Jak ozvučit zahradu?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod papaydavid 9. 8. 2018 12:44

Dobrý den,
potřeboval bych poradit jak z hlediska ceny/výkonu nejlépe ozvučit zahradu. V době chytrých mobilních telefonů mi hifi vež připadá zbytečná investice, tak spíše přemýšlím nad aktivními regálovými reproduktory nebo přenosným reproduktorem. Můžete mi prosím poradit se kterými za stejnou cenu dosáhnu leší výkon/zvuk? Děkuji za rady a informace.
papaydavid
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eiben 9. 8. 2018 13:14

03364708.jpg


-- 9. 8. 2018 14:15 --

to byla sranda neber to vazne
eiben
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 9. 8. 2018 14:01

"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod papaydavid 10. 8. 2018 20:19

Děkuji za info, ale mám v plánu investovat maximálně 3000 Kč. Zatím se mi docela líbí tohle:
https://reprosoustavy-reproduktory.heur ... a-monitor/
Což jsem našel i v odborných recenzích kladně hodnoceno.
papaydavid
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod razerfan 11. 8. 2018 03:40

Zahrada již ozvučena je ptáčky. Jakékoliv další ozvučení je zbytečné.
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod papaydavid 12. 8. 2018 09:56

Za cenu kolem 1300 Kč se také prodává hodně dobře hodnocený bluetooth reproduktor Sencor SSS 1250, který kvalitou a dosáhne i na mnohem dražší BT reproduktory.
httpd://m.mobilmania.cz/megatest-srovna ... 504#part=7
Nikdy jsem moderní BT repro neslyšel hrát, je opravdu rozdíl kvality zvuku mezi BT repro a aktivním regálovým reprem za stejnou cenu tak vysoký? Máte někdo s tím zkusenosti prosím? (Poslouchám hlavně popovou hudbu)
papaydavid
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MacPhenom 12. 8. 2018 10:56

Taky přemýšlím o reproduktoru na zahradu pro taťku a líbí se mi tenhle:
9Odu.tuner_blk.jpg

https://www.alza.cz/jbl-tuner-cerny-d5362301.htm
má to FM/DAB+ rádio a Bluetooth/AUX vstup. Na rozdíl od klasických repráků bych viděl výhodu v tom že tohle má baterku a tudíž nemusíš řešit napájení, což na zahradě může být problém. Samozřejmě taky záleží jak hlasitý/kvalitní poslech požaduješ protože tohle na žádné koncerty nebude ale jako podkres k hrabání listí by měl stačit. :-)
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod papaydavid 12. 8. 2018 12:27

Děkuji za tip, ale těch 5W RMS mi připadá za danou cenu opravdu málo, nechci to jen na hrabání listí, chci to i na občasnou zahradní párty, kde se můžeme u toho i pobavit a zapařit (né zase až takové výkony kde by jsme se museli přeřvávat, ale to do 3000 Kč nehrozí.) Ten sencor co jsem psal výše má mít při 25W RPM i kvalitní zvuk. Ale to kvalitní rádio je u toho JBL tuner samozřejmě také plus.
papaydavid
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod papaydavid 13. 8. 2018 12:43

Po načtení desítek testů a recenzí mám vybraného favorita. Je to Sony SRS-XB40.
Stále mi ale vrtá hlavou jeden reproduktor: Sencor SSS 3800 a nemůžu na něj najít žádné recenze.
Sony SRS-XB40 je v recenzích velmi kladně hodnocený (dle mého názoru jeden z nejlepších do 3000 Kč), funkci Extra Bass, výkon reproduktoru není nikde uveden, ale dle recenzí je výkonnější než JBL charge 3 (20w) a o trochu slabší než JBL extreme (40w).
Sencor SSS 3800 (60w) je ale zase konstrukčně mnohem větší s většími reproduktory, ale nikde jsem nenašel žádnou recenzi ohledně kvality a výkonu zvuku.
Vím, že maximální výkon není zdaleka vše (např. dle recenzí na gogen BPS 626(40w) + 686(60w), kde zvuk je dle recenzí honě plastový a daleko před maximální hlasitostí se zvuk razantně zhoršuje.
Potřeboval bych prosím profi názor.
Děkuji.
papaydavid
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ramones 13. 8. 2018 16:52

Hledáš-li přebasovanou bedničku, tak si ji právě našel :-)
Platí jak pro Sony, tak i JBL
Jestli chceš poslouchat i jiné části spektra hudby, než basy, podívej se na Denon Envaya 250.
Ale cena je již vyšší.
ramones
Junior

Odeslat příspěvekod cejny 13. 8. 2018 17:34

S ohledem na rozpocet to mas jednoduche. Zbivaji pro tebe levne pa bedny pripadne defakto to same v karaoke provedeni.

Dal to nema cenu resit, stejne skoncis u nejlevnejsich beden na trhu.

S tim ze bych bral jen jednu a druhou bednu ani neresil.
Lenovo Thinkpad T430, DAC Audinst HUD-mx2, doma Yamaha HS8 / v praci Mackie CR5BT, sluchatka ATH-M40X
Minidisk Sony MZ-RH910 Hi-MD Walkman
cejny
Junior

Odeslat příspěvekod papaydavid 13. 8. 2018 19:59

Děkuji za info,když teda jedna bedna za 3000 Kč je z nejlevnějších beden na trhu, kolik peněz teda potřebuji abych dostačně výkonově a pro laické uši kvalitně ozvučil malou zahradní párty o ozvučeném prostoru cca 6x6m=36m2 ? Nemyslím si že někdo na rekreační zahradě používá studiové bedny. Proto jsem taky zavrhl ty Mackie CR3 Multimedia Monitory které jsem psal na začátku, protože jsem se dočetl že monitory obecně hají kvalitně do přesně vymezené vzdálenosti a vůbec se nehodí ven, a díky věrné reprodukci také mají většinou slabé basy. Za tu dobu co to řeším už jsem stihl něco nastudovat, proto tady ale píšu abychb dostal dobré rady od zkušených profíků anebyl případnou špatnou koupí zklamaný.
papaydavid
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 13. 8. 2018 20:16

tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Geher61 16. 8. 2018 13:30

Nevím jak to máš se sousedy, ale ono zase tak moc nahlas si vyhrávat nemůžeš, aby si nikdo neztěžoval. Já používám na zahradě bt reprák podobný tomu jbl a bohatě tam stačí. Ani ho nemám na max.
Geher61
Junior

Odeslat příspěvekod Kocmeister 16. 8. 2018 14:03

Ty JBL bt repráky hrajou celkem dostatečně nahlas a překvapivě dobře. Dokonce jsem i viděl jak na to pařili někde u stanu celý rodiny. Basů málo, ale hlasitost stačí.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků