Dali zensor 7 vs Monitor Audio Bronze 6

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Maathes 1. 11. 2018 10:36

Já tam byl minulý týden kvůli těm dali :D mluvil jsem stim panem a nechá mi ty bronze 6 za 18 000 a já se rozhodl že je vezmu protože nové za tu cenu si myslím že je lepší než dali z7 které je jen dvoupasmo
Maathes
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anton12345 1. 11. 2018 10:39

Ja by som sa medzi tymi Dali a Monitormi priklonil asi tiez na stranu tych Monitorov, ale pocul som len Monitor Audio Bronze 2 a doma som mal Dali Zensor 3, priamo som ich vsak neporovnaval...
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod simy 1. 11. 2018 10:42

Marže u repro může být klidně 100% a víc, takže pokud jsou za 25tis, tak pořizovačka 12,5tis. Při marži 50% je to pak 18tisíc. Nevíme jak mají nastavenou obchodní strategii jednotlivé značky, ale 6tisíc vám klidně rozdíl udělá marže a čím dražší repro, tím větší marže, tzn. není tam žádná výpovědní hodnota ohledně kvality dílů atd. A můj názor je, že Poláci budou mít určitě menší marži než zavedená "prémiová" značka. Však já taky koupil 2xDaliZensor7 za 11tisíc a stále na tom obchod vydělal.
simy
Junior

Odeslat příspěvekod anton12345 1. 11. 2018 10:51

Zalezi to urcite aj od znacky, ale mal som par znamych, ktori predavali elektroniku (aj repro) a marzu 100% urcite nemali. Tie Dali si kupil vo vypredaji, takze asi dodavatel ich mal tiez z nejakeho dovodu za inu cenu, ako bezne. Mozno chceli vyprazdnit sklady, mozno seria Zensor konci, moznosti je viac...
Ale hadat sa nebudem, mozno si repro predaval a mal si taku marzu...
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod simy 1. 11. 2018 11:03

Prý z důvodu vyprázdnění skladu.. ale nikoliv u výrobce. Taktéž nevím jak je to obecně, vycházím z osobní zkušenosti a možná to bylo o tom, že jsem k těm výprodejovým následně dokupoval další.. každopádně jsem se divil že mi to dají za tak pěknou cenu a celkem jsem s prodavačem pokecal a uklidnil mě, že pod cenou to neprodávají.
simy
Junior

Odeslat příspěvekod Suke001 1. 11. 2018 12:13

Trochu pletete jablka z hruškama, pokud se tu oháníte maržema, tak si první naučte jak se vypočítá. Marže větší než 100% neexistuje.
http://www.flickr.com/photos/95902780@N04/
Canon 60D lover

Studio monitors Alesis m1 active 520 a Adam T5V
Superlux HD660 headphones s velorové náušníky
Suke001
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod longie 1. 11. 2018 15:47

Maathes píše:Já tam byl minulý týden kvůli těm dali :D mluvil jsem stim panem a nechá mi ty bronze 6 za 18 000 a já se rozhodl že je vezmu protože nové za tu cenu si myslím že je lepší než dali z7 které je jen dvoupasmo


Sel bych asi do tech Monitoru.
Dali budou urcite taky fajn, ale verim, ze timto vyberem spatny krok neudelas.
Monitory jsou 2,5 pasmove.
Tady mas i nejake cteni.
https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... o-bronze-6
longie
Junior

Odeslat příspěvekod zino333 4. 11. 2018 13:47

Suke001 píše:Trochu pletete jablka z hruškama, pokud se tu oháníte maržema, tak si první naučte jak se vypočítá. Marže větší než 100% neexistuje.

Áno, máš pravdu. Ale, musíš brať ohľad na to, že toto je fórum pre nadšencov Hi-Fi. Nie každý musí mať znalosti z ekonomiky a tak v tomto prípade je myslím prehliadnuteľné, ak si tu ľudia pletú maržu s navýšením predajnej ceny voči obstarávacej. Nie? ;-)
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Maathes 4. 11. 2018 14:19

Nakonec jsem vzal ty monitory a nelituju,je to parada
Maathes
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Maathes 18. 11. 2018 17:03

Měl bych ještě dotaz ohledně centru,nyní mám centr "Dali concept centr " a jesli nebude lepší jej vyměnit za monitor audio bronze centre -který ž těchto dvou bude lepší na filmy (atmos,DD,dts, thrillery akční atd ) diky
Maathes
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 18. 11. 2018 17:25

K monitorům jedině monitor, stejná charakteristika, stejný design.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků