Regálovky a zesilovač do 1000€ / 25000 Kč

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tombas 7. 10. 2018 20:03

Pokud mám být upřímný, po těch Venerech 1.5 nebo 2.0 jsem koukal. 1.5 se dají koupit za 25 tis./pár, 2.0 za cca 37 tis.
Podle recenzí jsou výborné, ale právě požadavky na zesilovač a umístění a konec konců i akustiku místnosti mě nakonec odradily.
Jsou k nim i krásné stojany, ale ty stojí polovinu, co samotné bedny.

Pokud se ti podaří vytvořit vhodnou kombinaci se zesilovačem a umístěním, máš v podstatě vyřešeno na mnoho let, možná napořád.
Přeji ti, aby se ti to podařilo a našel jsi v nich ten nejlepší zvuk.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petison 7. 10. 2018 20:18

Tak se nějak stalo, že mám ty mrňavé Scansonicy M5 doma :nenapadne.
Zatím na to nebyl čas, ale až je pořádně rozehraju, tak sem napíšu nějaké dojmy, ale nebude to dříve než za týden.

Tak to pak napiš dojmy ,jsem zvědav.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 7. 10. 2018 20:27

První dojmy už mám, všude mají blbě uvedené rozměry! :D
Skutečné jsou 151x265x198 (šxvxh), takže jsou opravdu maličké. A vypadají skvěle, osmivrstvý polyuretanový lak je luxusní a mám černo-bílou kombinaci.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Myth0s 7. 10. 2018 22:07

No výborne ... takže s výberom zosilňovaču to bude ešte komplikovanejšie ako som čakal a dokonca trpia na smerovať kvôli čomu som upustil od pôvodnej myšlienky aktívnych štúdioviek.

Myslím že ich cena bola aj tak viac ako parádna a aspoň ako pokus to môže byť dobré - vyšli ma cca. na 2/4 ich ceny ...
Myth0s
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 7. 10. 2018 22:43

2/4 = 1/2, to už je hodně dobrá cena i za cenu toho, že cos ušetřil na repro vrazíš do zesilovače :nenapadne
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Myth0s 8. 10. 2018 05:14

Presne to mi vzišlo na um ráno že čo som to napísal - či som nemohol napísať že o cca. o polovicu rovno ... :D

Len pls. aké zosilky pozrieť ? Alebo sú v pohode tie ktoré som napísal ? :)
Myth0s
Junior
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod Viktor69 8. 10. 2018 06:36

Tos fakt koupil bez poslechu? Mne se taky libily, sel jsem si je ale nastesti poslechnout - podle me zvuk hroznej pruser.
Viktor69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 8. 10. 2018 06:59

Myth0s píše:Presne to mi vzišlo na um ráno že čo som to napísal - či som nemohol napísať že o cca. o polovicu rovno ... :D

Len pls. aké zosilky pozrieť ? Alebo sú v pohode tie ktoré som napísal ? :)

Pokud tedy nechceš jít cestou vlastního poslechu zapůjčených zesilovačů, snažil bych se alespoň z recenzí na ty Sonusy vyčíst, na čem to testovali a která kombinace se jim zdála nejvhodnější.
Nákupem jednoho zesilovače naslepo nikdy nezjistíš, jestli to hraje opravdu nejlíp, jak je to možné. Může to hrát pouze průměrně dobře a ty nezjistíš, že by to třeba mohlo být mnohem lepší. Pak zase ta investice do beden přijde vniveč a stejnou službu by udělaly bedýnky za poloviční cenu (té poloviční).
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petison 8. 10. 2018 07:50

Test + měření
https://audio.com.pl/testy/stereo/zespo ... venere-1-5

mají teda nízkou citlivost,tak raději silný zesilovač.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 8. 10. 2018 08:31

Ten poměr nízká citlivost=silný zesilovač není úplně jednoznačný. Lampové zesilovače mají výkon v jednotkách nebo desítkách watů (cca 12-20) a rozehrají v pohodě velké reprosoustavy, Klasická tříd A u integrovaných zesilovačů končí někde na 30W a často ani to ne a taky to funguje.
Ta nízká citlivost znamená větší zátěž pro zesilovač při vyšších hlasitostech, proto to chce hlavně vysoce stabilní zesilovač. Vyšší výkon je důležitý pro zachování potřebné dynamiky reprodukce, proto třeba zesilovače ve třídě A hrají čistěji, vřeleji, ale s omezenou dynamikou ve vyšších hlasitostech. Taky jsou k nim vhodnější citlivější repro.
To je prostě alchymie.
Venere 1.5 mají doporučený výkon zesilovače 30-150W a citlivost pouhých 82dB. To je i na regálovky hodně podprůměrná hodnota.
http://www.hifibazar.cz/detail.asp?id=3368
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Myth0s 8. 10. 2018 11:57

Viktor69 píše:Tos fakt koupil bez poslechu? Mne se taky libily, sel jsem si je ale nastesti poslechnout - podle me zvuk hroznej pruser.


Áno fakt bez lebo zatiaľ nemám čas chodiť po štúdiách keď večer prídem domov a kým by som si ich vypočul už by som ich za plnú sumu nekúpil určite. Takto ich vyskúšam aspoň. Čo sa Ti na nich nepáčilo ? Myslím že za tú polovičnú sumu budú OK a lepšie ako aktuálne Tesly...
Myth0s
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 8. 10. 2018 12:38

Myth0s, až ty bedničky zapojíš a poprvé uslyšíš, budeš nejspíš v šoku v tom špatném slova smyslu. Nebude to hrát vůbec dobře, nebude to mít basy, zvuk bude zastřený a rozmazaný, výšky ostré, prostor nejasný a to všechno díky tomu, že nebudou rozehrané (tedy pokud nemáš vystavený pár, který půl roku hrál někde ve studiu).
To jen abys hned neběžel Sonusy vrátit, že nehrají. Pokud jsou nové, bude jim trvat několik měsíců, než dozrají do své finální zvukové podoby.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bazi 36 8. 10. 2018 13:01

Ale hlavne jsou vsude ve vlaknech zminovane,stokrat vyzkousene reprosoustavy,ktere hraji s beznymi levnymi zesilovaci na vybornou a jsou za zlomek ceny tech venere i v pripade polovicni ceny.....jenze, kdos netrpelivým,budes dozajista zklaman!!!
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Viktor69 8. 10. 2018 16:12

Áno fakt bez lebo zatiaľ nemám čas chodiť po štúdiách keď večer prídem domov a kým by som si ich vypočul už by som ich za plnú sumu nekúpil určite. Takto ich vyskúšam aspoň. Čo sa Ti na nich nepáčilo ? Myslím že za tú polovičnú sumu budú OK a lepšie ako aktuálne Tesly...


Uz jsou to tri roky, ale co si pamatuju, tak hrozne tenkej zvuk bez basu, nemelo to vubec telo. Byl tam se mnou i kamarad a mel stejnej nazor. Mozna bych to dnes slysel jinak, kdyz jsem presel ze sloupu na regalovky. Ale z toho, co jsem tenkrat zkousel, to bylo asi to nejhorsi. Za kolik je muzes mit? Treba by se naslo neco lepsiho
Viktor69
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků