Ozvučení obýváku v paneláku 5.0 - domácí kino

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod omicron269 16. 1. 2019 11:47

Kabeláž je to poslední co teď řeším. Cokoliv 2,5mm bude OK.
omicron269
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stormborec 16. 1. 2019 11:48

Mně zajišťují zadarmo ozvučení sousedi
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod omicron269 16. 1. 2019 11:51

Na heurece je tenhle kus ještě v prodeji ale jen u nějakých malých prodejců. A ten Hifi bazar je někde až v Ostravě. To je špatně. Já kupuji jen u velkých zavedených prodejců. Ještě možná ten Harman Kardon. Ten bude sice dražší ale taky asi záruka dobrého zvuku. Čumím do toho už pár dní a mám z toho hlavu jak škopek. Problém je, že klasické kamenné prodejny s tímhle zbožím téměř nejsou.

-- 16. 1. 2019 11:57 --

stormborec píše:Mně zajišťují zadarmo ozvučení sousedi


Aspoň něco se dá poslouchat nebo nějaká rodinná tragikomedie? :-D
omicron269
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 16. 1. 2019 12:11

Tak za 1) ten Hifibazar funguje léta a dává na zboží záruku, normálně zboží posílá a že je AŽ NĚKDE V OSTRAVĚ... to jsem raději nečetl. :/ Stačí si pohledat nějaké reference.
Ten Marantz je lepší než Harman, byť Harman patří k dobrým receiverům.
2) kabely k hlavním repro a centru bych dal 2x4mm2 a pokud to není problém, tak i k těm efektovým.
3) to, co je slyšet od sousedů, se nedá poslouchat prakticky nikdy, ať už produkují cokoliv. :D
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 16. 1. 2019 12:14

Jak kdy, někdy Helenka Vondráčková, někdy nějaká Rujána nebo jak se tihleti moderní "umělci" nazývají, občas i nějaká erotika...
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lybuna 16. 1. 2019 12:29

asi bych šel podle možností do co nejkvalitnějšího sterea, v paneláku je stejně subwoofer nepoužitelnej a bez něj je to nuda, raději co nejlepší stereo které ti zahraje celou přední scénu i bez centru a budeš mít i kvalitní poslech hudby
Lybuna
Junior

Odeslat příspěvekod petison 16. 1. 2019 12:41

Jak píše Lybuna ,mám to tak taky .Kvalitní stereo zesilovač + sloupy .Mám Polk Signature S55 a sub nepostrádám.Ty efekty ve filmech umí velmi dobře.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod omicron269 16. 1. 2019 12:48

Já to chci hlavně na filmy. A píšu 5.0 protože subwoofer neplánuji. Nejde mi ani tak o efekty jako o vyvážení mluveného slova a efektů ve filmu. Jak jsem již zmiňoval tak klasický 2.1 bedny k PC je tragédie. Dialogy téměř neslyšitelné a zbytek až rušivý. Myslím, že dobře nastavený AV to dokáže narovnat a zážitek zpříjemnit. Ze začátku bych to zkusil i bez zadních repro. Takže jen levý, pravý a střed.
omicron269
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lybuna 16. 1. 2019 12:56

no nemůžeš srovnávat kvalitní stereo sestavu s bedýnkama k pc.. kvalitní bedny ti zahrají lépe dialogy než nějaký laciný centřík a efekty bez pořádnýho spodku budou nevýrazný a nevěrohodný
Lybuna
Junior

Odeslat příspěvekod petison 16. 1. 2019 12:56

Dialogy jsou naprosto zřetelný a čistý.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 16. 1. 2019 13:02

Pokud špatně slyšíš dialogy u 2.1 konfigurace, znamená to, že máš špatně nastavený výstup z přehrávače nebo TV, protože zvuk není plnohodnotně převeden z DTS na stereo (PCM). Samotné bedny nemají dekodéry prostorového zvuku, to musí udělat přehrávač a do beden poslat už upravený stereo signál.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod omicron269 16. 1. 2019 14:02

V Shieldu se audio výstup nastavit nedá a v KODI mám nastaveno 2.0. Repro jsou připojeny na optiku do TV přes redukci na analog. Netuším kde by se dalo ještě něco nastavit.

-- 16. 1. 2019 14:33 --

Teď jsem ještě zkoušel jestli je nějaký rozdíl při přehrávání přes KODI nebo přes VLC z NASu a zní to úplně stejně. I ze samotné televize. Ale z té je to samozřejmě absolutně neposlouchatelné. A třeba u Jurského světa je to slyšet úplně nejvíc. Když ty zvířata zařvou tak je to až nepříjemné.
omicron269
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lybuna 16. 1. 2019 15:06

a co tam máš za ty pc repro? v tv se dá určitě taky změnit zvukový výstup u optiky, mrkni co tam je nastavené, máš tam mít pcm
Lybuna
Junior

Odeslat příspěvekod omicron269 16. 1. 2019 20:58

Jsou to klasický menší 2.1 od Genius. Jsou rozhodně lepší než zvuk z televize. A v nastavení televize jsem nenašel nic co by se dalo změnit a mělo to vliv. Uvidíme jestli to vyřeší nový zvuk. ;-)
omicron269
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod omicron269 17. 1. 2019 20:37

Tak jsem dál brouzdal a vzhledem k limitujícím rozměrům vybral tyhle tři kousky.

Pořadí podle toho jak preferuji. Čemu byste případně dali přednost a proč?

Onkyo TX-L50
https://www.htpshop.cz/av-prijimace/onkyo-tx-l50/
Pioneer VSX-S520D
https://www.htpshop.cz/av-prijimace/pio ... z-zaruka-/
Marantz NR-1509
https://www.htpshop.cz/av-prijimace/marantz-nr1509/
omicron269
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků