12. 2017 20:02

Vyzkoušel jsem na HE400i víc než 20 párů kožených i koženkových náušníků a to včetně modelů AUDEZE LCD, DEKONI, Lawton i ty zmiňované Brainwavz a žádné z nich nehrají tak dobře jako Mr.Speaker Aalpha Pads. Jo a z hlediska pocení určitě nejsou horší kožené náušníky než velur, nebo koženka případně jejich kombinace. Napiš mi soukromou zprávu jaké máš požadavky na kabel, možná ti budu schopen vyhovět.
duuudl
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků