Reproduktory do podkroví.

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod LadyGagarin 24. 11. 2018 18:25

Zdravím.

Mám volný pokoj v podkoroví, kde bych si rád chtěl udělat obývací pokoj s pořádným zvukem.

Zajímalo by mě:
Jaká je neideálnější vzdálenost reproduktorů od TV?
Mám doma starší domácí kino, a v návodu je napsáno, že přední repro, má být vzdáleno od televize o 2,5
krát víc, než je úhlopříčka tv, takže když mám uhlopříčku 165 tak podle toho potřebuji, jak vpravo tak i
vlevo přes 4 metry, což je nemožné. Pokoj má sotva 25 m2. Zvuk z repra mi kdysi stačil, ale chtěl bych si
ČASEM koupit nové. Píšu časem kvůli tomu, že to nepospíchá. První si musím koupit interier, nábytek a další
kraviny....
Píšo to jsem právě teď, abych věděl, kak umístit tv a kam sedačku atd.
Určitě bych do reproduktorů chtěl narvat 40 000 -60 000,(80 0000) ale jak říkám, ne hned, nejdřív tak do půl
roku.
Nevím jak se hýbou ceny u repra, jestli je to stejné jak tv, nevím.
Chtěl jsem vložit fotku, aby jste viděli, jak pokoj vypadá, ale mám to nějaké zablokované, takže mám
smůlu.
Určitě bych chtěl přední sloupy a zadní také. Pokud dělají nějaký
celý set, kde by byly i reproduktory veprostřed místnosti a šel by z toho taky zvuk + hlas, bylo by to
nejideálnější. Ale to by pak bylo asi 9,1.
Ani nevím, jestli je lepší, čím víc reproduktorů, tím lepší zvuk, který tě fakt pohltí...
Chtěl bych to mít na filmy, které mám kvalitní - 4k, blu-ray. i také na hudbu, ale tu bohužel nemám tak
kvalitní. většinou pouštím přes Youtube. A někdy mě sejme euforie na hraní her na PS 4 Pro tak by bylo také
super, aby mě to slušně pohltilo.
Asi jsem napsal dost málo informací, jen se ptejte :) Zajímalo by mě, co teď zrovna trh nabízí a co se
třeba za ten půl rok může zlepšit.
Chtěl jsem Dolby Atmos, ale to jsem zjistil, že to moc nehodí do tak malého pokoje.

JSEM NAPROSTÝ LAIK, LIDI, TAK PROSÍM, POKUD BY MĚL NĚKDO TRPĚLIVOST TO SE MNOU ŘEŠIT TAK Ať MÁ PEVNÝ NERVY :-D
LadyGagarin
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 26. 11. 2018 14:00

Dej sem apoň nějaký náčrtek, půdorys jak to podkroví vypadá, kam chceš umístit TV, sedačku, nábytek...
Rozpočet máš pěkný i na Atmos, s tím už by se dalo pracovat, ne jak s lidma, co mají na vše 10-12 tis. :D.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků