Wataz reproduktorov (RMS vs PMPO atd)

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Kocmeister 22. 12. 2010 17:17

Samozřejmě je to nesmysl. Bude to rádo, když to bez zkreslení vyloudí 10W na kanál. Stačí se podívat na hodnotu příkonu takový sestavy. Bude velmi výrazně nižší než 1000W.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 22. 12. 2010 17:18

Stačí se podívat na štítek, kde je zařízení vyrobeno. Pokud je tam "Made in Japan, ...in EU" a podobně, bude takový výkon věrohodnější. Jak tam najdeš "...China, P.R.C., Malaysia, Philippines, Tchai-Wan nebo Hong-Kong", je nedůvěryhodná už samotná funkčnost, neřkuli nějaký dosahovaný výkon. Dosti dobrým ukazatelem pravdivosti podobných údajů je hodnota pojistky, kterou je v zařízení jištěn přívod síťového napájení. Dobrým zvykem bývá, že tato pojistka se dimenzuje na dvojnásobek běžného plného výkonu/odběru ze sítě, aby ji nevytavil impuls při zapnutí. Síťová pojistka pro zařízení vykazující trvalý výkon 1000W neboli 1kW by musela být dimenzovaná na odběr minimálně 5A (přesně, v ideálních podmínkách při zanedbání účinnosti na 4,35A) - příkon se vypočítá jako napětí krát proud, neznámý proud při známém napětí a příkonu je příkon dělený napětím. Při zachování "zvyklostí" používat vyšší hodnotu by takové zařízení muselo mít pojistku na nejméně 8 až 9 ampérů. Pokud je v zařízení pojistka na nějaké 2A, nelze udaný výkon 1000W RMS označit jinak než jako vysloveně a vědomě klamný.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Kynio 22. 12. 2010 17:49

Díky vysvětlení. Tyhle udávaný výkony mi přijdou spíš jako označení kategorie do které ono zařízení spadá. Tzn nižší, střední a vyšší třída :) možná taky udávaj výkon zesilovače, kde posčítaj výkony jednotlivých kanálů, ale výkon repráků je někde uplně jinde..
Kynio
Junior

Odeslat příspěvekod Kocmeister 22. 12. 2010 18:01

No máš pravdu, čím víc wattů na krabici, tím nižší třída. To sedí. :D
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kynio 22. 12. 2010 18:14

A jak to mám takovýmu blbcovi vymluvit? On stále tvrdí, že to 1000W má a strašně to řve a má to bomba skvělej zvuk :) slyšel sem to a nehraje to nejhůř, ale furt jsou to ty plasťáky
Kynio
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 22. 12. 2010 18:19

A co mu chces "vymluvit"? On je spokojny a to je dolezite. Radsej dajte vecer jedno pivo a kaslite na kvalitu zvuku ;)
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Kynio 22. 12. 2010 18:23

tak to bude asi nejlepší :)
Kynio
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 22. 12. 2010 19:00

Vymluvit to nikomu nelze. Lze to jedině "vydunět", pokud bys dotyčnému pustil opravdu soupravu s výkonem 1kW a nechal ho před ní chvíli sedět.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod isors 11. 12. 2011 09:49

http://www.go4sound.sk/ (forum o autohifi)
Repro Jamo c 803, yamaha a-s700 ,repro kable chord carnival silverscreen bi-amp, , chord crimson,merlin tarntula mk6 ,hdmi chord, pro-ject rmp 1.3 genie, cowon d2+ m-audio ie-40, asus n75sf-bang & olufsen
isors
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fuck8r 31. 5. 2012 09:24

já mám 2.1 PC plasťáčky 232W RMS :D

tu jsou specifikace:

v parametrech se píše:
Frekvenční rozsah: 35Hz - 20kHz + / - 3dB
232 W celkový výkon (měřeno přes FTC "RMS" metoda)
Subwoofer rozměry: 18,1 x 10,2 x 11,7 palce (46 x 25,8 x 29,7 cm)
Satelitní Rozměry: 4,25 x 4,7 x 6,25 palce (10,8 x 12 x 15,9 cm)

Subwoofer:
8 "120W (IEC60268-5 24hod nepřetržité hodnocení) subwoofer s trvanlivé pryže surround
Za čtvrté, aby uzavřený-pásmovým skříně design
Překlenuta dvěma 60 W třídy-D zesilovače s integrovaným DSP pro 120 Wattů (měřeno přes FTC "RMS" metoda)
Ultra-efektivní Integrovaný napájecí zdroj s 100V - 240V AC vstup

Satelity:
Bi-zesílený, obousměrný design s odnímatelným audio kabely
3 "40W (IEC60628-5 24hod nepřetržité hodnocení) středové měniče
1 "16W (IEC60268-5 24hod pokračuje hodnocení) ferrofluidu-chlazený výškové hedvábí bránice
56 W na satelit (měřeno přes FTC "RMS" metoda):
40 Watt třídy midrange-D zesilovače s integrovaným DSP
16 Watt výškový reproduktor třídy-D zesilovače s integrovaným DSP


celkem tomu výkonu věřím, když cejtím výbuch ve filmu až v hrudním koši :kuk:
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 31. 5. 2012 14:56

Fuck8r píše:já mám 2.1 PC plasťáčky 232W RMS :D

....

v parametrech se píše:
Frekvenční rozsah: 35Hz - 20kHz + / - 3dB
232 W celkový výkon (měřeno přes FTC "RMS" metoda)
...

Satelity:
Bi-zesílený, obousměrný design s odnímatelným audio kabely
3 "40W (IEC60628-5 24hod nepřetržité hodnocení) středové měniče
1 "16W (IEC60268-5 24hod pokračuje hodnocení) ferrofluidu-chlazený výškové hedvábí bránice
56 W na satelit (měřeno přes FTC "RMS" metoda):
40 Watt třídy midrange-D zesilovače s integrovaným DSP
16 Watt výškový reproduktor třídy-D zesilovače s integrovaným DSP


celkem tomu výkonu věřím, když cejtím výbuch ve filmu až v hrudním koši :kuk:


Hnusnější překlad už tam Ujo Google nevyhrabal? Myslím že v dnešní době globální srozumitelnosti technické angličtiny už by snad bylo lepší sem upnout "původní znění bez titulků"... A samozřejmě, výbuch cítíš až kdesi, protože to je jedna tlaková vlna vybuzená krátkým vzepětím všech spojených sil zešilovačů i repráčků - nechtěl bych ale být v jejich kůži, kdyby měly takový výkon odevzdávat trvale jak je psáno v těch TTD (24hod pokračuje hodnocení :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ) - protože to by nebylo P.M.P.O. přesně jak to popisuješ, ale nevratná přeměna reproduktorů na smradistory...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Fuck8r 31. 5. 2012 15:13

každopádně je to síla a jedu max na 60% volume - víc by mně snad rozervalo hrudní koš.. nevím jestli to má nebo nemá těch 232W a jak to bylo měřeno o to víc ale postrádám smysl pravých 120,150,200W na kanál + 300W+ sub.. na filmy v obýváku, když to pak má člověk na 20% hlasitosti na hranici snesitelnosti (když už i ty moje jsou naddimenzované až až) :-)
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ThalesX 16. 1. 2013 23:04

To bude tím že kravál bez kvalitativních nároků dokážeš udělat i poměrně slabým zesilovačem, ale pokud chceš kvalitu alespoň v tom ohledu, že nechceš aby se ti zesilovač dostával při každé špičce do limitace, tak ten větší výkon prostě potřebuješ. Leda že bys měl mimořádně citlivé bedny (což nemáš). Výkonné zesilovače tedy smysl mají.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 18. 1. 2013 07:03

Pokud pro někoho platí "obdélník je přece taky hudba", tak ať si to poslouchá...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Fuck8r 10. 11. 2013 09:06

nezdá se mi že bych psal, že toto repro používám ve své posluchové, akusticky upravené, monitoring místnosti na poslech hudební sbírky z desek, SACD a DVD audia... ale na blu-ray filmy s DTS-HD m.a. stopou, že jsou na real hlasitosti při 60% volume s parádní dynamikou a čistotou.. a proč se tedy také jen čistě na filmy kupujou sestavy 25x dražší tedy - ale už vím že člověk musí takovou levnou sestavu pohanit, že to hraje na max vybuzení, je to před spálením, nejde z toho zvuk ale totálně zkreslené kostičky, nemá to dynamiku apod. pač nějak si tu svojí mnohonásobnou investici musí zdůvodnit a sám před sebou v hlavě obhájit :D
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků