Regálovky a zesilovač do 1000€ / 25000 Kč

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Myth0s 8. 10. 2018 16:16

Bazi 36 píše:Ale hlavne jsou vsude ve vlaknech zminovane,stokrat vyzkousene reprosoustavy,ktere hraji s beznymi levnymi zesilovaci na vybornou a jsou za zlomek ceny tech venere i v pripade polovicni ceny.....jenze, kdos netrpelivým,budes dozajista zklaman!!!


Hľadal som ... pôvodne som chcel Dynavoice DM-6 ale nejako som to chcel skúsiť aj so zvučnejším menom keď už to bolo v polovičnej cene ... :-P

-- 8. 10. 2018 17:19 --

Viktor69 píše:Uz jsou to tri roky, ale co si pamatuju, tak hrozne tenkej zvuk bez basu, nemelo to vubec telo. Byl tam se mnou i kamarad a mel stejnej nazor. Mozna bych to dnes slysel jinak, kdyz jsem presel ze sloupu na regalovky. Ale z toho, co jsem tenkrat zkousel, to bylo asi to nejhorsi. Za kolik je muzes mit? Treba by se naslo neco lepsiho


Moc teda nadšený nie som z Vašich komentárov k tomu ako hrajú ... pozeral som recky na nete a tak všeobecne že sú Sonus-i uznávané ... Vyšli ma do 18 000 Kč ...
Myth0s
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 8. 10. 2018 16:32

Myth0s, nenech si zkazit radost, stejně ti jenom závidí :-P. Ty Sonusy jsou o světelný rok dál než nějaké QA 3020 apod. Je to umělecké dílo a už to není úplný low-end, tak se nediv, že k sobě potřebují odpovídající komponenty, aby vynikly jejich kvality.
Není to tak, že by vůbec nehrály s levnějšími zesilovači, ale kvalitní (a drahé) z nich prostě vytáhnou to nejlepší - čistotu, jas, dynamiku, pevné a přesné basy, prostě tak, jak to konstruktéři zamýšleli. Jejich jediným nedostatkem pro méně movité je ta nízká citlivost, která vyžaduje výkonnější železo. Ti movití to neřeší, protože mají výkonové monobloky, každý o výkonu 1000W.
Pokud nepotřebuješ řešit digitální vstupy do zesilovače, šel bych vyloženě po bazarových kouscích.
Těch variant je zase hodně a záleží na tvém bugilaru.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petison 8. 10. 2018 16:49

Možná by k nim sednul nějaký NAD .Ty mají dynamičtější podání.Chce to ale vyzkoušet.Z těch nových NAD c368.Má i digitální vstupy.

-- 8. 10. 2018 18:01 --

Tady k nim má Primare
https://www.youtube.com/watch?v=z8Pt6XMHdBw
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 8. 10. 2018 17:39

Ten NAD C368 vypadá dobře. Podle mě by ale zesilovač neměl dělat nic jiného než zesilovat a neměl by nic vnášet do zvukového projevu.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petison 8. 10. 2018 18:36

To ano,ale proto některé kombinace repro+ zesilovač k sobě sedí a některé ne.Tato teorie,co popisuješ platí u zesilovačů hodně vysoké cenové kategorie.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bazi 36 8. 10. 2018 18:53

Pratele,v tom pripade ale pojdme prejmenovat vlakno na Regalovky a zesilovac do 3000e!!!
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod tombas 8. 10. 2018 19:14

:D ale jen dočasně, než to bude za 5000€!
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Viktor69 8. 10. 2018 19:21

Tak treba budes spokojen. Jen doplnim, ze jsem je poslouchal v AvitSmart na zesilovaci za 250 000 Kc, takze nizkym vykonem to asi nebylo. Sam jsem moc nechapal, jak to, ze tak blbe hrajou celkem dobre hodnoceny bedny. Kazdopadne jsem byl rad, ze jsem je nekoupil na blind. Obecne Sonus Faber dela dobry bedny, nejaky vyssi modely bych si nechal libit.
Viktor69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod petison 8. 10. 2018 19:33

No vida už je to na 250 000 Kč a nehrálo to dobře. :D
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 8. 10. 2018 19:58

Viktor69, víš jestli ty Sonusy byly pořádně rozehrané? Často je ve studiu vystaví na stojan a mají odehráno pár hodin, protože je střídají a mají větší počet repro na ukázku. Sonusy potřebují delší dobu na zahoření, to se dá dohledat, ale 50h je naprosté minimum a teprve po 100h se dá mluvit o tom, že jsou rozehrané, i když se pak ještě zvuk mírně mění třeba rok. Je to jako u hudebních nástrojů, nejlíp hrají staré Stradivárky.

-- 8. 10. 2018 21:01 --

Ty moje nové Scansonicy nemají nahráno ještě ani 20 hod., ale proti vybalení z krabice už je tam slyšitelný posun. První dva dny (cca 10hod.) se to nedalo vůbec poslouchat, myslel jsem, že jsou rozbité.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Viktor69 8. 10. 2018 20:07

Matne vzpominam, ze mozna rikal, ze nejsou rozehrane. Presto neverim na zazraky. Ted jsem si s nimi poslechl nekolik videi a ten charakter tam je slyset, vyrazne vysky a basy spis jen naznacene. Ale OK,uz mlcim.
Viktor69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 8. 10. 2018 20:29

Ale ne, v pohodě, diskutujeme. Jsou to regálovky, nikdy nebudou basovat jako velké sloupy, to je vidět, teda slyšet i na těch Scansonikach. Prostě zahrají basy jen v náznaku a třeba kontrabas ve Spirituál quintetu tam prakticky chybí, ale jejich výhodou jsou přirozené středy, věrné a jasné vokály a perfektně zobrazený prostor. Samozřejmě všechno v rámci cenové kategorie.
Je to hodně o poslechových pioritách.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petison 8. 10. 2018 20:29

To mne např. QA 3020 hráli už nové slušně.Takový velký posun po rozehrání nebyl.U Polk už to bylo znát víc.
Rozhodně vybírat ve studiu pouze rozehrané reproduktory.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 8. 10. 2018 20:33

To se ale někdy dá dost těžko. Proto existují recenze, které aspoň napoví, jak to hraje rozehrané.
Někdo si to rozehrávání užívá a sleduje, jak se zvuk mění a zlepšuje, ale když už to trvá moc dlouho a furt to není úplně ono, je to otrava.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Myth0s 8. 10. 2018 20:34

NAD C368 sa mi pozdáva ale Advance Acoustic X-i105 myslím bude celkom solídna voľba ... má dostatok výkonu a opäť ho viem mať za "lepšie" peniaze ... Hlavne kvôli výkonu to bude asi viac "smart choice".
Na nete som videl ako na vyššej verzii Advance Acoustic X-i120 hrali Venere 3.0 tak mám domnienku že by mohli k sebe sedieť ...

Keď prídu tak by som si spravil snáď čas a pobehal aj nejaké štúdiá a skúsil na nich aj iné zosilky ...
Myth0s
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků