Dynavoice Challenger M 65 EX v4 alebo Teufel Ultima 40 Mk2

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod sanodrx 29. 9. 2018 22:42

Pozdravujem,
idem menit starsiu zostavu 5.1 za predne stlpove repro. Cenovy limit do 500 eur za par. Kamarat mi odporucil Yamaha NS-777 - na nich sa mi ale nepaci vzhlad a hlavne leskly klavirny lak.
V tejto cenovej kategorii som zostal pri dvoch repro:
- DYNAVOICE CHALLENGER M 65 EX ver.4 (cena 459 eur)
- Teufel Ultima 40 Mk2 (cena 399 eur, 12 rokov zaruka)

Pozna niekto tieto repro? Co by ste odporucili z zychto dvoch?
Bude to vo vacsej obyvacke spojenej s jedalnou a kuchynou, napojene na Onkyo TX-NR509
sanodrx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 30. 9. 2018 07:35

Reproduktory se vybírají ušima a koupě na slepo může být velkým zklamáním. Rozumím tomu, že každý nemá v okolí hifi studia nebo prodejny s vybranými repro, ale výlet do většího města, kde je pár studií se vyplatí a konečný výběr může být nakonec úplně jiný.
Pokud už se rozhodneš pro e-shop, zvaž tohle, cena je skvělá (za 1 kus).
https://www.salonydenon.cz/cs/MM/Vyrobk ... E/ZENSOR_7
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sanodrx 30. 9. 2018 14:23

V Bratislave ani jedno hifi štúdio tieto repro nemajú. Spoliehať sa môžem teda jedine na referencie.
sanodrx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anton12345 2. 10. 2018 01:18

Kedze som ani jedny z tych dvoch repro nepocul, tak odo mna len dalsi tip https://www.kohutaudio.sk/akciova-ponuka/dali-spektor-6
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 2. 10. 2018 07:10

sanodrx, ještě otázka. Chceš vyměnit komplet sestavu 5.1 za stereo pouze s předními repro nebo chceš vyměnit přední repro v sestavě 5.1?
Já jen abych to správně pochopil, protože pokud přecházíš na stereo, bylo by více než vhodné vyměnit zesilovač za stereo, byť staší, ale zvukově určitě kvalitnější než AVR.

Podle toho, co se mi podařilo o těch dvou vybraných repro zjistit, jsou Dynavoice od Teufel dost charakterově odlišné - Dynavoice hrají méně efektně, s větším prostorem a rozlišením, Teufely jsou efektnější s větším důrazem na basy a výšky, s menším rozlišením a detailem a horším prosotorovým obrazem.

Záleží, co ti vyhovuje více, ale v kombinaci s Onkyem bych se u Teufelů trochu bál ostrosti, možná až mírné agresivity na výškách.

Ale to je jen moje teorie z nepřímých informací. škoda, že si je nemůžeš někde poslechnout.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků