Sloupové reproduktory + zesilovač

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Tapir1 16. 1. 2019 09:34

Pokud uvažuješ o stereo receiveru, vezmi v úvahu také Onkyo TX-8270 (phono má také).Pokud se nebojíš nákupu ze zahraničí, tak tam je za opravdu lepší cenu. Jinak tyto vyšší modely receiverů si dobře poradí s téměř jakýmikoliv repro, takže záleží především na tvém vkusu a preferencích. Možná by stálo za vyzkoušení začít s bazarovými repro a případně upgradovat. Obecně jak Yamaha, tak Onkyo dobře hrají třeba právě se zmiňovanými Cantony.... 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 16. 1. 2019 10:10

Vzhledem k velmi omezené nabídce stereo receiverů bych šel cestou integrovaného zesilovače (i bazarového) a samostatného streameru, např.:
http://www.hifibazar.cz/detail.asp?id=3935
nebo multimediální krabičky ovládané z mobilu:
https://www.alza.cz/google-chromecast-a ... 810434.htm
https://www.alza.cz/yamaha-musiccast-wx ... 032072.htm
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Maroš10 16. 1. 2019 12:24

Tombas má pravdu určitě bych šel být tebou cestou integrovaného zesilovače a streamer jako další krabice na stůl...pokud stereo tak stereo co třeba tohle a postupný upgrade tím myšleno dokupovat krabičky stejně to tak dopadne já jsem taky kupoval hledal prodával měnil atd...
https://zesilovace.heureka.cz/nad-c-328/
Maroš10
Junior

Odeslat příspěvekod PavellB 16. 1. 2019 13:15

Takže jak píšete asi by bylo lepší jít cestou stereo zesilovače + nějakou krabičku na stream. Koukal jsem, že např. Yamaha A-S701 https://www.amazon.de/gp/product/B00MYD ... B7XF&psc=1 stoji cca 12500Kč. To už je velký rozdíl oproti naším cenám.
Jak si oproti tomu stojí např. ten Nad C328
PavellB
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bazi 36 16. 1. 2019 14:41

Kvalita je jednoznacně na strane té yamahy.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Maroš10 16. 1. 2019 14:51

To asi jo ale to jen proto že je to vyšší model jinak bych asi moc nesrovnaval Nad vs Yamaha nevím proč nejít cestou kterou nevidíš v každém druhém obýváku asi víš co tím myslím
Maroš10
Junior

Odeslat příspěvekod Maroš10 18. 1. 2019 21:20

Zdravím Pavle tak jak jsi se rozhodl už jsi uskutečnil nějaké rozhodnutí
Maroš10
Junior

Odeslat příspěvekod Maroš10 21. 1. 2019 10:19

Tak mě ještě napadlo co tak něco od cambridge audio
Maroš10
Junior

Odeslat příspěvekod PavellB 21. 1. 2019 14:27

Tak dnes jsem si byl poslechnout Polk audio s55e. Pohledově jsou pěkné a zvukově asi taky. Ale poslechl jsem si i Canton Chrono 509.2 DC a myslím, že se mi zvuk líbil trochu více, ale zase ta cena o trochu méně :-). Nebylo to v žádné poslechové místnosti a poslouchal jsem jen chvilku, takže jsem na vážkách.
Ještě nevíte co znamená u těch Cantonu to .2. Nebo jaký je např. rozdíl oproti Chrono 519DC (jen novější model?)
Co je DC jsem našel (Displacement Control neboli technologie pro potlačení kmitočtů nižších, než jaké má „naladění“ bassreflexu)
Ještě bych se rád podíval na ty Dali Zensor 7 jak psal tombas
Ohledně zesilovače - nevíte zda se dá např. k té A-S701 sehnat Bluetooth adaptér YBA-11 nebo něco obdobného? Hudba z NAS by šla cestou přes TV a pak optikou do zesilovače. Je toto vhodné řešení?
PavellB
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tapir1 21. 1. 2019 15:47

Je to přesně tak, jak si myslíš... Chrono 519DC je novější model a 509.2DC je starší a inovovaná verze 509DC Paramatrově jsou nachlup stejné. Chápu, že se ti zvuk líbil...Tady jsou za příznivější cenu - http://hifibazar.cz/
Dali Zensor 7 jsou ve své kategorii super, ale oproti těm Canton nebudeš spokojenej. :shock: Canton DC je však již jiná kategorie repro a nejde to asi takto porovnávat... 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PavellB 24. 1. 2019 18:20

Tak jsem si dnes byl poslechnout Dali Zensor 7 jak psal tombas. Zvukově byly taky dobré, ale těžko porovnávat. S odstupem času si přesně nevzpomenu, jaký byl rozdíl oproti Canton. Navíc jiny zesilovač a prostředí.
Tapir1 tu psal že Canton je jiná kategorie než Dali, ale prodejce Dali mi říkal že Canton je určitě horší než Dali, ale že mi dokáže sehnat i Cantony. Mluvil o značce ne o konkrétním typu repro.
Popravdě jsem byl skoro rozhodnut pro Canton Chrono 509.2DC ale teď jsem na vážkách.
U zesilovače jsem byl také skoro rozhodnut pro Onkyo tx 8270 ale dle prodejce je jednička Yamaha pak Denon a Pak teprve Onkyo.
Doporučoval Yamahu rn803D ale ta už je cenově jinde. Onkyo se da sehnat za 13500Kč (Amazon).
Jaký na to máte názor?
PavellB
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bazi 36 24. 1. 2019 19:42

Pokud je podle prodejce na druhém místě denon,zajimalo by mne,jaký stereo receiver ti od nej doporucil?
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod PavellB 25. 1. 2019 07:46

Mluvil spíš víc o značce obecně. U receiveru je to spíš moje rozhodnutí, zda jít do receiveru Onkyo tx 8270 nebo do zesilovače Yamaha A-S701 + nějakou krabičku(levnou abych se nedostal na cenu Yamahy rn803 ), kterou zesilovač propojím s telefonem a NASem(ten ale může jít přes TV).
Yamaha rn803D je pro mě cenově už docela drahá.(jako jedinou jsem ji zatím v zahraničí nesehnal levněji)

Jde mi tedy spíš o rozhodnutí mezi reprosoustavou Dali Zensor 7 nebo Canton Chrono 509.2DC
PavellB
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 25. 1. 2019 08:29

A z těch ostatních tipů na repro sis nebyl poslechnout žádné?
Těžko porovnáš dvě značky repro hrající na jiném zesilovači, i když neberu v úvahu jinou akustiku.
Já bych doporučil tento postup, napřed vybrat zesilovač nebo receiver a s ním potom objet prodejce a otestovat přímo na vybraných bednách. Třeba rozdíly mezi denonem a onkyem jsou markantní a vůbec tak nemusíš poznat, jestli ten rozdíl způsobily bedny nebo zesilovač.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petison 25. 1. 2019 08:37

U těch Dali Zensor pozor, když jim nedáš dobrej zesilovač tak s nějakým receiverem nezahrají jak umí.Taky bych ti doporučil postup, jak radí Tombas.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků