Výběr repra 7-10K

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod marek.gabik 18. 8. 2018 18:51

Zdravím, mám jeden komplexnější dotaz. Moje stařičké Logitech 230 kupované ještě na základce, to mají za pár. Rozhodl jsem se, pro nákup nového ozvučení. V kvalitě zvuku se chci pochopitelně posunout. Začal jsem sbírat desky a chci je mít do budoucna na čem přehrát. Finačně se chci dostat s repro pod 10K. Ideálně kolem 8 tisíc. Dospěl jsem k názoru, že budu vybírat z této čtveřice

Sloupovky: Magnat Monitor Supreme 802, Klipsch Reference R-26F
Regalovky: Magnat Shadow 203, Tannoy Mercury 7.2

Původně jsem měl v hlavě ještě Jamo S 803, ty jsou i levnější, ale nevím jestli by mi nakonec kvůli parametrům splnily to, co čekám. Na deskách mám převážně techno, ale mám taky sousedy ,takže nepotřebuju, aby hrály nějak přebassovaně a ani si na tom nepotrpím (techno není jen tuc tuc tuc ;-) ). Mám také pár HD nahrávek například od Hanse Zimmera atd. Zkrátka chci aby vše zmíněné zahrálo za finance, které do toho můžu dát co nejlépe. Za sebe mě asi parametrově zaujaly Magnat Shadow a ty Klipsche. Nevím, o kolik víc mi sloupovky můžu nabídnout více, než regálovky nebo naopak.

Další věc je, že nesbírám vinyl jen pro poslech, ale do budoucna bych chtěl pořídit gramofony dva a mixážní pult. Upřímně, zatím nevím jak se všechny kompomenty do sebe zapojují, ale logicky jsem si odvodil, že signál z gramofonů poputuje do mixáku, z toho do zesilovače a z něho konečně do repro beden. Je-li tomu tak, pak nevím, jestli je třeba i toto nějak zvážit. Ve chvíli, kdy budu mít zvolený reproduktory, musím vybrat i zesilovač, ale bral bych to asi postupně. Otázka tedy zní co byste mi vzhledem k tomu co jsem napsal doporučili. Předem díky za všechny názory a tipy.

Edit: Ještě jsem přemýšlel, jestli to repro ze kterého vybírám není zbytečně předimenzované. Pokoj ve kterém budou nejčastěji hrát má velikost 3,5 x 6,5m. Třeba by mi stačilo Polk S20.
marek.gabik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dropadred 18. 8. 2018 19:21

Ak dobre vidím, tak si nedal vedieť, ako to bude riešené, podľa toho, čo si mal a podľa časti toho, z čoho vyberáš to znie, že mal zostavu na stole, avšak vyberáš aj zo stĺpov a to je už predsa niečo iné.

A musí to byť niečo pasívne? Okrem phono pôjde zdroj aj z PC?
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marek.gabik 18. 8. 2018 20:17

Sestavou na stole myslíš ty Logitech? Ano ty jsou na stole, ale to není podmínka, že se repro musí vejít na stůl. Naopak těm sloupovkám klidně udělám místo. Psal jsem právě, že nevím jestli mi ty sloupovky nabídnou něco víc než ty regalovky. Teď jsem četl, že na sloupovky je potřeba silnější zesilovač, takže asi se budu vybírat jen z těch regálovek. Je mi jasné, že by bylo nejlepší si je někde poslechnout, ale nemám kde. Doby, než pořídím gramofon budou bendy připojené na pc (do budoucna na externí zvukovku), předpokládám přes zesilovač. Takže by bylo ideální pokud to je možné, aby se dal střídat zdroj. Jednou si pustím třeba něco z pc jednou zase něco z gramofonu. Nebo toto zvládne pouze reciver? Jinak ano raději bych pasivní. Nechci už klasické pc bedny.
marek.gabik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petison 19. 8. 2018 12:45

Polk S20 je dobrá volba.Dále Polk audio rti a3 nebo Dynavoice dm-6.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Leony5 19. 8. 2018 14:26

Přesně tak,sloupy pod desítku bych nekupoval.A k tomu zesilovači,čím citlivější bedny tím slabší zesilovač je zvládne.Pozor ale není to pravidlo.
Pioneer SA 9500 MKII/ Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 19. 8. 2018 15:12

marek.gabik píše:Sestavou na stole myslíš ty Logitech? Ano ty jsou na stole, ale to není podmínka, že se repro musí vejít na stůl. Naopak těm sloupovkám klidně udělám místo. Psal jsem právě, že nevím jestli mi ty sloupovky nabídnou něco víc než ty regalovky. Teď jsem četl, že na sloupovky je potřeba silnější zesilovač, takže asi se budu vybírat jen z těch regálovek. Je mi jasné, že by bylo nejlepší si je někde poslechnout, ale nemám kde. Doby, než pořídím gramofon budou bendy připojené na pc (do budoucna na externí zvukovku), předpokládám přes zesilovač. Takže by bylo ideální pokud to je možné, aby se dal střídat zdroj. Jednou si pustím třeba něco z pc jednou zase něco z gramofonu. Nebo toto zvládne pouze reciver? Jinak ano raději bych pasivní. Nechci už klasické pc bedny.

Kde budeš sedieť, keď budeš počúvať? Lebo tieto si mal pri stole, tak si ich počúval napríklad pri práci na PC ale ak to budú stĺpy, tak máš dostatok priestoru a a j nejaký trebárs vak/gauč, na ktorom sa posadíš do tej vzdialenosti? Regálovky sú ideálne pre posluch ako pri PC a stĺpy ako v obývačke a to sú dve diametrálne odlišné druhy posluchu, takže ak by si mal mať stĺpy vedľa stola, tak to by bola hlúposť.

Len toto som sa chcel dozvedieť, že ako by si to riešil priestorovo a "ako by si ich počúval".
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petison 23. 8. 2018 17:53

petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Doodier 24. 8. 2018 16:25

Ty Polk S15 za tu cenu (4500Kč i s dopravou) vypadají docela dobře. Mohl bych dostat doporučení na nějakou nejlevnější rozumnou krabičku kterou by se daly propojit s PC? V repro se absolutně neorientuju a vůbec nevím, jakým směrem bych se měl vydat. Zatím jsem došel k tomu, že Fulla2 ne protože to nejsou powered monitors :)
Doodier
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dropadred 24. 8. 2018 20:49

Znovu som názoru, že sa zastavme a najprv by si mohol vysvetliť/nakresliť/odfotiť, ako tie stĺpy budeš mať. Nie že po stranách stola, lebo to nemá význam.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petison 25. 8. 2018 06:36

Doodier píše:Ty Polk S15 za tu cenu (4500Kč i s dopravou) vypadají docela dobře. Mohl bych dostat doporučení na nějakou nejlevnější rozumnou krabičku kterou by se daly propojit s PC? V repro se absolutně neorientuju a vůbec nevím, jakým směrem bych se měl vydat. Zatím jsem došel k tomu, že Fulla2 ne protože to nejsou powered monitors :)

K pasivním reproduktorům potřebuješ zesilovač.
Připojení je popsáno zde:

viewtopic.php?f=1709&t=1040867
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Doodier 25. 8. 2018 16:35

petison: Nějaké doporučení na konkrétní model? Klidně i bazarový? Kamarád mě pořád přemlouvá, že bych měl jít raději do nějakých retro kousků z důvodu, že jsou lépe postavené, než nynější elektronika - co si o tom myslíte?
Doodier
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod petison 25. 8. 2018 18:31

Jaký máš rozpočet?
Předpokládám,že chceš něco levného ,tak např. :
https://elektro.bazos.cz/inzerat/930670 ... AX-500.php
https://elektro.bazos.cz/inzerat/915521 ... SA-550.php

K těm Polk s 15 budou super.
Na to špatný hodnocení neber ohled.To psal nějakej troll.Já od toho pána už dvakrát kupoval.Má kvalitní kousky.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 26. 8. 2018 07:36

Doodier píše:petison: Nějaké doporučení na konkrétní model? Klidně i bazarový? Kamarád mě pořád přemlouvá, že bych měl jít raději do nějakých retro kousků z důvodu, že jsou lépe postavené, než nynější elektronika - co si o tom myslíte?

Obyčajné škatuľkovanie.

Inak, znovu, čo to rozmiestnenie? Či som tu jediný, kto sa nad tým zamýšľa, aby si nekúpil niečo totálne nevhodné k štýlu, akým to budeš používať. Či stĺpy už nezvažuješ?

A úprimne, tie Polk S15 dúfam, že sú svätý grál, lebo za menej môžeš mať JBL LSR305, za ktoré osobne dám ruku do ohňa alebo za viac Adam T5V a obe sú fantastické produkty. Každopádne k tým už nepotrebuješ ešte int. zosík, prepojovacie káble a reproduktorové káble, k aktívnym len prepojovacie, kedže každý má vlastný zosík.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Doodier 26. 8. 2018 13:18

petison: Rozpočet není žádný, fakt zatím jen zjišťuju, jestli vůbec něco takového chci řešit :) Díky za doporučení, mrknu na ně. Ta Yamaha vypadá docela dobře, ale mám otázečku - jak se to bude chovat, když do toho zapojím sluchátka? Dá se to porovnat se sluchátkovými zesilovači?

dropadred: já sloupy vůbec neuvažoval, nejsem originální zakladatel této diskuse, jen jsem se sem vetřel :) A k rozmístění - upřímně ještě nevím, protože se stěhuju v říjnu do nového. Zatím se jen tak dívám, čím bych doplnil he-400i když nebudu u stolu, nebo budu mít návštěvu a jestli mi to za to vůbec stojí. Už pár let mám Sony SRS-X55 a možná je to pro mě zatím lepší řešení. Jen mi hrozně vadí ten lag - na video se s tím dívat nedá, takže je to jen na hudbu. Díky za ty další 2 tipy, aktivní monitory by byly možná lepší možnost.
Doodier
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dropadred 26. 8. 2018 18:35

Hop, prepáč, nevšimol som si to. Potom to ignoruj, pôv. autor zvažoval stĺpy a regály, tak preto som tam chcel vedieť to, ako to chce mať.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků