Nová sestava na filmy

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Petrkolac 10. 11. 2018 18:31

Zdravím, jsem v tomto ohledu úplný laik a proto potřebuji radu od vás, zkušenějších. Sháním nějakou sestavu na ozvučení bytu, 90% filmy, 10% hudba. Určitě bych chtěl sloupy, zadní repro asi ne, neměl bych už možnost schovat kabely k nim, takže nějakou verzi 2.0 nebo 3.0. A ještě nevím jestli je potřeba subwoofer, mam rád u filmů ty basy/dunění. Cenově bych se chtěl vejít do 20k, když bude levnější budu jen rád. Ještě mě napadl nějaký soundbar, ale ty jsou tu dost často kritizovany.
Díky moc.
Petrkolac
Kolemjdoucí


Odeslat příspěvekod Petrkolac 10. 11. 2018 20:25

Paráda, díky za tipy, sloupy vypadaji dobře. Jen se zeptám, co jsem koukal tak se na filmy používají i AV recivery je nějaký rozdíl mezi avr a stereo recivery? A pak když bych někdy v budoucnu koupil někdy subwoofer, jak se připojuje, kabelem nebo jde i bezdrátově?
Petrkolac
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 10. 11. 2018 21:12

Pokud nechceš zapojovat zadní efektové repro, je AVR zbytečný. Ve stejné ceně bude stereo receiver kvalitnější i zvukově.
Ten Pioneer, nebo dražší Onkyo TX-8270, mají HDMI konektory, takže bez problémů připojíš jak TV, tak BD přehrávač, xbox apod. a užiješ si i kvalitní hudbu.
Výstup na aktivní SW mají oba a připojuje se to drátem, bezdrát to neumí, nebo bys musel mít samostatný vysílač a přijímač.
Tip na SW k těm STX:
https://www.htpshop.cz/elektronika/stx-electrino-150-s/
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petrkolac 10. 11. 2018 21:49

Super, díky za rady. Kdybys sis měl vybrat ty, jsou lepší STX nebo polk? Ještě otázka ke kabelum, ty asi nejsou součástí reprosoustav co? Stačí popřípadě nějaká základní dvojlinka k repro nebo je potřeba koupit nějaký spesl kabel?
Petrkolac
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 10. 11. 2018 22:22

Toť velice těžká otázka. Pokud by sis je mohl někde poslechnout a rozhodnout se sám, bylo by to nejlepší.
Polk jsou osvědčené, byť T50 patří do základní řady.
STX zase polská značka vychvalovaná především poláky do nebe, ale podle recenzí na YT právě řada Elektrino hraje velice dobře.
Designově se mi líbí víc STX, ale to není rozhodující parametr.
Kabely u repro nejsou. Stačí celoměděná dvojlinka nejlépe 2x4mm2, případně nějaký kroucený repro kabel.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petrkolac 11. 11. 2018 00:25

Tombas dík moc.
Petrkolac
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zino333 12. 11. 2018 08:55

Ja by som bol na hodnotenia podľa nejakých recenzií na Youtube trochu opatrnejší. Tak schválne, pošlite mi niekto nejaké video z Youtube, kde recenzent testuje akékoľvek repro a prizná že sú zlé. Ja som takých videí za celý život videl len pár. Obyčajne recenzenti niečo dostanú priamo od predajcov alebo výrobcov a ak by im to zhodili, tak nabudúce už nedostanú nič. Takže lepšie čítať fóra a skúsenosti od bežných užívateľov, to povie viac ako video recenzenta na YT.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 12. 11. 2018 14:28

Souhlas, ale i recenze nebo diskuse na téma STX vycházejí velice dobře.
Chtělo by to osobní poslech, ale nevím, kde by se to dalo realizovat. Htpshop má vše jen na objednávku a jiného prodejce, který je má skladem, neznám. Možná zajet do Polska.
http://www.avtest.pl/zestawy-glosnikowe ... ctrino-150
Samozřejmě, že se bavíme o bednách za pár tisíc korun, nedá se to srovnávat s repro za dvojnásobek a více.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků