Subwoofer - AVR

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Rich-doonie 23. 7. 2018 21:31

Dobrý večer,
prosím, mám urgentní dotaz - při propojení AV receiveru se subwooferem - kabel mám RCA to RCA Cable (EXA Subwoofer Cable), který má na každém konci pouze 1 konektor. Zatímco na AVR (Denon AVR-X2500h) je pouze jedna zdířka, zde není co řešit; tak subwoofer (Q Acoustics 3060S) obsahuje 2 zdířky - červenou "right" a bílou "left/mono". Zkoušel jsem a sub hraje při zapojení do obou konektorů. Pro jistotu se ale ptám - je nějaké preferované/správné zapojení? Nemůže dojít k poruše? V manuálu jsem nic nenašel - ani v případě repro, tak ani u AVR.

Předem děkuji za odpověď :-)
Rich-doonie
Junior

Odeslat příspěvekod starší 23. 7. 2018 22:06

Ja by som to zapojil do "left/mono" na sube, to je primárne určený vstup na prepojenie s tzv. subwooferovým /mono/ výstupom zo zdroja zvuku / AVR, silič, vežička, atď./, ale asi by sa nič nestalo ani keby to bolo v "right" vstupe, keďže subwooferový výstup je mono výstup.
starší
Mírně pokročilý


Odeslat příspěvekod anton12345 24. 7. 2018 09:56

Ja teda neviem, v akom manuali si hladal, ale v manuali na 3060S (stiahnutom z internetu) je obrazok, kde je spojeny vystup SUB OUT z AV AMPLIFIER s LINE IN LEFT/MONO na SUBWOOFERI.
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rich-doonie 24. 7. 2018 13:26

Díky za odpovědi - manuál jsem četl, který jsem k tomu dostal a na net jsem se tedy nedíval - očividně dodaný nebyl plnohodnotný :D Ale vše je OK, tak dík
Rich-doonie
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků