Pure Acoustics - za málo peněz hodně muziky ?!? :)

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kupca85 29. 11. 2008 23:15

Prominte, ze otviram tento starsi thread, ale pro ostatni co si budou kupovat proximy, tak 80% kde se pise, ze barva je tresna je to mahagon!!! Takze az bude te dokupovat sub teto znacky tak radsi si ho porovnejte.
kupca85
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dabit 22. 1. 2011 23:57

Byl jsem u známého,
který si koupil od kolegy z práce za 6000 Kč komplet http://www.i-vyprodej.cz/pure-acoustics ... vcetne-phe ale v černé barvě + receiver Yamaha HTR - 6130. Samozřejmě jsem byl zvědav jak to hraje. Nechtěl bych to doma ani zadarmo! Ozvučnice jsou fakt z lisovaného papíru :) Chtěl jsem se podívat na zadní stranu reprobedny a zůstal mi v ruce bassreflexový nátrubek ...
Receiver nebudu ani komentovat.
Dabit
Junior

Odeslat příspěvekod theduck154 23. 1. 2011 14:46

A co mas proti AVR? Sam ho mam a jsem snim zaty penize za ktery jsem ho kupoval nadmiru spokojenej i po zvukovy strance.
theduck154
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dabit 25. 1. 2011 23:39

Vždyť to nehraje. Je to slabé jak čaj, žádná dynamika, hraje to jak z hrnce. Pokud Ti to vyhovuje, nehledej problém ;-)
Dabit
Junior

Odeslat příspěvekod theduck154 26. 1. 2011 10:31

No ona je pravda ze pokud nemam zaplej music enhancer tak to hraje jak s hrnce :) ... ale brzo bude vymena snad :)
theduck154
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dabit 27. 1. 2011 09:17

Co budeš kupovat? Jaké máš repro?
Dabit
Junior

Odeslat příspěvekod theduck154 27. 1. 2011 09:42

No mam, Jamo c 405.... Zvuk se mi liby, ale když je vyplel ten music. enhc.. tak je to " bez te dynamiky!".. JInak v lete chci kupit stereo reciever a nebo lepší AV rec.jelikož mam i centr a surroundy.
theduck154
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod armin85 23. 3. 2011 01:29

vy tady Mluvite ze chcete mnet kvalitni hudbu za malo penez ale to nejde bud budu mit levnejsi s podstatne horsim zvukem anebo kvalitu za vic penez a pri tom stereo poslechu se to da este vyresit eqalizerem ja to tak mam a vse je ok ale budu si delat sestavu slozenou z Hifi Stereo zesilovaca YAMAHA A-S 700 BLACK CD prehravace z usb Yamaha CD-S 700 B repro regalove ponevac mala mistnost MAGNAT - Quantum 703 (černý klavírní lak) a samozřejmne equalizer od Behringer FBQ 3102 a samozrejmosti kvalitni propojeni jak boxe tak komponenty a ten kdo by chtel sloupy bych doporucil CANTON - Chrono SL 580 DC tak takato sestava vam podle mne vydrzi hrat skvele dost dlouho cena asy tak toho vseho je 44 500 to je podla mna na dnasne pomnery normalni cena a pak dokoupit nejaky levnejsi reciever len na filmy protoze kdyz chce mnet clovek kvalitni hudbu nebude prece kupovat na filmy na to su jine pristroje
armin85
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod peta89 29. 8. 2013 20:32

Ahoj lidi, doma mám Pure Acoustics Juniore. Mám je zapojené na Grundig Receiveru H i-Fi 20 rok 1972. Ten kdo říkal, že nemají pěkný medový zvuk, tak nevím hraje mi to doma moc pěkně, někdy při filmu nebo kvalitní nahrávce mají až moc basů, musím často ještě ubírat. zapojené mám sloupy a na nich mám ze setu Junior ty zadní menší, skvěle se doplňují.Koupil jsem je sice jako set 5.1 , ale mám jen ty 4 zapojené.

Nerozlepují se, nepraskají a ani nejsou lehké jak se tady mnohdy píše. Jejich zvuk je za tu cenu až moc skvělý ve výprodeji mě vyšli na cca 3000,- 3 roky zpět. kamarád si pořídil Repro bedny Sony za 20 000,- měl na něm nový receiver onkyo. Bohužel je digitální a zvuk byl nic moc. Měli nevýrazný a plochý zvuk. Dali jsme na ně můj Grundig a měli trochu lepší zvuk, ale vše se zesilovačem doladit nedá.

Závěrem bych chtěl říct jen to, že kdo neslyšel nevyzkoušel nemůže tvrdit, že nehrají a že nemají plné basy. Záleží na použitém zesilovači. málo kdo ví, že ty nové Digitální zesilovače se tváří, že jsou dobré, ale je tam to ALE!
Digitálně upravený zvuk se nemůže rovnat Analogovému a to je s Watt. Digitalně vyhoněné Watty jsou mnohdy tak slabé že i pitomé Tesly 10 W hrají mnohdy lépe než obyčejné domácí kino za pár kaček. stručně bedny , které mají napsané 175 Watt mají ve zkutečnosti poloviční výkon. Tyvýkony jsou udávány jako špičkový. Schválně nechte hrát basy středy a výšky v normě a nechte si to zeslabené měli by jste slyšet plný medový zvuk a to samé i při zesílení pokud musíte ubírat jedno nebo druhé bohužel stanovený výkon pokulhává.A upřímně zkuste si doma v pokoji o 25 metrech čtverečných pustit blbých 100 W poctivých...
To je má zkušenost s Pure. Nemůžu pro Ti nim nic vytknout.
peta89
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod krmelec 29. 8. 2013 21:16

Co to zas je za recenzu, po tom víně, co jsem vylemptal, to nějak nepobírám :-)
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hexxisek 30. 8. 2013 07:44

peta89: nenech se vysmát....raději ten příspěvek smaž, na jeho základě by tě mohl někdo považovat za hluchého
Macbook Pro 13" 2011 early / iPhone 5S / Harman Kardon AVR 100 + QLN Qubic 2 / Optoma HD131xe - 90" úhlopříčka / Beats Solo 2
hexxisek
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kozanozdra 30. 8. 2013 12:11

není Watt jako Watt, není Pat jako Mat

btw: krmelec máš pěknýho avatara
kozanozdra
Junior

Odeslat příspěvekod peta89 30. 8. 2013 13:27

Kdo si myslí, že digitální Zesilovače a receivery jsou dobré tak ať vyzkouší kdy si osvědčenou analogovou techniku. Budete všichni koukat, tedy slyšet :-)

A s tím souhlasím, nejsou Watty jako Watty. Ty digitální , jsou bez těch všech podpůrných pomocných programech k ničemu a když je přes ty programy nepustíte a pustí te je jen čistě tak jsou ploché a bez basů. Čím to asi je..? Analogový zesilovače jsou lepší. A nejlepší je když máte měkký zesilovač + by měl být o něco slabší než repro tak je to výborná kombinace. Ne jak někdo si myslí hodně digi Watt (1000) a ve skutečností to je vyhoněné uměle tudiž kvalita jde stranou. Příklad mám Zesilovač Tesla AZS 330 2 x 25W Hi fi a k tomu repro tesla 10W . Kdo neslyšel neví. Další , Pure Acoustics Junior sloupy ( 175W) a zadní bedýnky(140) pochopitelně je to špičkový výkon takže poctivých 175W nemájí, že..,mám je zapojené na grundig Receiveru Hi Fi 20 výkon má 4x 100w rok výroby 1972 (v životě si nekoupím dnešní Zesilovače), ten zvuk je super lec jakého frajera ze super bednama a super digi zesilovačem dám do kapsy laicky řečeno...

Raději už končím. :-)
peta89
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hexxisek 30. 8. 2013 13:59

Ja myslím že ty Pure by nezachránil ani McIntosh :D
Macbook Pro 13" 2011 early / iPhone 5S / Harman Kardon AVR 100 + QLN Qubic 2 / Optoma HD131xe - 90" úhlopříčka / Beats Solo 2
hexxisek
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kozanozdra 30. 8. 2013 14:00

:shock: :D 8-D :mrgreen: 8-P
kozanozdra
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků