Repro k TV - omezené možnosti

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Tacos 28. 10. 2018 21:16

Dobrý den, ahoj

prošel jsem 7 stran témat dozadu a pročetl všechna, která řeší tuto otázku. Bohužel jsem nedošel k závěru, je to tak trochu dané prostorovými limity a také samozřejmě rozpočtem.

Kdybych měl začít rozpočtem, živím dvě děti a čerstvě pořídil za 10500Kč 40 palcovou televizi Samsung - nahradila už velmi starou 24 palcovou, která značně nevyhovovala. Rozpočet je tedy maximálně nějakých 7 tisíc, ale pokud by to mělo být méně, byl bych opravdu jenom rád.

Využití je na hraní her z PS4, sledování televize a poslech muziky. Nejsme ovšem extra nároční posluchači (teda v rodině jsem náročný pouze já a to řeším trojicí sluchátek, kde kdyby žena věděla, kolik jsem za ně dal, tak se stěhuju na chodbu) Jde pouze o "vyčištění" a zlepšení kvality zvuku, srozumitelnost mluveného slova a příjemný podkresový poslech muziky. U filmů se taky nebavíme o simulace kina, na to si zajdeme do kina, ale prostě, víte jak zní dnešní lcd televize. Reproduktory nemusí dunět a v této cenové relaci ani nic takového nečekám, chci ale, aby byl bas přítomen a spíše zahrál než duněl.

Ohledně prostoru, zde to je komplikované, máme v obývacím pokoji 5x4m umístěnou segmentovou na míru dělanou knihovnu, kde nejširší část police má 74 cm. Tady by někoho mohla napadnout otázka, jak jsem tam narval 40 palcovou telku, odpověd je držák ve zdi a televize plave nalepena "ve vzduchu" před samotnou knihovnou. Zpět k 74cm, to je maxímální šířka, pokud bychom se měli bavit o soundbaru. Zde jsem našel varianty JBL Studio Bar a Bose Solo 5. Jsem ovšem k těmto soundbarům hrozně skeptický.

Další varianta, ta by se mě líbila více, je stereo 2.0, kde maximální výška repra je 30cm, repro by bylo umístěno "v regálu" přímo v knihovně, na stranách. Zde mě napadlo AQ 24DAC - to už je lehce přes rozpočet, ale vlastně absolutně favorita nemám, nechám si cokoliv doporučit.

Poslední zádrhel je připojení k televizoru, zde jsem omezen buď na digitalní linkový vstup nebo hdmi ARC. Nic jiného letošní Samsungy sedmičkové řady neumožňují.

V příloze jsem dal velmi nekvalitní fotografii prostoru se kterým pracuji - pro představu stačí.

Předem děkuji a jsem vděčný za jakékoliv rady.
Přílohy
44898884_255285761774371_1259870717172776960_n.jpg
Tacos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 28. 10. 2018 22:02

Ten rozpočet je opravdu malý a proto se nevyhneš bazaru. Šlo by to např. takto:
http://www.hifibazar.cz/detail.asp?id=3941
http://www.hifibazar.cz/detail.asp?id=3708
Nebo nějaký úplně obyčejný (bazarový) zesilovač bez digitálního vstupu a k němu externí převodník:
http://www.aq.cz/obchod/prevodniky-125/aq-ac01da-3183/
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Tacos 29. 10. 2018 10:01

Ta varianta s receiverem onkyo vypada dobre, do budoucna je tam i prostor pro vymenu repro, to oceňuji. Rozpocet je opravdu omezeny, chapu, ale jak jsem psal, nejsme narocni, chci jen lepe vyresit to, co consumer resi soundbarem za 5000. O existenci prevodniku jsem, priznam se, vubec nevedel a také to otevira celkem zajímavé moznosti.

Co jeste rikate na ty AQ m24dac? Optiku maji
Tacos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 29. 10. 2018 10:36

Já si myslím, že AVR je v tomto případě zbytečný, stačil by nějaký stereo zesilovač a raději lepší repro.
Nebo přímo aktivní repro, ale nějak jsem nepochopil ty výstupy z TV, resp. HDMI je jasné, ale ten "digitální linkový vstup"??? Prosím vysvětlit.
V tomto případě bych nejspíš doporučil malý digitální zesilovač, který univerzálně pokryje všechny vstupy vč. BT a k tomu malé regálovky, klidně starší.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 29. 10. 2018 11:22

AQ M24DAC nevypadají špatně, ale ztrácíš možnost případné pozdější výměny reproduktorů. Ověř si, zda mají také vestavěné korekce basy/výšky. U menších regálů je korekce na basech žádoucí.

tombas: Nic proti stereozesilovači. U AVR je vtip v tom, že bazarové kusy jsou dost levné, přitom ale mají integrovaný DAC a DO, což u "obyčejných" bazarových stereozesilovačů může chybět.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod anton12345 29. 10. 2018 12:53

Tombas asi myslel nieco ako TOPPING MX3, co by mohlo byt s bazarovymi regalovkami vhodne riesenie.
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 29. 10. 2018 13:04

Já ten vtip s DAC v AVR chápu, na druhou stranu jednoduchý převodník Toslink>RCA se dá pořídit za pár stovek a zvuk ze stereo zesilovače bude podstatně lepší než z AVR.
Výhoda výběru repro s pozdějším upgradem je jasná.

-- 29. 10. 2018 14:14 --

anton12345 píše:Tombas asi myslel nieco ako TOPPING MX3, co by mohlo byt s bazarovymi regalovkami vhodne riesenie.

Ano, něco podobného jsem myslel, ale nemusí to být Topping, těch značek je více (S.M.S.L. apod.), ale kupovat to u nás je nesmysl. Mě stál Topping polovinu toho, co bych zaplatil v našem e-shopu a to už je úplně něco jiného.
Nevím, jaké má tazatel možnosti + čekací doba cca měsíc a riziko proclení + DPH (Aliexpress).
Na druhou stranu když vidím ty možnosti takového malého prcka a velice solidní zvuk, tak mi nedá to jako alternativu klasickým systémům a obzvlášť soundbarům, doporučit.
Nehledě na to, že soundbary a aktivní reproduktory nepoužívají nic jiného než tyto digitální zesilovače zabudované přímo do bedniček.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tacos 29. 10. 2018 14:26

K tomu TOPPING MX3

- tohle je tip, který jsem potřeboval :-) klasický receiver je do našich 60m^2 moc, tohle vypadá na velmi sympatické zařízení, na hudební podkres bychom rozhodně využili i bluetooth.

Objednání ze zahraničí mě nevadí, klidně si i počkám. Možná, že bude mít 11.11 ali nějakou slevu ještě.

Televize má optický výstup, pardon, psal jsem nesmysly, je to model Samsung UE40NU7192.

No a měl jsem dopoledne volno, tak jsem zastavil v elektru jen tak na koukačku (prosím nekamenovat a být shovívaví, chápu chlapi, že vy jste v tomto na úplně jiné úrovni) a poslechl jsem si ze zvědavosti pár soundbarů od 4000 do 15000, hrůza střídala otřes. No a pak jsem (nevědom existence toppinga a jim podobným) si ještě poslech tři mikrosystémý a zaujal mě jeden od Panasonicu - zaujalo mě to z důvodu možnosti pustit si muziku přes BT - tedy nemuset zapínat televizi kvůli chromecastu - konkrétně model Panasonic SC-PMX82EG - první věcí byla neporovnatelně vyšší kvalita oproti soundbarům a optické připojení (pánové, jak se tomu říká správně?) taky má.

Zpět k toppingu, jak jste psali, že je více značek, bylo by možné mě jich pár vypsat? Modely si již projdu, našel jsem FX Audio D802C a NF J&FXAUDIO D502

Jinak na tom ali už mají vypsané ceny pro 11.11., hodíš do košíku teď a zaplatíš potom. A nějaké kousky prodává i německý amazon, tam je dodání týden a člověk se vyhne clu.

PS. Ten mikrosystém se mě líbil..barbar :D
Tacos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 29. 10. 2018 14:46

Ten mikrosystém je samozřejmě taky možnost a myslím si, že pro tebe i vhodnější než dělené řešení, byť u samostatných komponent se dá dosáhnout trochu lepší kvality, ale abys dostal všechno co má ten mikrosystém (vč. CD, DAB atd.) potřeboval bys ještě nějaký streamer a to jsou další peníze navíc.
Škoda absence síťových funkcí, jako jsou internetová rádia, Spotify apod., přece jen BT nedává takovou kvalitu jako přímý streaming.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 29. 10. 2018 17:04

podívej se na nemeckej Amazon, tam je běžně dostupný zboží od smsl apod a je to tu do týdne, clo neresis. já tam kupoval taky DAC od smsl.
např
SMSL Q5 Pro HiFi Integrierte Mini Digital Amplifier Stereo Audio Verstärker 45WPC Pure Digital Verstärker AMP USB Coaxial OPT 3,5 mm Kopfhörerbuchse Eingang https://www.amazon.de/dp/B015ZHZG1K/ref ... 1BbMHSRHQH
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bazi 36 29. 10. 2018 17:59

No nechci se hadat,ja mam v loznici sc pmx 80,ktery je totozny,ale nema DAB. Co vim ovsem jiste,ani jeden nema optiku na vstupu,pouze rca,usb b,usb a bluetooth. Digi vstupy ma podle mne az pmx 150/152. A to si myslim,ze ani ten ne.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Tacos 29. 10. 2018 19:53

RE:Bazi - máš naprostou pravdu, netuším, kde jsem nabyl dojmu, že to optiku má.

Každopádně jsem celé odpoledne strávil čtením a hledáním, potom projížděním bazarů a nakonec jsem narazil na aukru téměř novou sestavu (2 měsíce starou) od Denonu, je to s osobním převzetím kousek od mého bydliště a i s papíry, tak jsem zvědavý.

Jedná se o tento set
https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... 0-a-sc-m40
Kde přeci jenom do budoucna bude případně možnost repro vyměnit, ale myslím, že vzhledem k našim požadavkům to ani nebude třeba. Spíše časem dokoupení slušného subwooferu pro oživení sledování filmů, a to jenom možná.
Cena byla 6000, ta mě přišla vzhledem k udanému stavu velmi dobrá. Nemá to sice bluetooth, ale to holt budeme řešit jako doposud - spotify přes televizi. Tak snad jsem nekoupil nějakou blbost :-)
Tacos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tacos 30. 10. 2018 21:24

Tak mam Denona doma, zapojeneho, jsem se zvukem velmi spokojeny a jsem rad, ze jsem sel touto cestou a ne do nejakeho soundbaru. Chtel bych podekovat za rady, urcite velmi brzy prijdu s dotazem na vyber lepsich regalovek vzhledem k vykonu jednotky 2x30W. I kdyz i tyto me prijemne prekvapily. Co me uz prekvapilo mene je to, ze pres pripojeni optikou nemohu nastavovat hlasitost na ovladaci tv, ale takova hruza to neni, asi jsem to mel cekat, ale ty zkusenosti v tomto ohledu me chybi.
Tacos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Suke001 30. 10. 2018 22:24

Ať slouží :-).. s tím ovládáním hlasitosti to tak je :-).. Pokud máš k sestavě dálkové tak pohoda..
Suke001
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 31. 10. 2018 12:46

Tak ať slouží a jsi spokojený se zvukem.
TV může mít i regulovaný optický výstup, pak stačí na AVR nastavit jednu hlasitost a regulovat ovladačem od TV hlasitost na opt. výstupu, ale jestli to umí i Samsung netuším.
Soundbar LG propojený s TV optikou si umí regulovat hlasitost podle TV ovladačem od TV.
Chce to prozkoumat nastavení zvukového výstupu v menu TV.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků