Reprosoustava k TV bez domácího kina

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Zrzka_v_nesnazich 23. 10. 2018 12:35

Dobrý den všem,
moc prosím o radu zkušenějších. Mám obývací pokoj 13m2. V každém rohu pod stropem mám připravené husí krky na protažení kabelů od repráků k TV.
Mám televizi LG65UK6300. Ráda bych k ní pořídila i nějakou reprosoustavu. Protože už mám udělanou přípravu do rohů pod strop, ráda bych vybrala repráky "regálové" (jestli to tedy správně označuji).
Mou představou je soustava 5.1. Nepotřebuji ale domácí kino. Mohl byste mi moc prosím někdo doporučit, co do takto velké místnosti mohu pořídit v cenovém rozmězí do 7K?
Našla jsem spostu reporoduktorů k PC, např. https://www.datart.cz/Reprosoustava-JBL-Cinema-510.html
Ale dá se to použít i k TV do místnosti 13m2??
Všem moc děkuji za radu. Opravdu nevím, co mám hledat, vybrat, aby to zase nebylo úplný dutě znějící chrchlátko...
Terka
Zrzka_v_nesnazich
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 23. 10. 2018 17:31

Ahoj,
takhle to nebude fungovat. Ta sestava reproduktorů potřebuje něco, čemu se říká zesilovač, přijímač nebo receiver. Sestava reproduktorů 5.1 je určena právě pro domácí kino, jiné využití nedává smysl. Na poslech hudby nebo vylepšení zvuku TV stačí dva reproduktory - stereo. Opět ale potřebují nějaký zesilovač, nebo musí být aktivní (mají už zesilovač zabudovaný).
Abych to zkrátil, pokud trváš na sestavě 5.1, potřebuješ k tomu ještě AV receiver, což je domácí kino.
Pokud na 5.1 netrváš, můžeš pořídit dva stereo reproduktory a k nim zesilovač nebo receiver (má navíc rádio a nějaké síťové služby) nebo aktivní reproduktory, které přímo propojíš s TV.
Poslední možností je soundbar, tj. zvuková lišta s nevalnou kvalitou zvuku, ale jednoduchým připojením.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků