stavba reproduktoru : okolo 1000-1200Sk za kus

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod EKKAR 9. 5. 2007 21:27

Tak sorry šutrákovi - já to vždycky měl za STENWAY a ono je to STEINWAY, no nic, Žid nebo nežid(t)...
Piána zkrátka UMĚJ.

Pro mazače_Slováka: Záleží jen na Tobě, vždycky měj na paměti, že repra se většinou dávají do servisu jinam, než je vyrobili, pokud už k tomu servisu málokdy dojde - spíš už uživatel otevírá okno a provádí hod (nebo VRH?) daleko - hluboký směrem k nějaké nepříliš vzdálené popelnici... Načež následuje další goooooglení a klopotný nákup buď dalších komponentů, nebo už rovnou hotových beden... Každopádně je mi jasné, že u Tebe se bude vždycky mlátit touha mít věci co nejkvalitnější s finančními možnostmi koupit si vysněnou techniku. Nic si z toho nedělej, těch, kteří jsou na tom podobně, je velká většina, aspoň po jistou část svého hifistického života. Ti, kteří se na finance ohlížet nemusejí, si kupují BANG & OLUFSEN a pod. a nehledají rady na živě.cz nebo na jiných fórech. Prostě si vyber - buď si je koupíš a časem, až Tě jejich zvuk omrzí nebo budeš prostě chtít jiné, větší a výkonnější, je prodáš nebo daruješ a koupíš nebo zase postavíš si jiné bedny. Anebo je nekupuj a vyber si jiné od jiného výrobce - dopadneš s nimi nakonec ÚPLNĚ STEJNĚ - protože si vysníš ještě jiné, lepší... Poslouchat je skutečně budeš zase jenom Ty - a kdo si koho chytí, toho pak má...

To Jersey: Dík za pochopení, někdo prostě poslouchá systémem "krumpáč v hlavě = jedním uchem dovnitř, druhým uchem ven...", zatímco někdo jiný POSLOUCHÁ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod KillerZero 9. 5. 2007 21:47

Jersey: Tak my si asi nerozumíme v tom, jak by reproduktory měly hrát. Podle mě ideální repráky se co nejvíc přiblíží originálnímu zvuku.
KillerZero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jersey II. 9. 5. 2007 22:33

KillerZero
Existují 2 základní charakteristiky HiFistů..

1) HiFíci, kteří prahnou po tzv. reálném nebo chceš-li věrném zvuku. Oni ani sami dost dobře neví, co to vlastně onen věrný zvuk je, jenže si přečetli, že to tak má v HiFi být, tak se za tím ženou. Když už si po kolotoči zvaném HiFi konečně myslí, že mají to správné - věrné HiFi doma, zjistí, že je ten zvuk sice hezký, ale vlastně se jim vůbec nelíbí - nemá šťávu. Ano, poslouchají frekvenčně vyrovnanou charakteristiku, ale co je jim to platné, hudba je nebaví.

2) HiFíci, kteří po reálném zvuku neprahnou. Mají sice rádi velmi kvalitní reprodukci, která ale nemusí mít úplně vyrovnanou charakteristiku a nějaké to elektronkové zkreslení je jen ku prospěchu. Ti, si hudbu chtějí užívat na plné obrátky. Na co je jim poslouchat ji tak, jak ji chtěli muzikanti zahrát, když ji bude raději poslouchat tak, jak se jim líbí, jak ji chtějí slyšet. Hudba je baví.

Já se řadím někam mezi, ale blížím se 2). A ani se za to nestydím, já si chci hudbu užívat, ne se honit za její věrností. Taky se ani nenazývám audiofilem, neboť jím asi nejsem :wink:
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 10. 5. 2007 18:00

To Jersey: nebuď labuť, Ty jsi AUDIOFIL - přesně podle významu tohoto slova - audio = zvuk (NEJEN HUDBA!!!) + fil odvozeno ze slova filius = milý, oblíbený nebo oblibující si něco!!! Prostě máš rád zvuk tak, jak Tvým uším zní nejlíbezněji, jako Sirény lákající plavce do svých osidel...
To, jestli jsi typ 1 nebo typ 2, nehraje zase až takovou roli - i s nekvalitními (rozuměj s ne zrovna lineární charakteristikou) repry se dá poslouchat kvalitně (= lineárně...), pokud se nakombinují vlastnosti několika různých a doplní se patřičně nelineární výhybkou - jedna nelinearita kompenzuje druhou. Jediné, co to potřebuje, je opravdu dobrý a připravený sluch, kterým se tento hybrid kalibruje. A pokud si tu kalibraci "ujedeš" po svém, výsledek zní také stejným způsobem. Myslím, že zrovna Ty mi velmi dobře rozumíš, co jsem touto šroubovanicí chtěl vyjádřit. To samé ale nemohu s klidným srdcem prohlásit o malém Nulovém Zabijákovi, který asi mnoho reprosoustav za svůj život nepostavil - natož aby je odladil, třeba jen podle nějakého mikráku a milivoltmetru, když tolik trvá na EXAKTNÍM měření a hmatatelných výsledcích. Chtěl bych ho vidět motat na kostry a následně bandážovat vzduchové cívky a 3x cestovat do podnikové prodejny TESLY Lanškroun ve snaze sehnat krabicové MP nebo bipolární elektrolytické kondy do výhybek... Dneska by každý chtěl mít všecko až pod nos hotové, spočítané a pokud možno osazené, aby to "JEN" vestavěl do nějaké (samozřejmě koupené, kdo by se s tím bastlil???) krabice...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod eraser_svk 10. 5. 2007 19:30

presne chapem Tvoj aj Jerseyho prispevok :wink:
sam sa priznavam, ze mam pri prednese repro rad basovejsi nadych /aj pre to, ze hudbu aj citim/ a bez basov by to proste nebolo ono...

a uprostred uzivani si rozohraneho songu na vysokej volume mi je
uplne jedno, ze basova zlozka hra hlasnejsie, ako by si audiofil predstavoval... ja to mam proste tak rad a nebudem si kazit zazitok..

k... Dneska by každý chtěl mít všecko až pod nos hotové, spočítané a pokud možno osazené, aby to "JEN" vestavěl do nějaké (samozřejmě koupené, kdo by se s tím bastlil???) krabice...t/quote]


no... musim sa priznat, ze aj ja patrim medzi takych ludi :oops: ale je to skor zo strachu, ze nieco mozem odpalit...
inak sa s tym rad pohram ... a tato takmer DIY bednicka by mala byt moj prvy pokus..

ale to uz trosku odbocujeme od temy...

pls odporucte nejake dobre obchody s menicnmi a aj nejake konkretne modely... thx
eraser_svk
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků