Mikrosoustava/Reproduktory k TV na filmy do 12k

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tombas 29. 11. 2018 22:57

Samozřejmě, že řešení tvého problému za cenu 12 tis. existuje, jen se snažíme najít to nejlepší.
Momentálně asi nenajdeš lepší kombinaci, než ten Marantz+Canton s tím, že bedny můžeš později vyměnit, pokud nebudou vyhovovat.
https://www.salonydenon.cz/cs/MM/Vyrobk ... 1___SP_206
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bazi 36 30. 11. 2018 12:54

Ja aktivni repro nikdy v hledacku nemel,pac jsem postupne investoval finance pouze do muziky(stereo),coz neni samozrejme uplne nejlevnejsi zalezitost. To totiz chces sluchatka,designove stojany,rack pod komponenty,neudrzis se na uzde pri koupi cd disků a ejhle,šede v tahu. Me hraje tv proste jen jako tv,ozvuceni(vcetne dom kin) uz mam za sebou a nepotrebuji. Jinak mrkni na aktivni repro klipsch,tam chybu neudelas. https://www.smarty.cz/Klipsch-R-15PM-p3 ... wE#c=popis ,koneckoncu muzes pozdeji doplnit i o subwoofer,navic vybava jak z pohadky.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Typy 30. 11. 2018 23:02

Já bych především rád věděl, jaké výhody, jakožto koncový uživatel, budu mít z kombinace https://www.salonydenon.cz/cs/MM/Vyrobk ... 1___SP_206 než kdybych si koupil aktivní Klipsch R-15PM. Klipsch R-15PM se zde již probíraly, a bylo řečeno, že: "Aktivní repro kategorie Klipsch ...atd. se pro přímé propojení s TV asi nakonec přeci jen úplně nehodí (jsou spíše na tu stereo muziku)".

Takže já bych se koneckonců nebránil této možnosti, ale nevím jaké výhody pro mě bud mít pořízení Marantz MCR511 nad těmito aktivními reproduktory.

Také bych se rád zeptal, jakým způsobem by se potom dal připojit aktivní subwoofer k těm KLipsch R-15PM.
Typy
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 30. 11. 2018 23:45

Rozdíl je ve funkčnosti a univerzalitě. Marantz je plnohodnotný minisystém, tedy i zdroj zvuku, hudby, může fungovat bez TV nebo jiného zdroje signálu. Je možná spousta kombinací s pasívními repro.
Aktivní repro typu Klipsch jsou "pouze" zesilovač a repro bez zdroje, ke kterým musíš něco připojit, aby to hrálo. Nepustíš si na nich pouze rádio, spotify... jasně, jde to přes BT, ale s podstatně nižší kvalitou zvuku.

-- 30. 11. 2018 23:46 --

Jo a na ten SW mají ty Klipsch výstup, takže bez problémů.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tapir1 1. 12. 2018 12:11

Pro Typy: Dávám k dispozici ještě jeden tip na mikrosystém : https://www.rozbaleno.cz/mikrosystemy/c ... -rcd-m40-1. Do něj pak zapojiš již diskutované pasivní repro, které si vybereš. Pokudještě budeš chtít streamovat hudbu, tak můžeš ještě přes optiku připojit k mikrosystímu třeba chromecast audio a vše ovládat z mobilu, tabletu, pc. 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod melonej 1. 12. 2018 20:02

Ešte raz zdravím, neviem či ste si nevšimli môj predchádzajúci príspevok, alebo len nikto nevie alebo sa mu nechce napísať svoj názor. Bol si som ale rád keby niekto skúsený napísal a poradil. Ďakujem.
melonej
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Typy 1. 12. 2018 20:14

@tombas
Děkuji za nejčastější příspěvky v tomto vláknu, na základě (nejen) Tvých rad a tipů jsem se rozhodl, že půjdu do kombinace Marantz M-CR511 s Canton SP 206 (s tím, že tam je více potenciálu do budoucna, protože podle bazaru v ČR mi přijde, že se prodava vice pasivnich satelitů, takže do budoucna bude možnost vylepšit, pokud by ty SP 206 nedostačovaly).

@Tapir
Jelikož ta kombinace Marantz M-CR511 s Canton SP 206 vyjde cenově poměrně dobře, asi půjdu tímto směrem.

Věřím, že kvalitativně si polepším. Rád bych poděkoval všem, kteří poradili!
Typy
Junior

Odeslat příspěvekod Viktor69 1. 12. 2018 20:43

No nejsem si jistej, ze by ty Cantony byly lepsi nez Dali Zensor, ktery ziskaly spoustu cen, ale vzhledem k ty neskutecny cene se tomu vyberu nedivim. Tady jsou za 12 000 Kc, Predpokladam, ze je budes kupovat ze tech 99 euro
Viktor69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Typy 1. 12. 2018 21:38

Tím, že jsou v tom setu s Marantz, který normálně stojí 10, a set stojí 12,9, tak to vyjde na stejno jako ten amazon.
Typy
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 1. 12. 2018 22:25

Ještě jsem na to koukal a opravdu za tu cenu je to dobrá volba. Kdyby to stálo původních 20 tis., tak bych hodně váhal, za 12,9 není o čem.
V podstatě jde o plnohodnotný stereo receiver, byť malý a méně výkonný, ale s velkým příslibem do budoucna. Navíc ty Cantony nejsou žádný odpad jako levné Jamo nebo Magnat.

-- 1. 12. 2018 23:03 --

Tady je za dobrou cenu s těmi Dali Zensor 1
http://www.rodel-audio.cz/produkty-mara ... riant=2159
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Typy 2. 12. 2018 11:32

To už je bohužel nad limit, ačkoliv uznávám, že bych si kvalitativně polepšil (pak už bych přemýšlel, že když jednou navýším o 2k, tak podruhé na Zensor 3 je to zas 2k, a to by mi nedalo :D ). Přemýšlel jsem, že kdybych nebyl s Canton sp 206 spokojen, tak při doporučené české maloobchodní ceně 5995 za kus (nechápu jak k takové ceně salonydenon mohl dojít), by se to dalo prodat třeba za 5k oboje, nebo spíše ne? Nemám zkušenosti se zastaráváním pasivních repro, ale podle bazarů mi přijde, že cena neklesá tak rychle. Je to reálné?
Typy
Junior

Odeslat příspěvekod petison 2. 12. 2018 12:03

Cena za kus 5995 je přehnaná .V Německu prodávají za 99,-€ kus.Z toho bych vycházel při prodeji.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 2. 12. 2018 12:34

Vypadá to, že SP 206 se vyprodává (alespoň v Německu), může být na cestě nový model, to ovšem nemá vliv na kvalitu zvuku.
Klidně je vyzkoušej, nechej je pořádně rozehrát a za měsíc napiš, jak jsi spokojený.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Typy 3. 12. 2018 09:04

Naskytla se menší komplikace s dostupností setu Marantz M-CR511 + Canton SP 206. V salonydenon je nemají na skladě a než je dostanou od dodavatele, tak to může trvat "prý" delší dobu (psal jsem další email o upřesnění, tak uvidíme). Tak jsem, protože bych to rád stihl do vánoc, prošel bazary a naskytlo se pár nabídek.
1) MARANTZ M-CR510 a Pioneer SP-BS22-LR (za 4,5k), s tím, že bych si dokoupil ty Klipsche
2) Denon RCD n8 (za 4k)
a k tomu Klipsch R-15M (za 4k)
Parametrově se MARANTZ M-CR510 téměř shoduje s MARANTZ M-CR511, kromě 3 věcí. Absence bluetooth v 510. Rozdíl je také v impedanci, která je 6-8o u 510 a 4-16o u 511, a nevím jakým způsobem se to projeví v praxi, když většina satelitů má impedanci 6o. A potom Analog In je u 510 86db a u 511 90db, což opětovně nevím, co znamená v praxi.
Cenově bych si polepšil o 3-4k, což by mi vůbec nevadilo.
Typy
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 3. 12. 2018 10:16

Tak asi ten Marantz, ale bedničky Pioneer nejsou vůbec špatné, než je vyhodíš, tak jim dej šanci.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků