Regálovky a zesilovač do 1000€ / 25000 Kč

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod anton12345 8. 10. 2018 20:37

A potom si zvyknes :-D .
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 8. 10. 2018 20:39

:D

-- 8. 10. 2018 21:41 --

Ono taky hodně záleží na tom, jak chceš ty bedny poslouchat, jestli jen jako kulisu, aby v pokoji něco hrálo, nebo soustředěný poslech hltáním každého detailu, záchvěvu struny a dechu umělce.
To jsou naprosto rozdílné požadavky a podle toho by se mělo vybírat.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anton12345 8. 10. 2018 20:53

Ja sa niekedy tak sustredim, ze potom pocujem uz iba svoj dych (zaspim)...
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 8. 10. 2018 20:57

Taky občas slyším z desky jen první dvě skladby a pak až cvakání přenosky na konci drážky :D.

-- 8. 10. 2018 22:02 --

Myth0s píše:NAD C368 sa mi pozdáva ale Advance Acoustic X-i105 myslím bude celkom solídna voľba ... má dostatok výkonu a opäť ho viem mať za "lepšie" peniaze ... Hlavne kvôli výkonu to bude asi viac "smart choice".
Na nete som videl ako na vyššej verzii Advance Acoustic X-i120 hrali Venere 3.0 tak mám domnienku že by mohli k sebe sedieť ...

Keď prídu tak by som si spravil snáď čas a pobehal aj nejaké štúdiá a skúsil na nich aj iné zosilky ...

AA X-i105 vypadá solidně.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Myth0s 8. 10. 2018 21:08

tombas píše:Ono taky hodně záleží na tom, jak chceš ty bedny poslouchat, jestli jen jako kulisu, aby v pokoji něco hrálo, nebo soustředěný poslech hltáním každého detailu, záchvěvu struny a dechu umělce.
To jsou naprosto rozdílné požadavky a podle toho by se mělo vybírat.


Budem zvažovať aj NAD C368 lebo stabilný výkon by mohol byť lepší ako veľký nestabilný výkon ...

Na kulisu ani nie ... rád by som si doprial kus poriadneho akustického zážitku ... koniec koncov je to súčasť môjho "veľkého" sna O:-)
Možno týmto započne jeho cesta ... :-)
Myth0s
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bazi 36 9. 10. 2018 09:51

A hlavne pozor,tak jak umi zapusobit pocatecni wow efect a po par tydnech je clovek vicemene zklamanej,plati to same i obracene,po rozbaleni a pripojeni sestavy,by hifista nejradsi zprvu ten krám vyhodil oknem a ejhle.....nakonec se do toho zvuku zamiluje a nemenil by ani za nic. Tak je to prece i s poslouchanou muzikou!!!
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod tombas 9. 10. 2018 12:09

Tak postavit si dobře hrající aparaturu na první dobrou a být s ní mnoho let spokojený je doslova terno. Mi se to povedlo. Neříkám, že nejsou za danou cenu lépe hrající, ale mi naprosto vyhovuje to co mám a i přes různé úvahy o výměně toho či onoho, jsem po každém poslechu znovu musel uznat, že tak jak to je, se mi to prostě líbí.
Myth0sovi přeju to samé.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bazi 36 9. 10. 2018 15:23

Mam to naprosto totozne,vim o par vecech,ktery bych chtel(upgrade),ale ta predstava,ze to nakonec muze doma hrat hur,nez doted,me od toho spolehlive odrazuje(tedy zatim)!!!
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod petison 10. 10. 2018 05:47

tombas píše:Ale ne, v pohodě, diskutujeme. Jsou to regálovky, nikdy nebudou basovat jako velké sloupy, to je vidět, teda slyšet i na těch Scansonikach. Prostě zahrají basy jen v náznaku a třeba kontrabas ve Spirituál quintetu tam prakticky chybí, ale jejich výhodou jsou přirozené středy, věrné a jasné vokály a perfektně zobrazený prostor. Samozřejmě všechno v rámci cenové kategorie.
Je to hodně o poslechových pioritách.

Já tedy musím říct ,že moje Polk Audio RTi A3 prostě basují jako velké sloupy.Tak na 90 %.Velký rozdíl to není.Mám zapojené sloupy a ty regálovky Polk RTi3 na jeden zesilovač.Takže při přepnutí je slyšet krásně ,že rozdíl je minimální.A to jsem měl v minulosti i extra dynamické třípásmové sloupy s dvěma basáky.Ten jejich patent basový PowerPort je prostě skvělej.Přitom ten bas je velmi kvalitní a jdou už od těch udávaných 40 Hz.To je na regálovky vzácný.
Potvrzuje to i polský test kde píší:
Nízké tóny v jejich provedení jsou tak lineární, že to je až zaskakující, protože v tomto cenovém rozmezí je to opravdu vzácné, taková kontrola a kvalita nejnižší frekvence.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pixxel 10. 10. 2018 06:57

Polk má opravdu dobře pořešený ten PowerPort. Moje S60 dokáží udělat solidní lokální zemětřesení. Udávají 26Hz a je to mazec. Do paneláku až moc velký mordor. Věřím, že ty RTi A3 se dokáží bassem velmi přiblížit kdejakým sloupům.
Pixxel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod petison 10. 10. 2018 07:03

To věřím .U mých S 55 když je nějaký výbuch nebo střelba ve filmu,tak to je opravdovej nářez.SUB mi rozhodně nechybí.No a ty S60 to musí být ještě lepší. 8-)
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 10. 10. 2018 07:47

Ale Polk S55 a S60 jsou sloupy, tam o tom nikdo nepochybuje. Řeč byla o regálovkách a to poměrně velmi malých (spíš monitorech). Od nich nemůže nikdo čekat basový výkon subwooferu.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petison 10. 10. 2018 07:51

Však o tři posty výše popisuju regálovky Polk Audio RTi A3 co basují jak ty sloupy.A platí o nich to co u S 55.
Pravda je ,že nejsou až tak malý.Mají velkou hloubku.I když jak koukám na ty Sonus Faber Venere 1.5 ,tak mají podobné rozměry.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 10. 10. 2018 08:39

Neřekl bych, že Venere 1.5 dokážou basovat jako RTi A3, nemají takový objem ozvučnice a jejich konstrukce je odlišná. Počkáme na hodnocení Myth0se, až je trochu rozehraje a získá první dojmy.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Viktor69 10. 10. 2018 08:41

Ty Venere ale budou mit mensi objem - jsou hodne zkoseny. Tipuju, ze az polovicni proti klasicky konstrukci.
Viktor69
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků