Uzavřená (asi menší) do 5 tisíc

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Kony123 9. 2. 2016 20:35

Ahoj, chtěl bych se s vámi poradit, chtěl bych si koupit nová sluchátka jako náhradu za moje Etymotic HF5, které mi před pár měsíci dosloužili (sloužili 5 let).
Přišel jsem ale na to, že se za těch 5 let změnil můj životní styl (nejezdím už denně MHD) a připadá mi zbytečné poslouchat doma na špuntech. Takže hledám uzavřená sluchátka (nechci rušit okolí), akorát nevím, jestli vzít nějaká klasická větší typu M50x nebo se soustředit na něco menšího, co bych mimo doma mohl poslouchat i třeba někde v buse (když někam náhodou pojedu). Zvukově vyrovnaná, nezlobil bych se za pár basů navíc proti etymotic, ale chci stejně detailní středy a výšky.
Chci se zeptat, bude podstatný rozdíl ve zvuku mezi třeba těmi M50x a těmi menšími nebo tam rozdíl nepoznám? Viděl jsem tady v nějakým tématu, že se doporučují Fostex TH-7, ale jsou polovina rozpočtu, myslím, že se najdou do 5 tisíc asi lepší. Pokud bych bral menší, chci co nejmenší přítlak na hlavu(zkoušel jsem v EW Sony MDR-10RC a přítlak mi přišel ok, že bych je vydržel poslouchat třeba 5 hodin)... Doufám, že chápete co požaduji a budu rád za každou radu


Dále bych se chtěl mimo rozpočet zeptat na zvukovku do USB, co by vybraným sluchátkům stačila s cenou +- 2000 (myslím, že to bude stačit, kdyžtak mne opravte...)


Děkuji moc.
Kony123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Wolverine 9. 2. 2016 21:35

Oblíbené on-ear v této ceně s vyrovnaným zvukem jsou Sennheiser HD 25-1 II, u nich však pozor na trochu větší přítlak. Alternativou by byly V-MODA XS nebo Bang&Olufsen BeoPlay H2, ale ty už mají více basový projev. Nebo potom ty Fostex TH-7, mají vyrovnaný projev a vyrovnají se i některým dražším.

Over-ear sluchátka budou na domácí poslech pohodlnější. M50X mají zvuk spíše do V, vyrovnanější jsou AKG K550 MKII. Vzhledem k plánovanému použití doma i venku bych uvažoval o příplatku na NAD VISO HP50 (vyrovnaná s mírně posíleným subbasem) nebo Audio-Technica ATH-MSR7 (mírně světlejší).

Jako USB DAC/AMP v této ceně bych zvolil obligátní FiiO E10K.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kony123 9. 2. 2016 21:50

Ty AKG se mi líbí i vzhledově, nakonec budu stejně poslouchat jen doma, na cestách je stejně hodně ruchu, tam mi k iPhonu stačí earpody... děkuji tedy za radu, půjdu asi do kombinace AKG K 550 MKII + FiiO E10k
EDIT: Nebo stálo by hodně za to připlatit si za ty AT dražší?
Kony123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Wolverine 9. 2. 2016 22:00

Těžko říct, jestli by pro tebe byl ten příplatek adekvátní, chtělo by to vyzkoušet.

Ještě by byla možnost AKG K545, na rozdíl od K550 jsou menší, basovější a mají kratší kabel s ovládáním.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radimecek13 10. 2. 2016 06:13

Za sebe doporučuji Bang & Olufsen H2...výborná zvukově a i pohodlí a zpracování je na vysoký úrovni...Fostex th7 jsou dost nepohodlný a zvuk taky není úplná výhra..
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado



FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků