Výběr repra 7-10K

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod marek.gabik 5. 9. 2018 19:16

Sorry všem za nereakci, byl jsem teď tak zaneprázdněn prací, že to muselo teď všechno jít na druhou kolej. Abych teda odpověděl. Na sloupovky kašlu, půjdu jen do regálů. Byla to vážně blbost. Momentální stav je takový, že buď půjdu do toho Polk S15,S20 nebo mi tu kolega poradil tyto regálky:
Wharfedale Diamond 220
DYNAVOICE DM-6
Wharfedale Diamond 10.2
Wharfedale Diamond 225

Upřímně asi si nejdřív pozjišťuju kde je mají a zkusím si je naposlouchat. Ať jsem pak spokojen. Btw nemáte někdo doma ty Polk S20 na poslech? Ideálně Praha a okolí ale jsem ochotnej projet se i kousek dál.
marek.gabik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bandolier.wz 11. 9. 2018 00:38

:hmm: CW DAC 1 NG basic + BVaudio A300SE + VMA-II S :hmm:
bandolier.wz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Viktor69 11. 9. 2018 10:08

Ty Polk S20 maji v SalonyDenon na Chodove, mne teda moc nesedly. Ale hraly pro me neznamou nahravku, navic umisteny vysoko na polici, tak tezko soudit.
Viktor69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 11. 9. 2018 13:17

Já bych se osobně přimlouval za Heco, tu značku znám a umí i z malých regálů vykouzlit opravdu velký a hutný zvuk.
https://www.hifimarket.cz/HECO-Aurora-3 ... 411847.htm
Tohle je celkem novinka, ale už má výborné hodnocení.
Cena je těsně nad limit, ale reprokabely jako dárek zdarma a to se vyplatí :).
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 11. 9. 2018 14:20

Vyzerajú veľmi pekne, fr. rozsah je ale pri akej tolerancii? Neverím, že dali 32Hz pri -3dB tolerancii? Že či to náhodou nie je +-5 alebo dokonca +-10dB.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 11. 9. 2018 17:21

Papírové hodnoty je vždy potřeba brát s rezervou, 32 Hz určitě nedají ani při -6dB, ale jestli jsou někde k poslechu, doporučuji nevynechat a poslechnout. A třeba i jiné Heco, např. Aleva GT.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petison 12. 9. 2018 05:42

Ty Heca jsou pěkný a jak znám Heco bude to dynamický zvuk,který dokáže jít nízko.I když na tu hodnotu co udávají pochybuji.Mně nepřestávají udivovat Polk RTi A3 jak dokáží jít nízko a jakou kvalitní basovou složku dokáží zahrát.Na regálovky to je obdivuhodný.
recenze to taky potvrzují:
http://www.hifichoice.pl/polk-audio-rti-a3-test,97,8
Bas w wykonaniu Polk Audio pod względem zróżnicowania, zwłaszcza jeśli idzie o jego barwę i rytmikę, bardzo przypominał mi to, z czym miałem do czynienia podczas odsłuchu francuskich monitorów Triangle Comete EZ. A przecież są to kolumny ponad dwukrotnie droższe. Poza tym A3 wydają się schodzić z basem nieco niżej, ale niskie tony w ich wykonaniu są tak liniowe, że jest to zaskakujące, ponieważ naprawdę rzadkością jest w tym przedziale cenowym, żeby kolumny tak mocno trzymały w ryzach i kontrolowały najniższe częstotliwości.

Bass v představení Polk Audio z hlediska rozmanitosti, zejména pokud jde o jeho tempo a rytmus, mi velmi připomněl, co jsem měl do činění při poslechu francouzských monitorů Triangle Comete EZ. A přesto jsou tyto s cenou více než dvakrát dražší. Navíc A3 vypadá, že jde dolů s basy o něco nižší, ale nízké tóny v jejich výkonu jsou tak lineární, že to je až zaskakující, protože v tomto cenovém rozmezí je to opravdu vzácné, taková kontrola a kvalita nejnižší frekvence.

Polky už u nás nejsou v prodeji ,tak ještě jeden tip.Tyto regálovky hrají taky velmi slušně.Ale bas nepůjde tak nízko.Ale zbytek pásma je excelentní v této cenové relaci:
https://www.hifimarket.cz/Q-ACOUSTICS-3020i-d1077.htm
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 12. 9. 2018 07:25

Reprobedny se holt musí vybírat ušima, to tady není nikdo schopen zprostředkovat, můžeme dát jen tipy na repro, které třeba dle nás stojí za pozornost a žadatel je třeba ani nezná nebo by jim nevěnoval pozornost.
Poslech je základ, případně v dnešní době lze exotičtější typy objednat naslepo a případně vrátit.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bazi 36 14. 9. 2018 10:29

Ja se musim pochvalne pripojit k tem q acoustic 3020 nebo 3020i. Vsude se pise,ze jsou zvukove excelentni(teda vzhledem k te cene az prehnane dobré). Za jejich minus byva uvaden nedostatek spodniho pasma. Ja to upresnim,tato reprosoustava ma nedostatek spodnich frekvenci,ktere by prekryvaly velmi transpatentni stredy(konkretne vokaly jsou fakt na vysoke urovni). Navic detailnost vysek a prostorovost prednesu,pecka. Drive jsem tihnul take k ponekud temnejsimu zvuku(samozrejme,ze byl jenom prebasovany),ale postupem casu a vyssimu veku se clovek upina opravdu spise ke zvyrazneni stredů a pruzracnejsim vyssim frekvencim. Z toho duvodu mi levnejsi Heco prijdou proste jen uměle dunive,velmi nepresne a silne zkreslujici. Ptaci budky(v levnejsim ranku) proste nemuzou suplovat od spoda hrajici podlahove reprosoustavy. Akustiky si na nic nehraji,rikaji,ze spodniho pasma nemaji nazbyt,ale jak znamo lidsky mozek si umi ty hluboke tony domyslet a to za ten krasny cisty zvuk stoji.
Naposledy upravil Bazi 36 dne 14. 9. 2018 13:32, celkově upraveno 1
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod petison 14. 9. 2018 11:22

Přesně tak,co se týče středového pásma a výšek ,tak byli o chlup lepší než regálovky ,které jsem měl doma na porovnání v ceně 22000 Kč !!Jinak když k nim zapojíš nějakej lepší stereo zesilovač ,tak mi basová složka přišla taky velmi dobrá.I když na Polk RTI 3 co mám v obyváku se co se týče basové složky se nechytaj.Ale ty středy a výšky to je vážně špička co převálcuje konkurenci za dvojnásobek ceny.Ta verze 3020i by na tom měla být líp.Má větší kabinet+další vylepšení a tam by ty basy mohli být lepší.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 14. 9. 2018 12:17

100 lidí, 100 chutí a 200 uší ;), je třeba si to poslechnout, ale ve své kategorii jsou QA 3020i jedny z nejlepších. Sice ty Focaly Grande Utopia za 4 mil. budou o fous lepší, ale jsou přece jen trochu dražší.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bazi 36 14. 9. 2018 13:29

Jedine,co nemuzu tem 3020i odpustit,jsou nove,priserne a levne vypadajici terminaly,v predchozi verzi bez "i" byly v pohode. A jinak stale uvazuji bud o grande utopia,nebo peknem rodinnem domku pobliz prahy, ve stejne cenove relaci......k certu to je dilema!!!
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod petison 28. 9. 2018 12:58

petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Viktor69 28. 9. 2018 17:54

Dik. Tomu neslo odolat. Uvazoval jsem o novych Oberonech, ale za tuhle cenu to neslo nevzit.
Viktor69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bazi 36 28. 9. 2018 17:59

Jj,salony denon,chodov. Prodavaji i komponenty za smesne nizke ceny,ktere jsem drive kupoval za dvojnasobek!!!
Bazi 36
Trvalý BAN

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků