Výběr repro a soundbaru k TV Philips

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod petrajss 9. 11. 2018 20:20

Vypadá to, ze zdířka na banánek tam je, ale banánek tam nevleze, jestli, tak je to na menší průměr.

V návodu píšou, že by po zašroubování měly jít připojit i banánky, bude to asi vážně na menší akorát.
Naposledy upravil petrajss dne 9. 11. 2018 20:25, celkově upraveno 1
petrajss
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 9. 11. 2018 20:25

Podle fotky to vypadá, že je tam plastová zátka, vem šroubek (vrut) přiměřeného průměru, zašroubuj ho kousek do té ucpávky a kleštěma opatrně vytáhni.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petrajss 9. 11. 2018 20:27

Ještě než to zkusím, je toto standardní postup odzátkování receiveru? Nerad bych přišel hned o záruku :-)

Ona je v tom knoflíku díra, jen vypadá, že menšího průměru.
petrajss
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 9. 11. 2018 20:40

Ano, je to standardní postup, podobné ucpávky jsem měl i na Audiolabu, který je 3x dražší.

-- 9. 11. 2018 21:43 --

Samozřejmě to musíš dělat opatrně, abys ty zátky nerozlámal!

-- 9. 11. 2018 21:45 --

Výňatek z testu na avhub:
Annoyingly the speaker binding posts have been filled to prevent the use of banana plugs, no doubt pandering unnecessarily to some Euro-legislation — so it was fiddly bare-wire speaker connections only, until our learned colleague at Australian Hi-Fi magazine inserted a wood-screw and yanked out the centre sections. Freedom!
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petrajss 9. 11. 2018 21:08

Máš pravdu, zátky se mi podařilo poměrně jednoduše vytáhnout, mockrát díky za tip!
petrajss
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 9. 11. 2018 21:28

Není zač. :)

-- 9. 11. 2018 23:05 --

Napiš potom, jak to hraje a jak jsi spokojený.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petrajss 9. 11. 2018 22:37

No, tak spotify to zatím přehrává moc hezky, ale to je zatím jediné, co se mi podařilo rozchodit. Momentálně zápasím s propojením s TV. Mám propojeno přes HDMI, avšak nedaří se mi to zprovoznit přes ARC. Obraz do televize jde, ale při nastavení ARC to vyhodí, že to z nějakýho důvodu nejde, přitom TV to podporuje (mám zastrřeno ve správném HDMI). Může to být HDMI kabelem? Mám za to, že zrovna u tohoto by mělo být jedno, jaký HDMI kabel to je, nebo se pletu?
petrajss
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 9. 11. 2018 23:12

Spíše problém někde v nastavení, buď TV nebo receveru. Kabel to nebude.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petrajss 10. 11. 2018 00:57

Tak to kupodivu bylo hdmi kabelem, vyměnil jsem ho za jiný a už to jede. Vzhledem k pokročilé hodině budu dál testovat až zítra :-)
petrajss
Junior

Odeslat příspěvekod petrajss 10. 11. 2018 13:42

Tak už se mi to podařilo tak nějak celé poskládat a ponastavovat a už jen testuju a experimentuju. Zatím panuje převážně nadšení, a to jak u mě, tak u přítelkyně, haleluja. Hudební projev na můj vkus opravdu super. U filmů to po zapnutí takových těch fičur pro rádoby virtuální prostorový zvuk kupodivu dělá docela dobrý efekt a opravdu to vytvoří na stereo docela prostorový zvuk.

Takže zatím spokojenost. Akorát si teď říkám, že je to možná az zbytečný overkill pro náš pidi obývák. Na otestování max hlasitosti čekám, až přítelkyně půjde se psem. Nadruhou stranu, konečně mám zbraň na sousedy, kteří nad námi krmí holuby :-)

Velké díky všem za rady, zejména pak tombasovi.
petrajss
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 10. 11. 2018 13:56

Jsem rád, že jsi spokojený a tvá přítelkyně též :).
Maximální hlasitost nemusíš testovat, alespoň do té doby, než všechno řádně rozehraješ. Dle mého názoru máš dobře zvukově i cenově vyváženou sestavu a na pár let klid od dalšího upgradu.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petrajss 20. 11. 2018 10:21

Ac nejsem nespokojeny, tak se mi to postupne nejak rozklada v hlave, a predevsim k aktualnim akcicm premyslim, jestli by precijen nebylo dobre nechat si do budoucna zadni vratka pro vetsi sestavum a nevymenit jeste stereo receiver za AVR. Konkretne mi padnul do oka tento https://www.salonydenon.cz/cs/MM/Znacky ... ACE/NR1508, ktery se ted da poridit za podobnou cenu, jako je muj stereo Receiver. Jelikoz vsak nemam moznost srovnani, nedovedu posoudit, zda by to byl oproti stereo receiveru zvukove posun k horsimu. Na druhou stranu jsem nekolikrat po ruznych forech a recenzich cetl, ze zrovna ty Polk T50 nejsou az tak citlive na kvalitu receiveru / zesilovace. Tim padem mi samozrejme vrta hlavou, jeslti by v tom pripade stejnou sluzbu neudelal i levnejsi zesilovac, jelikoz momentalne mam repro za 70% zesilovace, coz by melo byt spis naopak. Tak ted babo rad :/

Je mi jasne, ze po precteni prispevku si kazdy rekne, ze uz zbytecne vymyslim, ale to jsem proste ja, vzdy zacnu lamentovat nad best value / price :]
petrajss
Junior

Odeslat příspěvekod Bazi 36 20. 11. 2018 12:24

A co bys udelal s tim pioneerem,kdyz ho mas novy,prodal? Ten marantz neni k zahozeni,ovsem jak je znamo, polk a denon jeden koncern jest,pospolu se jedna o velmi zdarile kombinace(zvukove i technicky).
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod petrajss 20. 11. 2018 13:14

Vratil bych ho ve 14 denni lhute prodejci. Jde mi predevsim o moznost do budoucna jeste pripadne zbudovat domaci kino. Ne vsak za cenu ztraty kvality, pokud by ten Pioneer zesilovac byl po zvukove strance lepsi. To ale jak jsem rikal, nemam moznost porovnat.

Pokukuju teda jeste zaroven po teto komplet sestave. https://www.kasa.cz/av-receiver-denon-a ... t15-cerny/

Jen jeste podotknu, ze o vymene uvazuju, protoze jsem zjistil, ze multiroom funkci, ktera je jedna z prednosti Pioneeru, nejspis nevyuziju.
petrajss
Junior

Odeslat příspěvekod Bazi 36 20. 11. 2018 15:37

Jak jsem jiz psal,kombinace denon-polk neni nahodna. Ovsem jaky bude hudebni vysledek oproti pioneeru(lowendovy denon hral vzdy tzv pod dekou),to si chce proste nekde poslechnout. Zkratka filmy a muzika,to jde malokdy dohromady.
Bazi 36
Trvalý BAN

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků