AV receiver + repro + subwoofer

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod peter.mrvecka 24. 8. 2018 10:35

Ahojte,

rozmýšľam nad kúou stĺpových reproduktorov a AV receiveru so subwooferom. Zatiaľ mám vyhliadnuté:
Repro 3 pásmové:
https://www.alza.sk/yamaha-ns-555-ciern ... 23.htm?o=1

AV receiver
https://www.alza.sk/yamaha-rx-v583-cern ... 63.htm?o=1

a finálne zrejme subwoofer
https://www.alza.sk/yamaha-ns-sw100-cer ... 28.htm?o=1

Plocha cca 48 m2. rozmery 9,5 x 5

Vdaka za radu.
peter.mrvecka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 24. 8. 2018 11:53

Chceš domácí kino nebo stereo?
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peter.mrvecka 24. 8. 2018 12:03

Rád by som skôr stereo na počúvanie kvalitnej dj hudby flacc a mp3 320 kbps.
peter.mrvecka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 24. 8. 2018 12:13

V tom případě nepotřebuješ AV receiver, ale stereo zesilovač nebo přijímač. Záleží, jaký cheš používat zdroj zvuku - CD přehrávač, gramofon, streamer...
Podle toho budeš případně potřebovat další komponenty - DAC, MM/MC předzesilovač apod.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peter.mrvecka 24. 8. 2018 13:14

Ahoj,

aha vďaka za info. Rád by som však mal výstup zvuku z TV a na to my prišiel AV receiver ako ten pravý.

Vstup audia prehrávanie cez bluetooth a pod.
peter.mrvecka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 24. 8. 2018 14:14

I stereo zesilovače/přijímače mají dnes optický a linkový (analogový), případně koaxiální vstup, takže s připojením TV nebude problém, ovšem zvuk bude "pouze" stereo.
Bluetooth je asi ten nejhorší a nejméně kvalitní zdroj zvuku, společně s nekvalitními MP3.
Možná by to chtělo nejdříve si celou problematiku trochu nastudovat, nebo koupit hotovou sestavu a nic moc nekombinovat.
Já bych to viděl na něco takového
https://www.gramofony-desky.cz/produkty ... /4447.html
což by mělo plně uspokojit tvé požadavky jak na konektivitu, tak na kvalitu zvuku a případně i domácí kino v konfiguraci 2.1.

-- 24. 8. 2018 15:22 --

K dostání taky v bílé :).
Ještě doplním, že k tomuto receiveru bez problémů připojíš další komponenty, jako DVD/BD přehrávač, herní konzoli apod.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tarabascz 26. 10. 2019 23:12

Zdravím odborníky přes Audio...

Chtěl bych Vás poprosit o radu jaký subwoofer do 10 tis.
V merku mám Klipsch r8sw, ale klidně si to nechám rozmluvit pokud si myslíte, že to je zlá volba.

Bydlím v paneláku - takže na nějaké velké rošambó si vzhledem k sousedským vztahům dovolit nemůžu

Poměr Video/Audio je tak 5Ona50
Filmy> akční a valečné

Audio> z 50ti% Depeche Mode a zbytek Net.rádio Di.FM (Trance - Melodic Progressive - Chill&Tropical House]

Místnost je cca 24m2 mám AV reciever Pioneer VSX 921 v kombinaci s Heco Victa 601, akorát si mohu teď dovolit trochu pustit korunu, ale v rozumné míře proto jsem stanovil limit 10k.
Ve výhledu jsem mněl ještě Magnat Supreme 202A popř. 302A a JAMO S210 popř. S 810 SUB nebo cenově ještě by se vešel i Klipsh R-100SW (otazka je zda ale využiju jeho potencial v bytě)

Nejlepší by bylo si to jít někam poslechnout - bohužel tuto možnost nemám, proto dám na rady těch kdo mněl možnost slyšet rozdíly atd.
Tarabascz
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hydrrra 27. 10. 2019 06:39

Kup si radsi poradny bedny
Hydrrra
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 27. 10. 2019 07:41

To je rada nad zlato. Myšleno samozřejmě ironicky, protože Heco Victa 601 sice nejsou žádná špička, ale v dané cenové kategorii hrají velmi dobře. Překvapuje mě ten nedostatek basů, protože ty sloupy umí zahrát pěkné odspodu.
Zaměřil bych se spíše na ten AVR, Heco si lépe rozumí třeba s Onkyem nebo Marantzem.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vagi 27. 10. 2019 09:00

Juknul bych i na bazar: http://hifibazar.cz/detail.asp?id=4308 (například)
3.0 V6
Vagi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Hydrrra 27. 10. 2019 16:08

Jako pardon, ale k heco victa 601 kupovat sub za 10 mi prijde 'ujety', takze moje rada je o trochu vic nad zlato nez ta tvoje

Jinak samozrejme o vymene zeleza netreba diskutovat, tam je to jednoznacny
Hydrrra
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tarabascz 27. 10. 2019 16:49

Tak to že Heco Victa 601 nejsou žádná echt kvalita to se ví - stím jsem do toho ale i šel, že do budoucna je pak vyměním.
Kupoval jsem je před cca 8 lety a jsem rád že jsem si tenkrát mohl dovolit alespoň ty 601.
Při koupi jsem koukal na jejich frekv.charakteristiku a tá mi nepšišla nijak špatná dokonce i podání nízkých frkvencí se srovnání s konkurencií - ovšem realita je někde jinde. Těch basů je tam opravdu málo. Proto jsem se rozhodl, že si knim konečně pořídím subáč a pak třeba za rok - dva vyměním i sloupy. Na druhou stranu něco jiného je bydlet v domě a neomezovat se s výkonem oproti panel. bytu. AV zatím měnit nechci a i kdyby k tomu mnělo dojít zůstanu verný značce. Takže určo i sloupy pak nejaké co si dobře rozumí s Pioneerem to si klidně taky nechám poradit.
Tarabascz
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 27. 10. 2019 17:13

Pokud bych kupoval sub především na hudbu a ne na rachot u domácího kina, tak bych nic pod deset nekoupil.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Tarabascz 27. 10. 2019 17:53

a ten tip na bazar od Vagi?? Myslim ze sub B&W
Tarabascz
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hydrrra 27. 10. 2019 20:18

Kup za desítku bazarový sloupky a uděláš líp než patlat na hudbu takový nebedny dohromady se subem... a časem vyměň AVR za stereo zesik a budeš spokojenej...
Hydrrra
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků