FiiO F9 (SE)-upgrade z EX1i-dojmy

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bacil2 12. 11. 2017 10:00

bacil2 píše: ... za danú cenu určite v pohode, ale až taký veľký zázrak to podľa mňa zas nie je ...
kalimero73 píše: ... určitě bude hodně zvukově lepších in-earů, ale myslím, že za ty prachy určitě stojí

... myslím, že napriek dosť rozdielnemu hw (a predpokladám že aj sw) "backroundu" nie sme obaja v až tak veľkom názorovom rozpore :lol:
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miso82 13. 11. 2017 14:50

zaujimavo vypada aj novinka Fiio fh1 https://www.head-fi.org/threads/fiio-fh ... ed.864308/
miso82
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod weefaa 20. 11. 2017 21:12

Brzy by měla být k dispozici verze PRO. Moc rozdílů nevidím, příslušenství za mě není důležité, barva je dle názoru každého, L konektor je plus také dle každého, ale hlavní změnou je měnič. Dle znalých a zkušených, vyplatí se přidat 1000Kč za měnič Knowles' TWFK-30017-000?

http://www.fiio.net/en/products/74#F9PRO
Mac Mini M1 > iFi ZEN DAC Signature V2 (iFi iPower2 )> SP Audio SC1 > FELIKS Audio Echo MK2 > Forza Audio Noir Hybrid HPC > ZMF VC.
weefaa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 21. 11. 2017 01:35

Zjednodušeně, původní F9 mají tlakové měniče myslím Bellsing (ty používají všechny ty levné hybridy, ale i některé high-end značky) a hlavně v Číně se to nesetkalo s nadšením, tedy Fiio vydává dražší verzi s originálním Knowles měničem. Konstrukčně jsou to velmi blízké měniče, zda to bude mít nějaký dopad do zvuku se dá jen stěží posoudit.

Otázkou je, zda se Fiio nepokusilo v této verzi nějak napravit časté stížnosti na ladění původní F9, což se dozvíme až z prvních testů.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 21. 11. 2017 07:15

Bína píše:Otázkou je, zda se Fiio nepokusilo v této verzi nějak napravit časté stížnosti na ladění původní F9...
hmmm ... tak nie som so svojimi kritickými pripomienkami až tak úplne sám :lol:
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 21. 11. 2017 07:32

bacil2 píše:
Bína píše:Otázkou je, zda se Fiio nepokusilo v této verzi nějak napravit časté stížnosti na ladění původní F9...
hmmm ... tak nie som so svojimi kritickými pripomienkami až tak úplne sám :lol:


Neprimerene zvyrazneni ve vyskach je obecne znamym nedostatkem F9. Jak moc to komu vadi a kdo to resi EQ je dalsi otazka.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kalimero73 21. 11. 2017 08:05

Hmm, já teda při poslechu na X1i+A3 nebo mobilu žádné nepřiměřené zvýraznění výšek neslyším, spíš naopak se mi zdají výšky hladší a "nepichlavé" při porovnání s EX1i na exponovaných pasážích mých oblíbených písniček. Věnoval jsem tomu svému "srovnávání" docela hodně času ( cca 10 hodin ) a fakt se mi ten zvuk jeví hodně pohodově + skvělý komfort usazení v uších a dlouhodobého nošení.
Připouštím, že určitě při přímém porovnání na ...násobně dražších stroječkách
nebo jinak laděných přehrávačích ( s jinými vnitřnostmi ) se může zvýraznění projevit, ale se starou X1 si ty sluchátka "sedly" perfektně :-). Toť můj pocit z poslechu.

-- 21. 11. 2017 07:30 --

Jsem docela zvědavý na zvukové porovnání s novými F9 PRO, jestli ty měniče Knowles
přinesou nějaký posun ke (slyšitelně) lepšímu zvuku .... no uvidíme :-).

-- 21. 11. 2017 07:49 --

Jinak na Alíku už jsou pár dní FiiO F9 Pro k dispozici a nejsou zase o tolik dražší než F9-tky,
tady je link: https://www.aliexpress.com/store/produc ... e714SkHd2u
Stereo: MA Silver RX6+NAD 317+CA Azur 640C+Technics RS-BX646 <> Home Cinema: Panasonic OLED TX-65FZ800E+Panasonic DP-UB824+Zidoo Z9S+Denon AVR-X3200W+5.0 Canton Ergo 1002 DC, Ergo CM 52, Ergo 32 DC <> Prodej: Heco Music Style 500+VP102+VP302
kalimero73
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod weefaa 21. 11. 2017 21:12

Dostupné budou brzy i u nás http://www.headphones.cz/inshop/prenosn ... f9-pro.htm, ale to až po Black Friday. Já osobně chtěl pořídit červené, takže mi absence barvy u těch PRO odrazuje :D, ale po přečtení prvních testů asi upřednostním...

https://www.head-fi.org/showcase/fiio-f ... 09/reviews
Mac Mini M1 > iFi ZEN DAC Signature V2 (iFi iPower2 )> SP Audio SC1 > FELIKS Audio Echo MK2 > Forza Audio Noir Hybrid HPC > ZMF VC.
weefaa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 23. 10. 2018 11:43

Uz ste niekto pocul novsiu vlajkovu lod Fiio FH5 ? Nasiel som zaujimavu recenziu a je tam porovnanie s viacerymi sluchatkami. Cenovo su za dvojnasobok oproti F9 Pro, co ich celkom znevyhodnuje a 11.11 si naplnim chut po novej hracke skor Whizzermi prip. pockam na Shanlingy.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků