Center z 5.0 "hi-fi" veze - ako prenosne repro?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MarekKE 21. 7. 2018 16:27

Zdravm vas.
U dedka pri krbe som nasiel polozeny center z midi-hifi systemu Kenwood, ktory je 5.0, asi 15 rocny. Vyzera celkom dobre, odhadom ma asi 1 - 1,2kg (nemam ho pri sebe), ma udajne 50W, 6 Ohm. Zozadu ma dva kabliky, ktore maju na konci take tenucke drotiky ako "stetka", co sa strcia do veze, utesnia takym spinacom a potom to hraje.
Mam otazku, ci by sa to dalo prerobit (tie dva drotiky) na jeden stereo alebo mono (su tam dva repraky v centre) jack, a potom pustat z toho hudba z mobilu ci MP3 prehravacu.
Ak by to neslo kvoli velkemu zraniu energie toho centroveho reproduktoru, vyriesila by to powerbanka pripojena k MP3 prehravacu, na ktory by bol sucasne napojeny ten reproduktor (uz prerobeny na JACK, ak sa to da...) ? Lebo MP3 prehravac predsa ma svoj zosilnovac ako ma aj veza... Ci je tu nutne napojenie na 220/240V, co ponuka len veza ci iny audio system napojeny v zastrcke? Lebo MP3 prehravac sa da do zastrcky napojit len USB nabijackou (a napojeny aj hraje), a to je potom 5V, nie 220/240V...
Chcem ten centrovy reproduktor vyuzit... Dedko si kupil ako tutmak pred 15 rokmi 5.0 vezu, a nikdy nevyuzil 5.0, vzdy len 2.0 na pocuvanie stereo CD :D :D :D ... Chcem to z casti napravit aspon tym centrom aby sa vyuzil...aby som ho ja vyuzil. Satelity neviem kde dal...ale tie hraju sikmo dohora, center ma zaujima viac.
Dakujem za radu/rady.

Edit : ak by to fungovalo na MP3 prehravaci, tak existuje redukcia z tych dvoch kablikov na "male jack" ? Ak ano, nemusel by sa prerabat kabel...
MarekKE
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod MarekKE 22. 7. 2018 05:10

Nikto sa k tomu nevyjadri ?
MarekKE
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod zimcol 22. 7. 2018 06:58

Potrebujes k tomu zosilnovac a uz to nebude mobilne. Mp3 ma zosilnovac s vykonom na vybudenie sluchatok (radovo v mW) a na pasivne repro to nestaci.
zimcol
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod wolwzz 22. 7. 2018 10:35

Uplne stejnou vec jsem resil nedavno, nevyuzite repro a 12V batery pack. Nakonec jsem vsechno predelal vyrezal si vlastni krabici a dal dohromady subac s centrem. Pouzite veci:

BT + SD + USB prehravac - trochu problem systemova hlasitost ignoruje uzivatelovo nastaveni a hraje naplno. Vyreseno delicem napeti (potenciometrem za vystupem tohoto modulu ktery hraje porad na 3/4 hlasitosti)
https://www.aliexpress.com/item/DIY-Car ... 71191.html

Batery pack mel jsem doma a lezel nevyuzit v supliku:
https://www.aliexpress.com/item/GTF-Dur ... 33298.html

dale tento zesilovac:
http://elfax.cz/339%7C.d.J01340.kmj-200 ... -----.html

tento voltmetr pro hlidani napeti baterie:
https://www.aliexpress.com/item/Mini-0- ... 01377.html

Cele to vydrzi hrat cca 15hodin pri normalni mluvici hlasitosti, hrat hodne nahlas nebylo kdy tudiz vydrz nemam vyzkousenou. Kdyby byl zajem mohu dat schema plus foto finalniho vyrobku.
wolwzz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MarekKE 22. 7. 2018 11:49

Wolwzz: tak 37Eur sa mi fakt nechce davat.... :D Ten center bude sice hrat podstatne lepsie ako malicky a lacny prenosny repracik typu Zealot S5, ale....ja ho chcem pripojit na MP3 prehravac. Ten ma ako sluchadlovy, tak Line In vstup. To mi nepostaci len nejaky 2.0 10-12Eurovy uz hotovy zosilnovac z Aliexpressu medzi center a MP3 prehravac ? MP3 prehravac by bol napojeny na Powerbanku. Hmm...

-- 22. 7. 2018 12:51 --

zimcol píše:Potrebujes k tomu zosilnovac a uz to nebude mobilne. Mp3 ma zosilnovac s vykonom na vybudenie sluchatok (radovo v mW) a na pasivne repro to nestaci.


A ten zosilnovac bude musiet byt napojeny do siete, ze ? ... Tak mozno do kuchyne by sa potom ten center hodil... Takze len zosilnovac nejaky slabucky 2.0 z Aliexpressu za 10-12Eur a uz nic viac, ze ?
Napriklad tento z Aliexpressu ? Ma aj jack vstup pre mp3 prehravac v predu na panely : Lepy LP-838 (neviem poslat odkaz, pisem z mobilu a z appky neviem poslat odkaz)
MarekKE
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod wolwzz 22. 7. 2018 20:10

Ja dost toho mel doma tudiz me to vyslo na 12euro, zbytek byl doma. Takhle je to vseumel zarizeni. Samozrejme ti staci zesilovac klidne ten ktery jsem ti tu dal, ale musis ho necim napajet. Ja to mel puvodne ten zesilovac co je v odkaze a ten jsem napajel zdrojem z notebooku a pres jacka jsem do toho hral z mobilu. Ted do toho muzu hrat z mobilu, z flashky, SD karty, ma to radio, Bluetooth a jack vstup.
wolwzz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MarekKE 22. 7. 2018 20:13

Wolwzz : takze mozem ten zosilnovac napajat normalne zo zastrcky ?
MarekKE
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod wolwzz 23. 7. 2018 20:45

https://www.aliexpress.com/item/Mayitr- ... 59960.html asi by mohlo tvoje pozadavky splnit neco takoveho. Kazdopadne nevim zda totok nahodou neresi subac a vyskac zvlast, ale pravdepodobne by jsi zapojil ten "vyskovy" vystup a ten by mel hrat cele spektrum. Nemel jsem moc cas to studovat.
wolwzz
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků