Wataz reproduktorov (RMS vs PMPO atd)

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod EKKAR 10. 11. 2013 13:46

Proč překrucuješ, co jsme tady napsali? Nikdo tvoji sestavu nehaní, jen prostě uvádíme na pravou míru tvrzení výrobců o výkonnosti jejich produktů. Fyzikální definice výkonu je jednou daná, normy ČSN - EN o akustickým výkonu hovoří taky docela jasně (že se měří po daleko delší dobu, než jedna izolovaná perioda signálu = což je právě ten výchozí předpoklad pro údaje uváděný těma asijskýma produkcema), tak co vlastně chceš?
Aby ti tady někdo potvrdil, žes neudělal chybu, když sis to koupil? Podívej - jsou to tvoje slechy, který to nakonec budou poslouchat, tvoje hlava, která tě bude bolet a kapsa, která ty náklady nesla. Nám po tom de facto ništ.
Nihill nuovum sub sole ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ThalesX 11. 11. 2013 18:08

Fuck8r - ze všeho cos napsal vyplývá že ještě neumíš rozlišovat mezi kraválem a kvalitním poslechem. Už se to tu řešilo mnohokrát. Pokud posloucháš nějaké kvalitativně hodně smutné nahrávky s mizernou dynamikou, tak ti zesilovač 20W s adekvátníma bednama udělají doma kraválu až se hory budou zelenat. Pokud bys měl tu samou nahrávku ale kvalitní, tak ti 200W zesilovač s adekvátníma bednama mohou hrát stejně nahlas, ale kvalita bude jinde jelikož nebude docházet k ořezávání špiček, zatím co na nějakém plastoškvrku ano. A to nemluvím o tom, že ten 200W zesilovač bude mít velice pravděpodobně i jiné kvalitativní přednosti, nejen výkon. Totéž bedny a tomu bude pak odpovídat požitek z poslechu.

Nebaví mě opakovat to neustále dokola. Je to jak ve školce - vždycky se najde nějaký junior, který ještě neví (protože nedával pozor) a je třeba mu tu informaci do hlavy vtlouci. Nejen proto aby se mu pomohlo, ale hlavně aby pak kolem sebe nešířil bludy. Bludy mají neuvěřitelnou životnost a nakažlivost. Šíří se jako mor a bojovat proti nim je velmi otravné.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod snejdy 14. 3. 2014 20:50

Pravdou je, že doma člověk většinou hraje na prvním wattu (maximálně tak 4W) pokud má slušné bedny a už je to takový kravál že by to vytřískalo okna. Sám jsem se svým systémem (viz podpis) nazvučil taneční párty v sokolovně, jelo to na třetinovou hlasitost a lidé si stěžovali že je to moc nahlas a to má můj zesilovač pouze 2x50W (100W dynamický). Stačí vědět citlivost beden a to, že dB je logaritimická jednotka a jak se s ní počítá v souvislosti s výkonem...
DOMA: PC -> optika -> AUNE X1s Pro (7.gen), Sennheiser HD 660s,
NAD C 326 BEE + Klipsch RB-81 II + Klipsch SW-112
NA CESTY: HiBy R2 (512GB), FiiO FH7, DALI Katch G2, Sennheiser Momentum TWS 3
snejdy
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ThalesX 4. 4. 2014 17:27

Tak hlasité to být mohlo, o kvalitě bych si však iluze nedělal.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paja111 7. 3. 2015 12:02

Mohu se zeptat? Mám domácí kino sony dav dz230 a vyrobcě udává výkon 850w.wofer a ostatnich 5repro po 142w.zapojeni mám přes scart, ale Bass nic moc. Nějaká rada pls?
paja111
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 7. 3. 2015 12:54

Já jsem si k němu teda sosnul manuál z elektrotanya.com a hned na druhý stránce se píše:
- Stereo mode (rated) 108 W + 108 W (at 3 ohms, 1 kHz, 1 % THD) (DZ230/DZ231)

- Surround mode (reference) RMS output power FL/FR/C/SL/SR*: 142 watts (per channel at 3 ohms, 1 kHz, 10 % THD)

- Subwoofer*: 140 watts (at 3 ohms, 80 Hz, 10 % THD)
* Depending on the sound field settings and the source,
there may be no sound output.

(* V závislosti na nastavení zvukového pole a na zdroji)

Takže tam žádnejch 800W nebo ještě víc wattů nevidím. Ono se stačí podívat na hodnotu pojistky v přívodu 230V napájení - pro takovej příkon (850W woofer a dalších 5 x 140W zbytek kanálů) bys musel přívod jistit pojistkou jak od cirkulárky - měla by hodnotu přibližně 16-18 ampér (trvalej odběr by byl vzhledem k účinnosti asi 8A).

Neboli lidsky řečeno - chci ti naznačit, že takto uváděný výkony jsou jasným příkladem, kdy výrobce píše výkonnostní údaje "Pro Mentálně Postižené Občany" = P.M.P.O. ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod paja111 7. 3. 2015 13:13

A co ten Bass? Je nějakého slabej.
paja111
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 7. 3. 2015 14:18

Of course, když má podle manuálu jen 140W na 3 ohmech (atypická hodnota) a k tomu ještě P.M.P.O., tak to je v reálu a do 4ohmů tak maximálně 25W. A pak se jeden diví, že mu dunidlo ani neduní, ale spíš jen huhlá... Osobně doporučuju podobný švajneraje ani nekupovat, jsou to vyhozený peníze.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod paja111 7. 3. 2015 15:13

Tak to asi vidím na klasika génius 5.1.Nebo co doporučuješ koupit bazarovyho třeba na bazosu nebo s bazaru do 2000kč?diky.

-- 7. 3. 2015 15:43 --

Co tohle? Lg lh5500
paja111
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 7. 3. 2015 16:11

Sorry - Lg lh5500 nezná ani ujo Google...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel


Odeslat příspěvekod EKKAR 7. 3. 2015 16:22

No jo, to taky musíš napsat LG LH-R5500SB a ne to cos napsal...

Ale o moc se to lišit nebude, 150W zesilovače "class D" a pasivní sub, já v tom žádnej velkej rozdíl nevidím. Chca nechca budeš muset buď hodit ručník do ringu a smířit se s tím co máš, nebo přitlačit na finančním balíčku. Zadarmiko prostě obstojnej výkon z ho*na nevyždímáš...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod paja111 7. 3. 2015 16:33

před tím jsem měl tohle a bas docela ok http://www.theatresystem-manual.com/phi ... s3100.html

-- 7. 3. 2015 16:59 --

ještě prosím o zhodnocení tohohle http://www.manualslib.com/manual/266876 ... =37#manual
paja111
Junior

Odeslat příspěvekod paja111 8. 3. 2015 11:05

Tak nakonec beru samsung ht x20 co na to říkáš?
paja111
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 8. 3. 2015 17:40

Nemám slov:
Popis produktu:

Všeobecné funkce
Celkový výkon 1.000 W
Počet kanálů 5.1
Kód regionu DVD 2
...
...
...
...
...
Hmotnost
Hmotnost produktu 1,9 kg
...
...
Napájení
Spotřeba v pohotovostním režimu 0,5 W
Spotřeba v provozním režimu 47 W
...
...

Jak může mít přístroj s udávaným výkonem 1 000W váhu 1,9kg a přitom v provozním režimu spotřebovávat pouze 47W energie?

Einstein je poražen, Joule, LaPlace, Boyle a Newton budou vyškrtnuti z učebnic fyziky! Volejte Stockholm, Nobelovu nadaci, Ťamťungáci vynalezli Perpetuum de.bile!!!!!!!!!!! Účinnost jejich zařízení dosáhla naprosto fantastický hodnoty 2 127% !!!!!!!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků