Q Acoustic - poslech Praha a okolí

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Karel_22 1. 11. 2018 12:42

Dobrý den,

marně se snažím dohledat nějaký showroom, kdy by bylo možné vidět a slyšet reproduktory Q Acoustic 3050/3050i. Ideálné Praha/Střední Čechy. Máte nějakou zkušenost/tipy?
Předem všem děkuji za rady.
Karel_22
Karel_22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod foto1977 2. 11. 2018 11:09

Ahoj, zkus tohoto prodejce:
https://www.htpshop.cz/sloupove/q-acoustics-3050i/
má poslechové studio v Praze a myslím, že by jsi se na poslechu mohl domluvit když je mají skladem...
foto1977
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karel_22 10. 11. 2018 09:39

Ahoj,
tak jsem byl nakonec přes oficiální dovozce odkázán na hificz.cz kde je mají k poslechu. Měl bych ještě dotaz ohledně receiveru k těm reproduktorům.
Repro bych chtěl vzít k TV, protože je to hlavní prostor kde buď koukáme na TV (logicky), nebo posloucháme hudbu (momentálně z USB přes televizi, což je děs a proto jsem to začal řešit)-poměrově tak 70/30 pro hudbu. Upřímně jsem běžný uživatel a chtěl bych nějaké jednoduché řešení, takže jsem se díval po AV receiverech do 15 000,- (např onkyo tx-nr474). Už teď ale vím, že nevyužiji 5.1 zvuk a maximálně k těm repro dokoupím centrální repro. Ale určitě využiji hdmi pro propojení s TV + žiji v představě, že pokud k receiveru připojím dvd, tak funkčnost bude zajištěna a nemusím nic řešit. Filmy z DVD (i kdyby USB u DVD) a hudba FLAC z USB receiveru. Po pročtení mnoha diskuzí tady na fóru se bojím, že pokud koupím čistokrevný stereo zesilovač (který by dával smysl, když více posloucháme), tak s komunikací s TV a dvd to bude vždy laborování a toho se bojím. Tady na fóru je dost vláken kde se to řeší, pročítal jsem je a mám v tom spíš guláš. Takže bych se chtěl zeptat na jednu věc.
Myslíte si, že má smysl koupit nějaký 2.1 síťový reciever s hdmi, který podle mé (možná mylné) představy zvládne lepší zvuk než av rec (přeci jen spíše posloucháme) a zároveň bude dobře komunikovat se vším jako av receiver?
Díval jsem se na toto:
https://www.avcenter.cz/Network-Stereo- ... -d5578.htm
Kde mám pocit, že se tu někde psalo, že je zvuk na nic. Ani o tom neuvažuji.
Spíše jsem se díval na toto:
https://www.avcenter.cz/Stereo-receiver ... -d5949.htm
Tohle se mi líbí, cena je trochu mimo rozpočet, ale mají tam i ty QA3050, tak snad něco sleví za obojí.
Díky za jakýkoliv názor.
K
Karel_22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bazi 36 10. 11. 2018 10:35

Ta tx 8270 je v pohode. Sama chvala,kam se podivas,precti si recenzi na hifivoice,testovali to tam s ruznyma bedynkama a porovnavali s jinyma zesikama,vedlo si moc fajn. https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... yo-tx-8270
Naposledy upravil Bazi 36 dne 10. 11. 2018 10:38, celkově upraveno 1
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod tombas 10. 11. 2018 10:38

Určitě nekupuj AVR, pokud nevyužiješ zapojení 5.1 a většinu času posloucháte hudbu. Stereo receiver bude hrát lépe.
To Onkyo 8270 je fajn, ale jak píšeš trochu dražší.
Alternativou je Pioneer SX-S30DAB
https://zesilovace.heureka.cz/pioneer-sx-s30dab/#
který má všechny potřebné vstupy i síťové funkce.
Někteří tady na fóru už ho mají, tak se můžeš poptat na zkušenosti.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod foto1977 10. 11. 2018 10:42

Mám základní stereo receicer Onkyo 8020 a repro QA 3020 (regálové) a hraje to spolu moc hezky.
Pokud je možnost jít do 8270 tak neváhej, těch 30W rezervy navíc se u sloupů hodí...
foto1977
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bazi 36 10. 11. 2018 10:43

Vim,ze do toho pijonýra muze hvizdnout telku pres optiku a bdp pres koax,ale to hdmi u onkya je k nezaplaceni a muze se hodit do budoucna. A hlavne zvukove vypada,ze to bude hitparada.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Tapir1 10. 11. 2018 10:45

Zdravím. Tvůj výběr je OK. Aktuálně je Onkyo TX-8270 jedna z nejlepších možností v této ceně jak zvukově, tak i konektivitou. Další alternativou je konektorově výborně vybavený Pioneer SX-S30DAB, který je na tom dobře i zvukově (alespoň podle testů, osobní zkušenost však nemám). Já osobně bych, vzhledem k popsaným zvukovým preferencím, upřednostňoval to Onkyo. Repro QA 3050i je ve své kategorii špička a tento receiver jim bude svým projevem výborně vyhovovat ( viz test zde : https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... yo-tx-8270 ). Poslechni a uvidíš. Několik vláken zpět je mimochodem podobné téma diskutováno, podívej se ! Šťastnou ruku a poděl se pak o zkušenosti z poslechu i nákupu. 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 10. 11. 2018 10:48

Bazi 36 píše:Vim,ze do toho pijonýra muze hvizdnout telku pres optiku a bdp pres koax,ale to hdmi u onkya je k nezaplaceni a muze se hodit do budoucna. A hlavne zvukove vypada,ze to bude hitparada.

Ten odkazovaný Pioneer ma 4x HDMI vstup. Ve své ceně nemá podobně vybaveného konkurenta, proto jsem ho tady dával jako levnější alternativu k tomu Onkyu.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bazi 36 10. 11. 2018 10:49

Kdybych se ja oslík nejdriv podival,nez neco napisu,tak bych zjistil,ze ten pajonýr ma hned 4x hdmi.

-- 10. 11. 2018 10:53 --

For tapir: panove,nezdvojujte tady ty odkazy,akorat ho matete,na toho pioneera daval odkaz uz tombas a na to onkyo na hifivoice já. Jakej to ma pak smysl?
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Karel_22 10. 11. 2018 11:18

Ahoj,

no pokud vím, tak onkyo a pioneer jsou dcery/sestry a myslím že ten doporučovaný pioneer bude dost podobný tomu Onkyo TX-L20D. Tjen jsem se trochu bál toho minimalistického provedení. Cena mi tam ale vyhovuje víc :-).
Tak se ozvu jak jsem dopadl. je těžké najít někde poslech obojího najednou. Ti hificz mají zas jen bedny a pak marantze nebo yaamahy.
Pro zajímavost jsem začínal na ozvučení TV za 10 000,- (naivně). Žena v té částce ještě žije :-).
Díky za rady chlapi
K
Karel_22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tapir1 10. 11. 2018 13:36

Pánové, mé doporučení nebylo pouhým kopírováním již zde vyřčeného, opravdu né... ! Když se podíváte na časy zveřejnění, prostě jsem se jenom trefil do doby, kdy jsme všichni "radilové" psali své názory. Takže sorry všem, mást někoho opravdu nechci.
Ještě dovětek pro Karel_22: Pokud nemáš problém s nákupem v zahraničí, tak aktuálně najdeš Onkyo TX-8270 za super cenu na německém Amazonu s doručením domů zdarma ! Howgh. 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karel_22 15. 11. 2018 10:19

Zdravím,

tak jsem to v úterý dovezl domů. Vzal jsem to všechno včetně kabelů od jednoho dodavatele, takže jsem z něj vyloudil slevu na komplet a cenově jsem se s receivery dost přiblížil (TX-8270 nakonec za 13500,-). Takže jsem se nakonec rozhodl pro TX-8270. Obojí jsem viděl i naživo a přijde mi, že se to nedá moc srovnat.
Zvukově zatím laboruju s rozestavením a nastavením. Ale zatím super. Děkuji všem za pomoc s výběrem.
K
Karel_22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Leony5 15. 11. 2018 14:26

Tak si to užívej a poslouchej muziku, moc nelaboruj jak to hraje nebo se z toho zblázníš jako většina nadšenců a budeš prodávat a kupovat stále dokola.
Pioneer SA 9500 MKII/ Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků