Reproduktory 2.0 do 150€ - 3500CZK

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod masterpain 31. 8. 2018 12:40

Dobrý deň, v najbližšej dobe si plánujem kúpiť reproduktory na posluch hudby cez PC.

Cena - 150€ - 3500CZK

Využitie - hudba (počuvam všetko), občasné hranie hier

Pripojenie - RCA, no bol by som rád aj z BT alebo USB, optiku

Počet kanálov - 2.0

Reproduktory chcem do malej izby ku PC na stôl blízko steny. Niečo som už pozeral a najviac sa mi pozdáva značka Edifier, hlavne majú pekný dizajn aj komponenty sú na vysokej urovni čo sa týka toho, že je to čínsky výrobca.

Konkrétne tieto https://www.k24.sk/product/376688/Edifi ... dreva.html

Chcel by som poradiť nad inými alternatívami oproti týmto reproduktorom. Pozeral som na značku Microlab a to konkrétne solo 6C, len na môj vkus sú príliš veľké na stol k PC. A zas B77 asi nie sú to pravé orechové. Ide mi hlavne o kvalitu a nie o výkon v prvom rade. Chcem si naozaj vypočuť hudbu v čo najlepšej kvalite za cenu 3500 Czk. Pozeral som aj po Kurzweil KS-40A no na môj vkus sú až príliš slabé a ten zvuk by som si nevychutnal. Ďaľšou požiadavkou je to aby reproduktory nešumeli. Mám 7 ročné Fenda repráky s cca 100w rms 2.1 no subwoofer šumí pri zapojení do prúdu. Tomu by som sa chcel vyhnúť. Som absolútny amatér čo sa týka audiotechniky tak prosím poraďte, rád si prečítam vaše názory a postrehy akú reprosústavu kúpiť.

S pozdravom.
masterpain
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod AudioLama 5. 9. 2018 18:20

S Edifier asi chybu neuděláš, Microlab hodně lidí si stěžuje na nesnesitelný brum, ty Kurzweil KS-40A malý výkon. Osobně mám největší zkušenost s AQ M23, výkon k PC dostačující, čistý věrný zvuk, žádný brum. Hlasitost na repro mám nastavenou cca na půlce a zbytek reguluji v PC, při nastavení na max už jde slyšet mírný šum, ale to je nesmysl takhle nechávat. Takže moje rada zní, když chceš BT, RCA, tak se zkus podívat po bazarových AQ M23BT.
AudioLama
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Thomash181 8. 9. 2018 12:25

Doporučil bych ti Edifier R1700BT nebo Edifier R1800BT. Do 150€ by se vlézt měly.
Thomash181
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Norbi082 9. 9. 2018 14:00

Kurzweil maly vykon? zaslezi do coho ich mas pichnute, ja nad 50% volume idem malokedy
najlepsie do 150€ aj s USB budu Behringer STUDIO 50USB
Norbi082
Junior

Odeslat příspěvekod AudioLama 9. 9. 2018 21:25

A do čeho je máš píchnuté? V jak velké místnosti hrají. Neslyšel jsem, nebudu odsuzovat, ale papírově žádná sláva :-)
AudioLama
Kolemjdoucí


Odeslat příspěvekod TheoVic 14. 9. 2018 16:07

Abych nezakladal nové téma. Jaké byste doporucily aktivní repro kolem 6000,- k tv. Převážně hudba a filmy v poměru 60% hudba a 40% filmy, aby to hrálo nějak obstojně. Doteď jsem měl k TV připojeny https://m.muziker.cz/harman-kardon-go-p ... PEQAvD_BwE hrál super, ale odešel mi a byly mě vráceny peníze a chtěl bych nějaké stereo. Dík za radu
TheoVic
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků