Repro k TV do 5000 Kč (Edifier R1700BT BT 2.0???)

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod karlosss18 5. 10. 2018 20:44

Zdravím vás a prosím o radu,
chci si koupit nějaké repro k TV do obýváku. Původně jsem uvažoval o domácím kině, ale nakonec by mi stačily 2 aktivní regálovky. Jde mi především o hutné basy, pokud možno i s bluetooth přenosem. Díval jsem se na tyto a rozmýšlím: https://reprosoustavy-reproduktory.heureka.cz/edifier-r1700bt-bt-2_0/ .
Nejsem si zcela jistý, jestli budou dostačující co se týká hlasitosti. Hudbu poslouchám dost nahlas. Počítám s cenou kolem těch 4k, 5 tisíc je můj totální strop, raději levnější.
karlosss18
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 5. 10. 2018 21:21

Promiň, ale aktivní regálovky a hutné basy, to je jako neposkvrněné početí. Pokud tedy nepočítáš se subwooferem, ale to je dalších 10K k těm pěti.
Teda některé rgálovky umí zahrát i basy, ale ta cena se pohybuje tak od 15K výš. A kdyš píšu zahrát, myslím tím zahrát, ne zadunět neurčitý hluk.
Na vylepšení zvuku televize to bude stačit, bude to nejspíš lepší i než nějaký soundbar v podobné ceně, i když ty mívají aktivní subwoofery, ale kvalita zvuku je obecně tristní.
Takže ano, ve tvém cenovém limitu to bude asi jediná rozumná možnost.
V jiných vláknech jsem zaznamenal, že u některých aktivních repro se objevuje brum nebo šum při nízkých hlasitostech, tak na to pozor.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlosss18 6. 10. 2018 09:18

Těmi hutnými basy jsem určitě nemyslel to, že mi bude nadskakovat místnost, to těch 15k je pro mne trochu z ruky. Ani nejsem úplný audiofil, ale mám rád určitou kvalitu. Určitě bych si nikdy už nekoupil něco od značek Logitech, nebo Genius. Zkrátka jsem středně náročný posluchač a chci, aby to bylo slyšet dostatečně nahlas a jak ty říkáš bez nějakého nežádoucího šumu, praskání apod.
Ty Edifiery jsou asi dobré, ale ať pls napíše někdo kdo je má, nebo ví jak hrají. Případně mi navrhněte něco jiného. Tyhle dvojky co jsem viděl na YT lidi používají spíš jako levnější studiovky k PC. Já bych chtěl tedy zvukem vyplnit obývák. ;)
karlosss18
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anton12345 6. 10. 2018 09:43

Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod karlosss18 6. 10. 2018 17:09

Pomocí jacku přímo do TV, jinak tyhle vypadají dobře, ale nemají ovladač. A s dálkovým už jsou pro mě drahý plus taky nemají regulaci basů, o co mi dost jde. :-] Ale díky za tip.
karlosss18
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TheoVic 30. 10. 2018 16:18

Karloss Cus já mám ty edifiery r1700bt. Co se týče zvuku tak ok. Mám je připojené k TV přes Jack sluchatkovy. Já pouštím hudbu přes YouTube na tv a pokud je v dobře kvalitě hraje to dobře. Basy hrají taky dost. Sice basy jsem čekal hutnejsi měl jsem předtím harman karton go+play a ten basoval šíleně, ale pak mi odešel. A nebyl větší rozpočet. Dlouho jsem vybíral mezi temito edifiery a mackie cr5 a nakonec jsem vzal ty edifiery. Já posloucham hip hop, house, minimal a ještě různou hudbu ve stylu hanz zimmer. Třeba u těch minimal techno a housu to basuje dost. Taky repro poslocuham z těch cca 2,5 - 3m jako spokojený jsem. Ale příští upgrade bude buď bose, harman kardon anebo wharfdale. Jinak za tu cenu je to dobru kup.
TheoVic
Junior

Odeslat příspěvekod Suke001 30. 10. 2018 22:36

Na tyhle je dost chvály, ale osobní zkušenost nemám, nicméně vypadají dobře
https://www.thomann.de/cz/swissonic_asm5.htm

+

pošetřit https://www.thomann.de/cz/swissonic_sub10.htm

a pak si ty basy užiješ až až
Suke001
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod In23 31. 10. 2018 11:10

Tvé nároky beze zbytku splní PreSonus Ceres 4,5BT, bohužel Thomann je již nemá, jedině Amazon.
https://www.youtube.com/watch?v=h6zHYs8_GzE
In23
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků