Stereo k televizi, 10K ?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Stevicek 12. 9. 2018 19:40

Zdravím pánové,

po letech jsem se rozhodl vyměnit své milované logitech Z-2300.

Cena: ideálně 10 000, ale pokud mi doporučíte něco co za to stojí, mohl bych přitlačit.

Využití sterea je 50% filmy, 50% muzika. Muzika je z valné části Hip Hop, tedy nejspíš z vašeho pohledu " přebasovaný" projev.

Potřebuji do sestavy zapojit 2 vstupy, PC a TV. Byl bych rád kdyby se daly vstupy. Upřednostňuji něco s integrovaným zesilovačem. Rád bych se vyhnul zapínání nějakého dalšího zařízení takže hledám něco co bude mít stand by režim abych prostě jen zapnul TV nebo PC a pustil muziku/film. Případně mi můžete doporučit i pasivní repro + zesilovačem, to je pro mě dost španělská vesnice.

1 varianta která mě zaujala je 2.1 Edifier S360DB. Nicméně se mi nelíbí dřevěný design.

2 varianta která se mi extrémně líbí jsou aktivní Klipsch Reference R-15PM + klipsch 10" subwoofer. Bohužel už se pohybujeme okolo 20 000 a nevím jestli je tato sestava hodna té ceny.

3 varianta je pro mě ideální prostorově, větší studiové reproduktory, které mi skvěle prostorově zapadnou k TV. ADAM T7V, nebo Yamaha HS8. Nevím ale jak bych pak přepínal 2 zdroje zvuku, jelikož z TV mám SPDIF a z PC analog. Aktuálně na to mám switch na 2 vstupy 3,5 + maličkej AD převodník a je to takové nic moc řešení.
Taktéž si nejsem jistý jestli na to co od TV chci není lepší subwoofer.

4 varianta je zesilovač a pasivní repro a s výběrem zesilovače nemám nejmenší zkušenost.

Chápu, že je to dlouhý wall of text a díky jestli to někdo dočetl a pokusí se mi poradit.
Stevicek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stevicek 4. 10. 2018 19:08

Zdravím ještě jednou,

tak mi nakonec nejlepší varianta přijde koupit topping D30, čímž bych vyřešil přepínání vstupů.
https://www.amazon.com/Topping-Decoder- ... B01L1SDKUQ

Do toho bych rád zapojil studiové monitory. Dívám se na TV ze 3 metrů. Zkusíte mi poradit jaké monitory by byly vhodné k TV a na "bassovější muziku"? Místnost má cca 16m^2

Mackie MR824
Adam T7V
Yamaha HS8

Poradíte mi kde se případně v ČR dají studiové monitory poslechnout? Ideálně Brno, ale není to podmínka.

Děkuji
Stevicek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 4. 10. 2018 19:19

Ahoj,
pokud hledáš jednoduché a univerzální řešení, navíc s možností velkého výběru repro, doporučil bych ti spíše Topping MX3 (mám objednáno a čekám na doručení):
https://www.aliexpress.com/item/TOPPING ... 4c4djjCO5S
a k tomu v podstatě jakékoliv regálové nebo sloupové repro s vhodnou (vyšší) citlivostí.
Výhodou je možnost připojení aktivního subwooferu, který dodá tvé hudbě potřebný důraz.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 10. 10. 2018 09:26

Stevicek píše:Zdravím ještě jednou,

tak mi nakonec nejlepší varianta přijde koupit topping D30, čímž bych vyřešil přepínání vstupů.
https://www.amazon.com/Topping-Decoder- ... B01L1SDKUQ

Do toho bych rád zapojil studiové monitory. Dívám se na TV ze 3 metrů. Zkusíte mi poradit jaké monitory by byly vhodné k TV a na "bassovější muziku"? Místnost má cca 16m^2

Mackie MR824
Adam T7V
Yamaha HS8

Poradíte mi kde se případně v ČR dají studiové monitory poslechnout? Ideálně Brno, ale není to podmínka.

Děkuji

Adam T7V nie, HS8 ti vyhovovať nebudú. Rozpočet sa zmenil?
Lebo podľa rozpočtu by si skôr hľadal niečo ako Adam T5V, ktoré ale dokážu divy
https://www.youtube.com/watch?v=qGT98cm9Z5M

A k zdroju, ten Topping, ktorý si linkoval - ako chceš akože prepínať vstupy a mať to nejako komfortne riešené? Ako chceš regulovať hlasitosť monitorov? To, čo potrebuješ je prevodník, viac vstupov a minimálne predzosilňovač. Samozrejme s ovládačom, aby všetky vstupy (t.j. TV aj PC) mali svoje hlasitosti na 100% a všetko ostatné reguluješ v jednom bode.
A to nie je úplne jednoduchá kombinácia, vo väčšine prípadov to je stále v kombinácii s nejakým zosíkom triedy D, takže výstup je pre pasívne repro. Napadá mi naozaj len niečo ako MiniDSP 2x4 (alebo HD verzia ale je oveľa drahšia). Tu pripojím video, o čom MiniDSP je
https://www.youtube.com/watch?v=E4OY0MhMKTc

To by už skôr bol nejaký DAC/AMP, napríklad SMSL M6 alebo možno nájdeš niekde v bazári za babku ospevovaný Pre box S2 Digital, ten je tiež dobrý na niečo takéto.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stevicek 14. 10. 2018 17:41

Moje představa byla taková, že tím toppingem si manuálně přepnu který vstup chci a hlasitost budu ovládat na pc, nebo na televizi podle toho, co budu mít zrovna zaplé.

Mám TV a PC vedle sebe a aktuálně to mám řešené mechanickým switchem 2 vstupy 3,5 jack 1 výstup do reproduktoru.

Nebo mi něco uniká a u toho toppingu by byl nějaký problém? moc do toho nevidím :)

Dají se vůbec studiové monitory někde poslechnout? nemám představu jestli je lepší vzít spíš ty monitory které mají 8" nebo nějakou sestavu jako je třeba klipsch reference 2.1. Bude velký rozdíl v tom, když budu mít studiové monitory středobas 8" nebo sestavu 2.1 s 8" subwooferem? Nemyslím u konkrétních sestav, spíš jak to je všeobecně.

Díky
Stevicek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 22. 12. 2018 20:48

Pokročil si nejako vo výbere? Ak nie a stále hľadáš to, čo by mohol byť zdroj pre aktívne repro, tak Topping DX3 Pro, má všetko, ovládač, všetky vstupy (vrátane BT), regulované výstupy.
Vynikajúce AiO riešenie.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 22. 12. 2018 22:26

Topping DX3 Pro je DAC, k němu potřebuje aktivní reprosoustavy. Topping MX3 je zesilovač s DAC, takže stačí pasivní repro.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 23. 12. 2018 01:09

Moje odporúčanie bolo už vtedy pre aktívne monitory, resp. štúdiovky a presne takéto zariadenie ako DX3 Pro návrhu chýbalo.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 23. 12. 2018 07:41

DX3 Pro je na jeho pouzitie zbytocne drahy, to co potrebuje mu splni aj lacnejsie zariadenie. A aj s dialkovym. A ani to nebude hrat horsie.
Napr. Sanskrit 10th. Splna vsetko a stoji polovicu Toppingu.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 23. 12. 2018 14:12

No ešte lepšie, paráda.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků