Rada s bezdrátovým zapojení zadních efektových beden

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Ghostek 24. 7. 2018 13:58

Zdravím,

Chtěl jsem se zeptat jestli někdo z vás nemá zkušenosti s bezdrátovým zapojením zadních pasivních efektovek v domácím kině?

Mám doma Onkyo HTX 22HD v setu 5.1 - bohužel moje rozložení obýváku v novém bytě neumožňuje natáhnutí kabelů pod lištou apod. (dlažba bez lišty kde by se dal táhnout kabel) a musel bych je tahat přes prostředek obýváku. Zadní efektovky jsou však pasivní takže právě nevím jestli existuje nějaké zařízení, které by fungovalo něco jako - do receiveru do příslušných slotů zapojím vysílač a bedny zapojím do přijímače zapojeného do elektřiny (elektrická zásuvka v dosahu je)?

Budu vděčný za jakoukoliv radu - repro je sice staršího data, ale kvalitou je stále na vysoké úrovni a nerad bych se ho vzdával jen kvůli tomu, že nebude možnost efektivně zapojit zadní bedny :).

Dík moc předem!
Ghostek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _daRK 24. 7. 2018 14:14

Rozumne cenovo prijatelne riesenie asi nenajdes, ale pozri sem:
viewtopic.php?f=1722&t=1277759&st=0&sk=t&sd=a
Pisatela dokonca obvinili z provokacie, az tak nezmyselna vec sa to niekomu zda, riesit to bezdratovo :)
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ghostek 24. 7. 2018 14:36

Dík za tip - podívám se na to a snad mě tady taky neukřižujou za takové kacířské dotazy :). Já bych se do těchto extrémních řešení nikdy nepouštěl, bohužel aktuálně není zbytí protože asi každý pochopí, že úplně nechceš chodit každý den přes 2 kabely které jsou natažené prostředkem obýváku - to si koleduje o úraz a zničení beden :)

-- 24. 7. 2018 15:44 --

Ok to bude asi trochu mimo - pán tam hledá očividně tip na audio sestavu, která podporuje bezdrátový přenos sama osobě - já mám klasické repro s pasivními repráky připojenými do receiveru (který je v subwooferu) takže to bude nejspíše vyžadovat trochu specifické zařízení, které by bylo schopno poslat signál do těch efektovek...
Ghostek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 24. 7. 2018 15:02

V tom druhém tématu vůbec nešlo o to, že provokace byla nějaká bezdrátovost. Provokace byl kompletně celý ten první příspěvek i se svým konkrétním obsahem, tomu dotyčnýmu vůbec nešlo o to dostat nějakou radu, to bezdrátový řešení ho vlastně nazajímalo. Vzniklo to na základě dalších témat a hádek z tý doby tady na fóru a výsledkem téhle kauzy je, že jeden z moderátorů už není moderátorem.

Jinak to co chceš, tedy udělat z pasivních beden nějakým způsobem "aktivní" a ještě je bezdrátově spojit se zbytkem tý sestavičky, no, nejsem si jistej že něco takového půjde nějak jednoduše a za rozumný peníze realizovat. Zvlášť když přihlédnu k ceně toho setu.
Spíš bych se pokusil nějak vymyslet jak ty kabely dovést tam kam potřebuju. Podél stěn nějaký malý nenápadný lišty, prakticky vždycky to nějak jde.

Nikdy jsem se o takový řešení jaký požaduješ nezajímal, ale nějak by zadní bezdráty asi samozřejmě pořešit šlo, ale to bys nejspíš musel vyměnit komplet celou sestavu a pravděpodobně taky investovat víc než by se ti líbilo.
Naposledy upravil anonymni dne 24. 7. 2018 16:43, celkově upraveno 2
anonymni

Odeslat příspěvekod jito 24. 7. 2018 15:05

Finančně to je dost nákladné.Něco je tady :
https://www.dexon.cz/clanky/konstrukce- ... uceni.html
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tapir1 25. 7. 2018 08:05

Pro Ghostek :
Zdravím, existují řešení, která přenášejí signál pro zadní sourround od AV receiveru částečně wireless, ale tato "zaplatitelná" řešení končí u toho, že vzadu musíš stejně použít od přijímače (+zesilovače) signálu kabely do pasivních repro. Šlo by tedy použít tohle : https://www.bestbuy.com/site/rocketfish ... 1058476489
Čistě wireless řešení na pasivní bedny stále není k dostání, nebo o něm nevíme. ,-( Jak již zde bylo řečeno, tak k danému setu to nemá vůbec význam řešit. Stálo by to asi víc, než-li set samotný. :shock:
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ghostek 7. 8. 2018 07:33

Díky všem za odpovědi - vzhledem k náročnosti (hlavně finanční) to asi udělám prostě nějak přes lišty kolem stěny. Není to nejelegantnější řešení, ale určitě bude nejlevnější a svůj účl to splní. Ještě jednou díky!
Ghostek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 7. 8. 2018 10:07

Drat je drat, zadne (pi)ficuriny frikulinske.
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků