Jeden nebo dva subwoofery

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod NikolAlka 25. 8. 2018 23:48

Ahoj, mám dotaz, téměř všechny nové receivery mají možnost připojit dva subwoofery. Je lepší jeden výkonější nebo dva menší subwoofery při použití v místnosti 25-30m2?

Modelový příklad: subwoofer Heco Nev Phalanx 302 nebo 2 subwoofery Dali e-9? Nebo stačí jeden dali e-9?
NikolAlka
Junior

Odeslat příspěvekod zino333 29. 8. 2018 21:32

Podľa môjho názoru, dva subwoofery by mali zmysel pokiaľ staviaš špičkovú zostavu v posluchovej miestnosti s odladenou akustikou. Proste ak chceš tip-top riešenie. Ale myslím si, že stačí aj jeden. Navyše ľudské ucho nie je schopné lokalizovať zdroj nízkych tónov v priestore. Teda rozdieľ bude v tom odkiaľ to ako kvalitne bude hrať, ale ty nebudeš schopná/ý povedať odkiaľ to hrá.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rich-doonie 30. 8. 2018 07:45

NikolAlka:
Ty ses rozhodl místo pořizování AVR raději investovat do druhého subwooferu? :-)

Za mě rozhodně raději 1 kvalitní než 2 "duc-duc" krámy ... Ale to je myšleno obecně, tvůj sub Dali Z E-9 krám určitě není a myslím si, že i na prostor 30m2 bohatě dostačuje. Pokud máš málo basů, pohrej si s nastavením (crossovers, level) a umístěním, je to celkem alchymie. Jak píše zino333, lidské ucho nezvládne sub lokalizovat v prostoru, ve výsledku ti může 1 vhodně umístěný sub dávat mnohem víc, než 2 nevhodně umístěné, byť typem stejné subwoofery. A seš si skutečně jistý, že pro co nejlepší akustiku v místnosti jsi udělal už maximum a je vůbec nutné zasahovat do tebou vlastněné soustavy? Věř mi, že akustika udělá obrovský rozdíl ve výsledném dojmu a stojí výrazně méně peněz, než nesmyslný upgrade Hi-Fi řetězce s následným zjištěním, že to vlastně stále není ono...

Ale nemůžu se zbavit dojmu, že ty nevíš, co chceš. Máš solidní soustavu repro, ale očividně s něčím nejsi spokojen a přijde mi, že s tím bojuješ. Resp. líceš od pořízení nového receiveru přes měření výkonů, co ti dávají bedny po pořízení druhého subwooferu ... Celé mi to přijde nějaké divné, nezlob se :-)
Rich-doonie
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 30. 8. 2018 07:58

Už je to celé zapojené, nastavené a zkalibrované? Pokud ano a subjektivně nepanuje spokojenost s množstvím basů, pak bych řešil druhý, nebo jiný lepší subwoofer, do té doby to nemá smysl.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod starší 30. 8. 2018 12:37

starší
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků