Výběr reproduktorů k AV receiveru Onkyo TX-NR616

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kombein 16. 2. 2019 19:23

Zdravím, po pár letech jsem se dokopal konečně k pořízení reproduktorům k mému AV přijímači Onkyo TX-NR616. Bohužel i přes to, že mé srdce plane k pořízení reproduktorů z řady Canton Chrono (designový skvost) jsem se přes neustálé studování recenzí a diskuzí do všeho zamotal a nevím, které si vybrat.

Teď k samotnému výběru, musí to být bílá barva, vzhledem k tomu, že mám bílý celý obývák, zvažuju následující varianty:

Canton Chrono 509.2 (Asi bych zapojil Bi-Amp, kvůli výkonu na kanál)
https://www.canton.de/de/archiv/chrono- ... o-509-2-dc

Canton Chrono 517, popřípadě starší 507.2
https://www.canton.de/de/chrono-517?number=
https://www.canton.de/de/archiv/chrono-507.2

Jamo S 809
https://www.alza.cz/jamo-s-809-bile-d52 ... gJHV_D_BwE

Q Acoustics 3050i
https://www.studiospalicek.cz/reprosous ... cs-3050i-3

Polk S55e
https://www.czc.cz/polk-s55e-bila-par/2 ... gJbjvD_BwE

Zřejmě bych vám měl ještě osvětlit i nějaké atributy, než barvu, které se k výběru vážou. Místnost je 3,45 x 5,2 m, ale obývací stěna je centrována doleva, tzn rozmístění reproduktorů bude z té místnosti v části 3,45 x 3,7 m (tzn levý a pravý reproduktor bude od sebe vzdálen cca těch 3,6 m). Ve zbývající části obýváku je jídelní stůl s židlema.

Reproduktory musí být u stěny, maximálně tam bude 10-20cm místa za nima. Cantony bassreflex dole, Polk také, Jamo vepředu).

Jiné reproduktory asi ani nechci, nelíbí se mi ani v bílé barvě nebo jsou příliš velké prostorově.

Hudbu poslouchám všelijakou. Od moderního popu, RnB, přes rock, občas jemný metal (Ed Guy, freedom call), Karla Gotta, Špinarovou, Smookie, klavírní soundtracky, soundtracky z filmů, indiánské flétny atd), nevyhledávám jazz, swing, folk, tvrdý rock, ramsteiny, Deathmetaly a jiné hlučné uřvané záležitosti.
Nějak extra nahlas si hudbu nedávám, jsem v paneláku.

Užití 50/50 - hudba/ film, pouze stereo. Reciever jsem tenkrát koupil z důvodu HDMI, a více připojení přístrojů, které tenkrát stereo reciever neměl. Momentálně mám televizi připojenou optikou z důvodu problému ARC kanálu u televize Philips a předtím na straně Onkya, po opravě už ARC i optika funguje na Onkyu, ale Philips TV blbne. V případě poruchy recieveru či možné obměny v budoucnu bych už zvolil stereo reciever či obyčejný zesilovač.

Nyní k samotným reproduktorům. Cenově jsou všechny do 20 tisíc za pár. Cantony Chrono 517 můžu mít za 20 tisíc na hifibazaru, mají však spolu s 507.2 nejhorší citlivost 87.5dB.

Paradoxně za stejnou cenu, ještě levněji cca 19 tisíc můžu mít nové Canton Chrono 509.2. To jsou srdcovky, do kterých jsem se před lety zamiloval, a které se mi po designové stránce nejvíce líbí. Byl jsem však na diskuzích zrazován mým přijímačem, že prý je slabý na ně. Nedávno jsem se zase ale dočetl, že zesilovač má být na 60% výkonu oproti příkonu beden. Tak zas by to mělo být podle toho v pořádku, tak nevím. Nevím, jak silný zesilovač na nominální příkon reproduktorů tedy má být, v tom jsem se úplně zamotal. Taky jsem se dozvěděl, že bi-amping by měl tento problém právě vyřešit tím, že se rozdělí příkon reproduktorů na dva kanálové zesilovače.

Ostatní 3 adepti, jak Polk, Q Aqoustic či Jamo jsem si vybral na základě diskuzí, že to jsou vcelku dobré bedny, mají celkem vysoké citlivosti oproti těmto Cantonům, což mne mate vzhledem k ceně, že jsou levnější, takže by nemusel můj reciever dávat takový výkon zřejmě, aby hrály, stojí do 20 tisíc.. a jsou vcelku pěkné.

Prosím vás tedy, abyste mi pomohli k tomu, abych si konečně zvolil. Co byste si třeba zvolili vy k těmto mým požadavkům a atributům, které mám, nebo k čemu byste se přiklonili, vzhledem k poslechu, velikosti místnosti, vlastnostem daných reproduktorů atd. Jaké z nich jsou dle vás nejkvalitnější. Jistě vím jedno, že to budou mé jediné a poslední bedny, které budu mít, jiné si nikdy v budoucnu kupovat nebudu. Aby to tedy byly bedny s kvalitou a potenciálem i do budoucna, kdybych si zakoupil jiný reciever či zesilovač. Aby mne pak nelimitovaly, atd. Děkuju mockrát za vaši pomoc.
Naposledy upravil Nick Cave dne 16. 2. 2019 20:07, celkově upraveno 2
Důvod: upraven název tématu neodpovídající pravidlům
kombein
Junior

Odeslat příspěvekod anton12345 17. 2. 2019 19:01

Myslim si, ze naslabsim clankom v tomto pripade bude to Onkyo. Neviem, ci tie Cantony nebudu nan uz moc... Vzhladom k vzdialenosti od steny by nemusel robit dobre bassreflex smerom dozadu. Takze najlepsie by to bolo odskusat, ale za mna tie Cantony alebo Polk Audio, Q Acoustics 3050i su tiez vyborne, len neviem, ci ten bassreflex dozadu nebude robit problemy. Jamo sa mi zvukovo nikdy moc nepacili, aj ked tieto konkretne som nepocul... Ale ako vravim, najlepsie je rozhodnut sa podla vlastneho sluchu. Este mi nie je jasne, preco mas na stereo AV receiver, planujes rozsirenie na domace kino ?
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bazi 36 17. 2. 2019 19:44

Píše,ze jej kupoval kvuli hdmi,protoze v te dobe toto pripojeni jeste sterea nemela. Ale v budoucnu jde jiz do cisteho 2.0
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Denkez 17. 2. 2019 20:37

V bílé barvě jsou např. také dostupné dobře hodnocené Dynavoice DF-6.
https://www.hifionline.cz/reprosoustavy ... oice-df-6/
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kombein 18. 2. 2019 11:16

Ty Dynavoice DF-6 jsou už moc velké, to by mi manželka omlátila o hlavu. CHtěl bych právě nějaké z těchto vyjmenovaných.

Ty Cantony 509.2 mají bassreflek dole, ne vzadu. Vzadu mají právě veškeré Cantony bez přídomku .2, ty starší, tzn. 507.2,508.2,509.2 atd, ty novější řady 517,518,519 mají také už dole bez přídomku .2.

Jaké si myslíte z těchto všech, že jsou nekvalitnější?. A které mají jak jsem již psal nejlepší potenciál vzhledem k tomu, že i třeba v budoucnu vyměním za stereo reciever, možná za normální zesilovač.
kombein
Junior

Odeslat příspěvekod Ligo 20. 2. 2019 16:07

Sukus pozrieť aj tu niečo taký Monitor Audio Bronze 6 alebo KEF Q750 je aj v bielej farbe

http://www.hifiguru.sk/kategoria/reprod ... ve/#page=2
Ligo
Junior

Odeslat příspěvekod mamut69 21. 2. 2019 19:23

Zítra mi pošta přiveze onkyo TX NR 575 a k kompletní sada od Q-ACOUSTICS-3050i-set-5-1
Pokoj mám 9x4 pro poslech kraj 4x4, tak ti sem napíšu po víkendu jakty sloupky hrají
mamut69
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petison 24. 2. 2019 10:57

Ty QA hrají slušně,ale vzhledem k basreflexu vzadu by mohl mít problém.Za mne bych doporučil Polk.Pokud to jde zajdi někam na poslech.Ale doma ti to může hrát jinak.Pak je ještě menší verze DYNAVOICE DEFINITION DF-5
v bílé.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rosswell 26. 2. 2019 20:39

Kolik má být reprák od zdi pokud má zadní bassreflex ?
SONY 55XF9005
Playstation 4
Onkyo TX-NR686
Q Acoustics 3050i 5.1
rosswell
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod satanas1 27. 2. 2019 06:03

UTFG
Yamaha RX-V573 ♫ Yamaha HPH-MT220 ♫ TANNOY MERCURY M3 ♫ AQ Toba center ♫ AQ Tango 84
satanas1
Junior

Odeslat příspěvekod malabar 27. 2. 2019 07:11

jestli chces barvu, at ti je vybere manzelka
jestli kvalitu, tak na te www, co linknul Ligo jsou b&w 603 za 800 euro, ty uz se daji poslouchat. :-D :-D :-D
malabar
Junior

Odeslat příspěvekod anton12345 27. 2. 2019 07:43

Mozno mu bude trochu vadit, ze ta cena je za kus...
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bazi 36 27. 2. 2019 12:30

B&w 603,jak upozorňuje anton,se v páru prodávají vsude za 40k,pochopitelně. Jinak malabare,trochu kroť nadšení v "poradenské činnosti". Ať naděláš co nejméně"škody",neboť se v tvém případě jedná většinou o jakési fabulace z neznalosti,či špatně pochopených vyčteninek. Pak se vzdy omlouváš,zes neco prehlédl či spatne vyčetl na internetu. Nic ve zlém,ale méně je někdy více,není treba rychle přispěchat se zaručenou radou v každém vlákně.
Naposledy upravil Bazi 36 dne 27. 2. 2019 14:26, celkově upraveno 1
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod malabar 27. 2. 2019 14:24

Mate samozrejme pravdu pane administratore.
malabar
Junior

Odeslat příspěvekod Bazi 36 27. 2. 2019 14:29

Však to časem pochopíš. Nicméně nevím na čem hraješ,ale pokud máš to své pravé ořechové pro své uši doma,zapoj se se svou zkušeností s tou značkou,značkami,které vlastníš. Bude to mít určitou váhu.
Bazi 36
Trvalý BAN

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků