DYNAVOICE MAGIC F6 EX - zkušenosti

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod darmozrout 23. 11. 2018 10:28

Ahoj, máte někdo zkušenost s DYNAVOICE MAGIC F6 EX v3?
Popř. odkaz na nějaký test, měření apod? Moc konkrétních informací jsem na netu nenašel, většinou jenom parametry udávané výrobcem.

Repro chci do obýváku pro poslech hudby/filmy odhadem tak 70/30%, zapojení 2.0
(přikládám půdorys obýváku- vzdálenost stěn ve směru TV/sedačka je 4m, celý prostor má plochu cca 42m2)

počítám se zapojením repro k stereo receiveru Onkyo tx-8270, popř. k levnějšímu Onkyo TX-L20D.
Na 8270 slyším všude samou chválu, ale možná je to k těm bedýnkám zbytečně velký kalibr... nechám si poradit.
Poslední otázka- možnost poslechu dynavoice v Plzni/Praze?
Předem díky
Přílohy
obyvak.jpg
darmozrout
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod darmozrout 8. 1. 2019 20:16

Tak nakonec jsem zakoupil tyto repro a dražší onkyo tx-8270 a vypadá to, že jsem neprohloupil (na německém amazonu je jeho cena cca o 1/3 nižší než v čr)
Výkon je do daného prostoru víc než dostatečný, zvuk parádní. Trochu jsem se bál zadního basreflexu, ale nevypadá to, že by byl na závadu.
Receiver onkyo se mi taky moc zamlouvá, super konektivita, ovládání, možnosti nastavení a hlavně parádní zvuk.
Jenom mi trochu mrzí, že nemám vytažené kabely pro další repro i k jídelnímu stolu, kde už vzhledem ke geometrii místnosti zvuk pokulhává.
darmozrout
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 8. 1. 2019 20:50

:tleskani
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MalcolmCZECH 9. 1. 2019 10:29

Já v pondělí dovezl domů DYNAVOICE MAGIC F7 EX v3 a také jsem velice spokojený. Moje první větší repro. Mám to v kombinaci s Yamahou.
MalcolmCZECH
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Man5on 6. 2. 2019 15:14

Mám Dynavoice F6 EX již rok a nemůžu se jich nabažit. Připojeno mám k Denon d-f106, což je mini sestava o výkonu 2x65w. Zprvu jsem měl obavy, zda to bude výkonově na tak velké sloupy stačit, a úplně v pohodě. Ujišťovali mě i v hi-fi studiu, kde jsem je objednával. Možná je to právě zmíněným zesilovačem, ale při nízké hlasitosti jen jako kulisa, tak není zvuk nic extra, je třeba jim trochu přidat a pak zvuk jen rozkvete. Sloupky jsou ale určitě náročnější na umístění a i na celkovou akustiku místnosti. Hodně jsem s tím laboroval a nyní jsem dospěl k 40 cm odstupu od zadní stěny a dokoupil pod konferenční stolek koberec 2x2 m, jinak bylo basů přespříliš. Nemám tedy zaslepen zadní bassreflex molitany, to by byla degradace zvuku! Je potřeba na ně mít opravdu prostor a pak je bass fakt od podlahy, jasné a srozumitelné středy, čisté výšky. Vhodné v podstatě na každý žánr. Mě si s Denonem sedli parádně, poslouchám převážně rock.
Man5on
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků