Mikrosoustava/Reproduktory k TV na filmy do 12k

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Typy 13. 11. 2018 20:33

Dobrý den,
rád bych lépe ozvučil obývací pokoj. Pořídil jsem rodičům novou televizi Sony XE90 a ozvučení je opravdu bídné a nerad bych jim pořizoval soundbar, protože po procházení několika příspěvků v tomto fóru jsem byl utvrzen v názoru, že to není to "pravé ořechové". Z mého laického pohledu a na základě vyhledávání možností mi jako nejlepší alternativa přišel mikrosystém.

Mé požadavky jsou - maximální cena do 12.000,- Kč (dohromady za vše, nevím jestli by bylo vhodné AV přijímač a 2 satelity nebo rovnou mikrosystém, v tomto se opravdu nevyznám), ideálně 2.0 (nebo 2.1) a bez vysokých věží (preference rodičů, stejně tak neochota jít do 5.1 kvůli kabeláži).

Reproduktory budou užívány z 80% na filmy a zbytek poslech hudby z youtube. Jsem si vědom, že je to dosti omezený rozpočet, ale věřím, že to bude znatelná změna od televizních reproduktorů, kdy se o basech nedá ani hovořit.

Našel jsem kupříkladu Denon RCD-N9 + SC-N9. Tím, že začíná Black Friday, snad by někde mohla vyjít i příjemná cena.

Děkuji předem za všechny Vaše tipy a rady!
Přílohy
IMG.png
Typy
Junior

Odeslat příspěvekod kalimero73 20. 11. 2018 10:29

Ahoj,
mám podobně poskládaný obývák jako tvoji rodičové, taky jsem přemýšlel o mikrosystému nebo AV receiveru + bedny. Ale protože nechci k TV žádné další kabely a lišty vedení kabelů po celé místnosti, rozhodnul jsem se trošku zariskovat a koupit tenhle soundbar: https://edifier.com.pl/product-cze-76-S ... S70DB.html s bezdrátovým subwooferem, který můžu umístit kamkoliv v místnosti ( v blízkosti stěny se zásuvkou ) a o pravé domácí kino mi nejde, páč tam by ta investice, aby to dávalo nějaký smysl, musela být cenově někde jinde :-). Používám taky na filmy z HDD, taky klipy z Youtube a zvuk je proti TV opravdu parádní, s basama i pěkným stereo efektem, čistý, dynamický a bez šumu a zkreslení i na už skoro neposlouchatelnou hlasitost. Prostorový efekty od toho ale nečekej, je to víceméně jako aktivní 2.1 ;-) .
Máš strop 12k, tak se to přesně hodí, jinak bych to sem necpal. Propojení hlavní jednotky s TV je na 3 možnosti, já využívám optiku, můžeš připojit i smartphone přes BT. Za mě teda velká spokojenost, design, provedení, zvuk, obsluha odpovídá ceně, Edifier dělá zvukově hodně podařený systémy a aktivní repráčky.
Tady nějaký recenze:
https://www.kitguru.net/tech-news/featu ... er-review/
https://www.youtube.com/watch?v=SnKTVdYAztA
Kdyby tě to zaujalo, tak poláci ze svého ofiko zastoupení zasílají do ČR i na dobírku, mám to ověřené a ceny
jsou od nich asi nejlepší možné ( pokud bys někdy něco od Edifieru chtěl koupit ).
Tolik ode mě, přeju dobrej výběr.
Stereo: MA Silver RX6+NAD 317+CA Azur 640C+Technics RS-BX646 <> Home Cinema: Panasonic OLED TX-65FZ800E+Panasonic DP-UB824+Zidoo Z9S+Denon AVR-X3200W+5.0 Canton Ergo 1002 DC, Ergo CM 52, Ergo 32 DC <> Prodej: Heco Music Style 500+VP102+VP302
kalimero73
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Typy 20. 11. 2018 20:26

Ahoj kalimero73,
ten soudbar vypadá dle recenzí velmi dobře, jen škoda, že není možnost si jej vyzkoušet někde poslechnout. Jakmile člověk vidí v recenzi k soundbaru, že je to super, tak si nejsem jist, jestli to je super v rámci zvukového projevu obecně, nebo se jedná spíše o super v rámci kategorie soundbarů. BT funkce je také ideálně, aby bylo co nejméně kabeláže. Pokud by se zde neoobjevil žádný další nápad, tak to vypadá, že bych jej objednal. Chtěl jsem se ještě zeptat ohledně toho zaslání z Polska. Platil jsi nějaké poštovné?
Děkuji
Typy
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 20. 11. 2018 21:04

Můj názor je, že soundbar má smysl jen jako vylepšovač zvuku k TV, na běžně vysílané pořady, zprávy apod., ale nemá smysl za něj dávat víc než nějakých 5000,- Kč. Pokud je záměr poslouchat i hudbu, jsou lepší volbou aktivní reproduktory nebo stereo systém obecně.
Pokud je to primárně na filmy, byl by vhodný systém se subwooferem, kvůli basům, které prostě malé bedničky nezahrají.
Takže pokud nejsou nějaké zvlášť vysoké nároky a je vyžadována maximální jedoduchost ovládání, soundbar udělá dobrou službu, jen ta cena je na zvážení, zda se vyplatí.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Typy 20. 11. 2018 21:41

A mohl bych Vás tombasi požádat o nějaké konkretní doporučení aktivních reproduktorů nebo stereo systému? Vůči soudbaru mám podobný vztah, ale chápu, že cenový strop je v mém případě dosti limitujícím faktorem.
Typy
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 20. 11. 2018 22:27

No to je těžké, je spousta možností. V aktivních repro nemám takový přehled, ale třeba tyto jsou zajímavé, s dostatečným výkonem a příjemnou cenou:
https://www.htpshop.cz/elektronika/stx- ... 00-active/
nebo by mohl být malý digitální zesilovač
https://www.htpshop.cz/elektronika/topping-mx3/
https://www.htpshop.cz/d-a-prevodniky/s-m-s-l--q5-pro/
(lépe nakupovat přímo z číny, cena pak vyjde asi na polovinu)
a k tomu nějaké pasivní regálové nebo sloupové repro, dle prostorových možností.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bazi 36 21. 11. 2018 13:57

Tak nejak nevim,ale zda se,ze toto forum jde pomalu do kopru,alespon stran hifistů. Dotazy i odpovedi jsou jako pres kopírák,tazatele ani nenapadne kliknout o polozku nize,kde by se dozvedel odpoved na svuj problem vlastne ihned,nebot otazka zde padá vlastne jediná:mam ten a ten televizor a chtel bych vylepsit zvuk.Je lepsi soundbar,stereo nebo av receiver? Chtelo by to vice namahat očíčka a mozeček.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod tombas 21. 11. 2018 15:15

Souhlas, mě už to taky přestává bavit, za posledních pár měsíců je tady podobné téma nejmíň 10x, ale spíš vícekrát. Některá dokonce tak podrobně popsaná a navrhovaná řešení zdůvodněná, že to líp snad ani nejde.
Internet má dneska každý a věnovat trochu času hledání by stačilo.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bazi 36 21. 11. 2018 16:13

Ono by,vzhledem k vyvoji elektroniky vseobecne,stalo asi za to,trosku poupravit jednotliva temata. Krom autohifi,televizorů a sluchatek,by melo byt rozliseni uz jen na stereo poslech a domaci kino. Kategorie mp3(do ktere prispelo za pet let dva a pul cloveka) je usmevna a nejen ta. Jenze to je apel spis na administratory,moderatory,ci dokonce majitele,ono nebude zas taj jednoduche cela vlakna prerozdelit a venovat tomu spoustu hodin prace. Nehlede na to,ze muzeme byt odkazani se svymi vyssimi naroky na hudebni dění na vedlejsi forum,ci dokonce na highendforum,kde velmi rad vlakna procitam(inspirace,uroven,bez hadek) a clovek se o oboru hifi dozvi opravdu hodne,vcetne vyvoje,novych trendu a hlavne osobnich zkusenosti i s velmi drahymi pristroji.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Typy 21. 11. 2018 18:09

@Bazi 36 , naprosto souhlasím, že byly zmíněny podobné dotazy, ale má omezení ohledně nemožnosti vysokých satelitů u nich nebyla. Nedovolil bych si předem si neprojít stejné dotazy, kde bych našel stejné řešení. Většinou to v příspěvcích bylo limit 10k, a nakonec se člověk rozhodl pro sestavu o něco dražší, což já mám limit pevně daný.
Nepopírám, že jsem mohl přehlédnout. Pokud jsem přehlédl, tak bych Vás požádal o odkaz na stejný dotaz, nebo doporučené řešení.
Děkuji

@tombas
Takže ty Vámi doporučené aktivní reproduktory podají kvalitnější zvuk než zmíněný soundbar Edifier S70DB?
Typy
Junior

Odeslat příspěvekod Bazi 36 21. 11. 2018 18:51

For typy: z toho si nic nedelej,to ani neni mireno proti tvoji osobe,spis takovy vseobecny postesk,ze uz to tu neni moc o hudbe,spis takove forum s tipy na predvanocni nakupy.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod tombas 21. 11. 2018 19:16

Přesně tak Typy, ten postesk není osobní vůči tobě.
A ano, myslím si, že aktivní stereo repro podá lepší výsledek, alespoň co se hudby a běžného ozvučení TV týká. Na filmy může chybět SW, ale to chce vyzkoušet a taky každý má jiné nároky a taky sousedy.
Ten Edifier soundbar neznám, ale jak píšu výše, připadá mi investice cca 12tis. Kč do soundbaru nepřiměřená, když slušné aktivní repro máš za polovic. Za dalších 6tis. bys sehnal i slušný (bazarový) SW.
Ale aby sis nemyslel, že jsem zaujatý, tak sám soundbar mám - LG SJ5 za cca 4,5tis. a na vylepšení zvuku TV je to OK za přijatelnou cenu. Ale na vše ostatní mám stereo sestavu.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tapir1 21. 11. 2018 20:16

pro Typy : Zdravím, dovolím si také přidat svůj názor. Rozhodně souhlasím s tím, že je lepší mít 2 bedny a případně subwoofer, než-li soundbar. Chápu však, že z hlediska obsluhy soundbar může být komfortnější. Nicméně zasílám i tak své tipy na aktivní stereo, popř. stereo se siličem. Takže takto - aktivní stereo s vynikajícím (ve své třídě) basem Klipsch R41PM (čtení zde : https://7review.com/klipsch-r-41pm-review/) nebo také české AQ M24D - pro TV a zlepšení zvuku asi nejlepší poměr cena/výkon.
Další variantou je zvukově velmi slušná náledující kombinace - DENON RCD-M37 (z Bazos.cz) a k tomu Yamaha NS-BP182 + sub Yamaha YST-FSW050. Ve všech uvedených variantách se do rozpočtu "vlezeš" a zvukově si výrazně polepšíš. Hodně zdaru. 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kalimero73 21. 11. 2018 21:53

Typy píše:Ahoj kalimero73,
... Platil jsi nějaké poštovné?
Děkuji

...poštovné jsem žádné neplatil. Hodnocení, co je lepší, je hodně individuální záležitost, protože
záleží moc na konkrétních možnostech umístění zvukového udělátka v obýváku. Mě tohle velmi vyhovuje
a dovolím si nesouhlasit s komentářem, že se soundbar se subwooferem nehodí pro reprodukci hudby.
cituji klasika :-) ... "není voják jako voják" ... není soundbar jako soundbar. Dobrých basů rozhodně není
málo, není to změť hučících ani přehnaně dunících zvuků a středové pásmo taky není zahuhlané nebo
nevýrazně měkké, že není rozumět dialogům. Zkrátka za těch 12k si "bedýnky" zvukově svou cenu rozhodně
obhájí + bonusem je pro mě perfektní jednoduché ovládání i design, možná trošku retro, který neurazí.
Není to rozhodně hifi ani kino , ale velmi solidní stereo 2.1, co mě osobně dává smysl ;-).
Stereo: MA Silver RX6+NAD 317+CA Azur 640C+Technics RS-BX646 <> Home Cinema: Panasonic OLED TX-65FZ800E+Panasonic DP-UB824+Zidoo Z9S+Denon AVR-X3200W+5.0 Canton Ergo 1002 DC, Ergo CM 52, Ergo 32 DC <> Prodej: Heco Music Style 500+VP102+VP302
kalimero73
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 21. 11. 2018 22:15

O zahuhlanosti nebyla řeč, ale soundbar je v podstatě bodový zdroj zvuku, repro v liště nejsou od sebe vzdálené více než cca 70-80cm a tak hraje všechno ze středu. K vytvoření skutečné pravolevé stereo scény je to hodně málo a je potřeba alespoň 2x tolik, ideálně stejně jako je sledovací vzdálenost od TV (2-3m). Pokud to prostorové možnosti dovolí.
Při správném rozmístění vytvoří i levnější stereo bedýnky lepší prostorový obraz, což je alespoň pro mě velice důležité.
Jak jsem psal výše, soundbar mám, i když levnější, ale dovolím si zde napsat tento svůj názor.
Tím nechci nijak snižovat kvalitu toho Edifieru, jen upozorňuji na jiný charakter zvukového projevu a každý už si musí zvážit, co je pro něj lepší a kolik za to chce utratit.
Mimochodem aktivní bedny i moderní recevery se chovají jako soundbar z hlediska jednoduchosti ovládání, autostart apod.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků