Regálové repro do 5000Kč

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Tacos 1. 11. 2018 11:39

Dobrý den, ahoj,

poprosím o pomoc s řešením výběru regálovek do 5000Kč. Připojeny budou zatím ve stereu k receiveru Denon X250 - což je naprostý základ, vím, ale cíle a ambice nejsou vysoké. Výhledově do roka po přestěhování je buď prodám nebo použiji jako surroundy. Do konce příštího roku budou ovšem využity jako hlavní reproduktory pro ozvučení malého a poměrně zaplněného obývacího pokoje, jako zvuk k televizi, na filmy a poslech muziky. Záběr žánrů je poměrně široký, bavíme se zde o hudbě ve stylu Hudba Praha, U2, Muse nebo Buena Vista Social Club. Poslouchat se nebude na příliš velkých hlasitostech, nejde mě o domácí párty, naopak chci, aby se reproduktory dokázaly projevit i při nižších hlasitostech jako podkres při ranních přípravách před prácí a odvedením děcek do školy :) Naprosto chápu, že i na ty filmy mě nerozduní vnitřnosti, ale to vůbec není cílem a naprosto si uvědomuji a chápu fyzikální limity takového systému, nemám žádné bláhové představy. Nechtěl bych ale příliš světle laděné repro, které basy hraje až někde od 110hz apod, pokud je to tedy možné. Limitem je velikost reproduktorů, které nemohou mít větší výšku než 30cm - budou umístěny v polici.

Domlouvám zde na fóru Mission LX-2, kde když to klapne, četl jsem na ně velmi slušné reference a mohla by to být zajímavá volba. Nebráním se bazaru, jen se v množství inzerátů a nabízených repro neorientuji natolik, abych byl schopen udělat závěr. Rozpočet jsem schopen natáhnou k 6-7 tisícům, pokud by to opravdu mělo smysl.

Velké díky za jakékoliv rady.

EDIT: pro ty, co mě radili o pár řádku níže v tématu výběru repro k TV a já vybral mikrosystém od denonu připojený optikou, dodávané Denon SC-M40 nehrají špatně, pouze mají velmi upozaděné středy a vokály, basreflex jsem musel trochu ucpat. Každopádně se musím se systémem rozloučit, protože mě žena s ovládáním hlasitosti na separátním DO poslala slušně do řiti a syn s tím taky bojoval. Univerzální DO se mě taky přiznám se úplně nezdá. Proto jsem zvolil opravdu základní receiver, který není kdovíjaká hitparáda a bazarovka s takovou cenou by byla samozřejmě lepší, ovšem všechno bude fungovat bez jakýchkoliv obstrukcí, propojím vše přes hdmi arc a hudba pujde přehrávat přes spotify cestou bluetooth, je to prostě řešení pro blbé nenáročné uživatele, které samozřejmě nemá na stereo zesilovač ve stejné ceně, ale váhu pro mě měla konektivita a přímočarost celého systému, spojená s velmi výhodnou cenou, relativně slušnými recenzemi a referencemi na internetu. Rozpočet jsem teda zvedl s původních 8000 na nějakých 12000-13000, kde by se ve stereu z bazaru daly dělat už slušně věci, ale pouze v případě, kdybych systém používal jen já...
Tacos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petison 1. 11. 2018 11:58

petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 1. 11. 2018 20:08

S tvým finančním limitem bych vzal tyto Heca
https://www.htpshop.cz/reprosoustavy/he ... style-200/
ale vhodnější zesilovač by byl Harman, Onkyo nebo Yamaha. Denon má měkčí zvuk.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tacos 1. 11. 2018 20:54

No ještě jsem jej nevyzvednul, stále se to dá změnit. Jako to co vlastně potřebuji je fakt na téma do receiveru/zesilovacu.Me by i stacilo stereo, ale stereo s konektivitou je problém - finanční. Prostě potřebuji ať to umí hdmi arc a CEC, tak, aby když zapnu TV tak se zapnul zvuk - prakticky tak, aby to zvládla moje žena, to je celá věda :oops:
Naposledy upravil Tacos dne 1. 11. 2018 20:57, celkově upraveno 1
Tacos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anton12345 1. 11. 2018 20:56

A preco sa ti nezda univerzalne DO ?
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tacos 1. 11. 2018 21:00

Nedokážu si absolutně to řešení představit, jakože to DO zapne obě zařízení naráz, to potom ale budu i ovládat obě hlasitosti naráz, čímž se bude dávat nahlas i pochybný reproduktor v TV. Upřímně mě to přijde hrozně hajdulácké a chtěl bych to vyřešit elegantně, i za cenu horší kvality.
Tacos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anton12345 1. 11. 2018 21:04

Neviem o com to hovoris, nepochopil si zrejme funkciu univerzalneho DO, tam si predsa urcis hlasitost ktoreho pristroja sa bude ovladat.
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tacos 1. 11. 2018 21:11

No právě že asi pochopil, už musíš přehazovat tlačítkem, které zařízení chceš ovládat. To prostě s mojí rodinou a devítiletým synem neklapne. Už vidím to peklo :-) Proto řeším hdmi arc a hdmi-cec.
Tacos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anton12345 1. 11. 2018 21:21

Nie nemusis nic prehadzovat, nic si nepochopil... Makrom zapnes vsetky pristroje a potom ovladas jednotlive pristroje, pricom jednotlive tlacitka mozu byt priradene roznym pristrojom, napr. ovladanie hlasitosti na zosilnovaci, zmena kanalov na TV, ...
Samozrejme to musi byt DO, ktore vie makra.
Naposledy upravil anton12345 dne 1. 11. 2018 21:39, celkově upraveno 2
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 1. 11. 2018 21:22

Já si myslím, že je to tady celé nepochopené. V TV si přece musíš nastavit jiný zvukový výstup, pokud máš připojené nějaké externí zvukové zařízení a je jedno, jestli je to soundbar nebo AVR.
Tím pádem už ovladačem od TV neovládáš hlasitost reporduktorů TV, ale ten výstup, tj. např. optický nebo HDMI.
Jediný problém je, že to externí zařízení se musí umět automaticky zapnout při detekci signálu z digitálního vstupu a to uměly přístroje už před patnácti lety.
Osobně si myslím, že to máš špatně nastavené, než že by to nefungovalo.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tacos 1. 11. 2018 21:46

tombas: samsung 40nu7192 neumí nastavovat hlasitost na digitálním výstupu, nastavení jsem do hloubky procházel.

anton: tak to máš potom pravdu, nepochopil jsem to. Ještě na to mrknu.



Chlapi, taková békovina a já to neumím vyřešit a rozetnout.
Tacos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anton12345 1. 11. 2018 22:08

Ja si myslim, ze vacsina TV (ak nie vsetky...) nevedia regulovat hlasitost na digitalnom vystupe.
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 1. 11. 2018 23:01

Nevím, jak to má Samsung, ale LG má synchronizaci zvuku optickou/HDMI i výstup na externí reproduktor optika/HDMI ARC a vše lze regulovat DO od TV.
Zkus vyměnit TV ;).
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tacos 2. 11. 2018 10:37

Samsung to má na houby, vyměna TV by byla asi na místě, ale telku mám doma něco přes měsíc a veskrze jsem s ní až na toto spokojený. Nejhorší je, že jsem teď skeptický i vůči tomu nastavování hlasitosti přes hdmi arc - myšleno nejsem si jistý, jestli to nebude stejná písnička, jako s tou optikou. Budu tedy usuzovat, že ne.

Anton: Začal jsem se více zajímat o ty uni DO s makry, o jejich existenci jsem opravdu nevěděl, mohl bych dostat nějaké doporučení na vhodné DO? Koukal jsem třeba na tohle https://shop.emos.cz/3233079550-univerz ... -control-5?
Dalo by se teda nastavit tak, že zapnutím se aktivuje zařízení připojené optikou a zároveň televize + nastavení hlasitosti bude nastavovat pouze zvukové zařízení? To by bylo velmi sympatické a zároveň dostupné řešení.
Tacos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 2. 11. 2018 11:01

Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků