Reproduktory k Denon PMA-520AE

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Longy 2. 1. 2019 15:13

Zdravim,

Som uplny audio amater a snazim sa zorientovat a predist zlemu rozhodnutiu. Potreboval by som stlpove reproduktory k zosilovacu Denon MA-520AE. Zostava bude umiestnena v obyvacke (cca 20 m2 obdlznikoveho tvaru) cca v strede pri najdlhsej stene pri gauci. Na zostave sa bude pustat najcastejsie jazz, elektronika, alternativa (ale aj ine styly) z gramofonu ale aj z PC. Rozpocet mam na to cca 400-500 e. PS: aky mate nazor na nakup pouzivanych reproduktorov? comu sa vyvarovat?

Vopred dakujem.
Longy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anton12345 2. 1. 2019 15:34

Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 2. 1. 2019 16:55

Budu upřímný, ten zesilovač není nic moc. Je to úplný základ navíc s poměrně specifickým zvukem. Tady bych jednoznačně doporučil bazarový zesilovač lepší kvality a totéž platí pro reprosoustavy, raději starší a lepší kvality, případně ty peníze rozdělit v trochu jiném poměru. Jestli počítám dobře, celkem je to cca 700€.
Nehledal jsem konkrétní kusy, ale určitě se něco najde i v nabídce bazaru tohoto fóra.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anton12345 2. 1. 2019 17:16

Len ci ten "skvely" zosilovac nema uz nahodou kupeny...

Mozno este nieco z tychto:
https://elektro.bazos.sk/inzerat/936630 ... ymenim.php
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bazi 36 2. 1. 2019 17:53

S timto zesilovacem bohuzel nehraji dobre zadne soustavy,nebot jde o nejznamejsi prznic zvuku v hifi svetě. At koupis,co koupis,zvuk bude stale pod dekou!!!
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod tombas 2. 1. 2019 18:04

:D Bazi, já se to snažím napsat diplomaticky, abych někoho neurazil... ale máš pravdu, cokoliv jiného i v podobné ceně bude hrát lépe.

Tohle je dobrý zesilovač, takže třeba něco v tomto duchu
https://www.hifionline.cz/hifibazar/pro ... 93-hk-980/
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod starší 2. 1. 2019 18:07

Longy, vzhladom na relativne tenky /basovo štíhly/ zvuk toho siliča /hmm,pod dekou to asi nie/ ho treba spárovat s nejakymi basovo silnymi bednami, kludne aj mierne prebasovanymi, asi budu vyhovovať Dali aj Dynavoice /u Dyn. mas moznost pridat vysky keby nahodou boli pod dekou/ z toho Antonovho vyberu. CA neviem, tie Aero moc nehrali.

Sorry, ešte som zabudol na Polky /teda Polk Audio USA/, hmmm, ako sa len volal ten chalan čo má doma 4 kusy ... :-) a Teufel /nutné kúpiť z Nemecka od výrobcu,teda myslím nové/
nejake línky: viewtopic.php?t=1224894
viewtopic.php?style=3&f=1711&t=1229787&st=0&sk=t&sd=a
https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... ature-s55e
http://www.eurostar-ostrava.cz/cs/dopro ... olk-audio/
http://www.eurostar-ostrava.cz/cs/katal ... gnature-e/

P.S. sú to vsetko bedne, ktoré je ťažké si na Slovensku vypočuť a čo by si najlepšie sadlo s PMA 520 žial
netuším. :hm
P.S.2 nakup použitych reprosustav sa mi zdal bezpečny a bezproblemovy až do chvile keď ... :grr:
vyvarovať sa treba nakupu od priekupnikov /predavaju toho naraz vela/, nakupu starych bední cca.
nad 10 rokov /neda sa to ale uplne zovšeobecniť/ a asi aj nakupu od fanatikov, ktorí počúvajú hudbu
väčšinou pri "koncertných úrovniach", hmmm, kto sa k tomu ale prizná, že ...
väčšina skrytých závad sa prejaví iba pri hlasitom posluchu, kedy membrány basakov /stredobasov/
viditelne pumpujú, kmitajú dopredu dozadu.
starší
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Longy 3. 1. 2019 09:29

Dakujem za odpovede. Ono "problem" je ze ten zosilovac uz mam, kedze to bol darcek od cloveka, ktory si evidentne nechal zle "poradit". Ale ako sa hovori darovanemu konovi na zuby nepozeraj...snazim sa najst sposob ako z toho teraz vyrobit to najlepsie. PS: predaj toho zosilovacu mi asi neprejde kedze mi ho kupila frajerka :)
Longy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bazi 36 3. 1. 2019 13:18

Jeste bych zkusil vymenit frajerku........ale zase jenom kvuli spatnymu zesíku. Jo kdyby treba jeste i blbě varila,nebo byla hysterka,čo ja viem!?
Naposledy upravil Bazi 36 dne 4. 1. 2019 13:02, celkově upraveno 1
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod tombas 3. 1. 2019 16:42

Longy píše:Dakujem za odpovede. Ono "problem" je ze ten zosilovac uz mam, kedze to bol darcek od cloveka, ktory si evidentne nechal zle "poradit". Ale ako sa hovori darovanemu konovi na zuby nepozeraj...snazim sa najst sposob ako z toho teraz vyrobit to najlepsie. PS: predaj toho zosilovacu mi asi neprejde kedze mi ho kupila frajerka :)

Já jsem si to myslel, proto jsem to nechtěl kritizovat otevřeně.
Bazi 36 píše:Jeste bych zkusil vymenit frajerku........ale zase jenom kvuli spatnymu zesíku. Kdyby treba jeste i blbě varila,nebo byla hysterka,čo ja viem!?

Bazi, ty jsi ale... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Jinak Denon kombinovat s Dali, Polk Audio, Canton... prostě něčím, co má jasnější a méně zahuhlané podání.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod axton 3. 1. 2019 22:03

Zdravím. Když jsem měl ještě do nedávná PMA 720AE,tak se mi k němu vcelku osvědčily Heco victa prime 702. Mají slušnou citlivost,tak by třeba nemusel být problém je vybudit i 520kou která má nepatrně nižší výkon.
Nicméně už nemám ani ten zesilovač ani ty reprosoustavy.
Změnil jsem je za Dali Zensor7 a bazarový Denon PMA 980r a je to opravdu jiný poslechový zážitek.
Pokud by jsi tedy neuspěl u přítelkyně s výměnou zesilovače za jiný, vem jej pod paži a vyraž s ním někam do hifi studia na poslech. Třeba vybereš něco kludného,co ti zvukově sedne. Ještě mám za sebe dobrou zkušenost s párováním Denon a Quadral.
Konkrétně větší regály ze série tribun. Moje byly mk1 s páskovým výškovým reproduktorem- hodně staré kousky ale zvukově dosti dobré.
Na bazar se podívej na nabídky od prodejce pana Pavla z českých Budějovic. Inzeruje na bazoši. Od něj jsem měl ty Quadraly.
Velice seriózní prodejce a dokáže dobře poradit i pokecat o hifi.
Přeji ti šťastný výběr.
Magnat MR 780,HECO Aurora-700,Loxjie D30,Hama dit2010
axton
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 3. 1. 2019 23:25

Heco k Denonu určitě NE. Heco mám doma (Celan 500) a znám (slyšel jsem) i jiné repro tohoto výrobce a ty soustavy potřebují jasnější, muzikální a živý zesilovač, jako např. Harman/Kardon, Marantz, Onkyo.
Já mám Audiolab, to je dobrý zesilovač, ale je spíše neutrální a pohodový, než vyloženě dynamický. Záleží, jaký má kdo rád zvuk.
Jako vhodné bych možná přidal ještě Monitor Audio.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petison 4. 1. 2019 08:08

No pokud to nemáš daleko do Budějovic,tak jak psal axton zajed k tomu Pavlovi se zesilovačem.Má toho doma spoustu a v pěkném stavu.Zvukově ty repra od něj za tu cenu budou lepší než nové.Inzeruje jen část.Mnohem víc má doma a není nad to si to poslechnout,než vybírat naslepo.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Longy 4. 1. 2019 13:24

Frajerku sa zatial menit nechystam ale urcite jej to pripisem ako cierny bod :). Po dlhsej uvahe to vyzera ze pojdem do tych DALI Zensor 5 alebo Spektor 6. Vyzeraju to byt solidne reproduktory a mohli by prezit aj pripadnu zmenu zosilovaca v buducnosti. Ak by ste sa mali rozhodnut medzi tymito dvoma variantami? Ci je to uz len o velkosti?
Longy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anton12345 4. 1. 2019 14:32

Najlepsie by bolo, keby si si to mohol vypocut... Ale vzhladom k velkosti miestnosti a zanru pocuvanej hudby by som asi isiel do Spektor 6 (aj ked rada Zensor je vyssia).
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků