Repro k AV recieveru Marantz NR1508

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod simy 5. 9. 2018 20:40

Ahoj,
stále nevím jaké repro pořídit k AVR Marantz NR1508 a TV sony 55XE9005. Primárně na filmy a občasný poslech. Jdu z obyč repra a TV, tzn. asi cokoliv nad 5tis bude skok vzhůru, ale beru to jako dlouhodobou investici.
Bydlím v paneláku, takže nikdy nepůjde na plný výkon. Přemýšlím co vůbec Marantz výkonově utáhne.
Řešil jsem regálové ze zdejší diskuze, ale líbili by se mi sloupové dopředu s cenou do 15-20tis.
Co byste mi vzhledem k velikosti místnosti doporučili za stereo repro s budoucím rozšířením na 5.0/5.1? (myslím že i pěkné stereo mi bude dostatečně stačit)
Teď mají Polk Audio Rti A7 na německém amazonu za cca 14tis, což mi přijde pěkný, ale výkonem asi neukrmím.
Má smysl pro "nenáročného" posluchače připlácet, nebo vzít něco viz. vlákno "Výběr repra 7-10"
Díky
Přílohy
IMG_4983.JPG
IMG_4889.JPG
simy
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 5. 9. 2018 22:25

z fotky vidím že ten prostor nemáš ideálně zatlumený, takže zvukově kvalitní repro se tam bohužel utopí
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 6. 9. 2018 07:39

https://www.l-e.cz/cambridge-aeromax-6-rozbaleno
Jinak hledej citlivější bedny s předním basreflexem, moc místa nemáš, aby mohly stát třeba 50 cm od zdi.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anton12345 6. 9. 2018 09:02

Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 6. 9. 2018 09:17

K Marantzu by se hodily i Cantony nebo Klipsch a osobně bych se nebránil ani bazaru, často se dají koupit lepší bedny za dobré peníze.
Koukni třeba na www.hifibazar.cz
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petison 6. 9. 2018 09:27

Můžeš koupit na Německým amazonu Polk Signature S55.Jsou tam za super cenu.Mám je a utáhnul mi je s přehledem vintage zesilovač 2x 25 W .Mají dobrou citlivost a super zvuk.Na umístění také nejsou náročné.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 6. 9. 2018 09:48

Možností je nepřeberné množství, skoč si někam do studia něco poslechnout, třeba budou mít nějaký marantz, nebo vezmi ten svůj a aspoň si uděláš představu o charakteru jednotlivých značek a provedení (papírové membrány, kovové...).

-- 6. 9. 2018 10:52 --

Ty Polky jsou super v rámci své (cenové) kategorie, ale není to tak, že budou hrát stejně nebo lépe než soustavy za 20-30 tis.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petison 6. 9. 2018 10:44

Tak ty Polk S 55 hrají například lépe než Dali Zensor 7 .Potvrzují to hlavně v Polsku ,kde se hodně prodávají a hodnotí je taky ,že se vyrovnají kvalitou zvuku až do relace 30 tis.! Nejlépe ,ale poslechnout ve studiu a vybrat podle poslechu.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 6. 9. 2018 11:13

S55 u nás začínaly na nějakých 20 tis. a doprodávaly se za 16, Dali Zensor 7 stojí stejně.
Koukal jsem na US Amazon a tam ty Polky S55 stojí $250? To jako vážně??? To by se vyplatilo nechat poslat i za cenu připočtení cla a DPH.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petison 6. 9. 2018 11:50

https://www.amazon.com/Polk-Audio-Signa ... B01LWB2LIX

cena 211dolarů.To mi hlava nebere

V Polsku je prodávají na naše za 20 tis
https://www.ceneo.pl/49612136
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 6. 9. 2018 13:16

211 dolarů jsou použité, nové stojí 249,-! Koukal jsem i na ostatní značky a tam ten rozdíl v ceně je celkem malý, pár tisíc, ale ty Polky asi rozdávají skoro zadarmo. Nechápu.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod simy 6. 9. 2018 13:27

Tak za 211USD mají jen 1ks a neposílají do Čech ani přes německý sklad.. jinak by to nebylo špatný, chtělo by to něco takového v Německu :)
Jak píše Nick Cave, ohledně rozložení místnosti. Nevím jestli nevzít spíš nějaké menší repro, jestli ty velké využiju a hlavně jestli to nebude moc hlasité na kino v bytě.. byť je sousedka hluchá důchodkyně :D Jinak Dali a Polk mě opravdu lákají.
simy
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 6. 9. 2018 13:49

Hlasitost se řeší kolečkem "volume" ;).
Malé bedýnky nevytvoří dostatečný akustický tlak ve velké otevřené místnosti, budou to spíše taková chrastítka, teda pokud nebudeš sedět přímo ve vrcholu pomyslného trojúhelníku a maximálně tak 2m od repráků.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Thomash181 6. 9. 2018 14:24

Zkusil jsem ty Polk Audio Signature S55 objednat z US Amazonu ale neprošlo to: "Sorry, this item can't be shipped to your selected address." Mají tam napsané free shipping ale asi to je nějaký bug, protože třeba u S20 tam chcou jenom za poštu 300$.
Tak jsem je zkusil objednat z Amazon.de a tam to už šlo, pošta nějak 5€, ale jsou už tam o něco dražší než na tom US. Až přijdou tak je porovnám s mojima Wharfedale 10.6.
Thomash181
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petison 6. 9. 2018 15:31

https://www.amazon.de/Polk-Signature-S5 ... B01LWB2LIX
To je 300 éček za pár?
Nechápu ty ceny.
Tak pak napiš porovnání.Jen upozorňuji ,že nerozehraný po prvním zapojení hrajou dost přebasovaně.Po dvou dnech hraní se to upraví a je to už v pořádku.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků