4 kabely z reprobeden. Prosím o radu.

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bejvalo 21. 7. 2018 07:09

Dobrý den, mám doma starší HIFI věž od Panasonicu. Nejede cd mechanika, ani kazety. Jen radio a AUX výstup. Proto ji používám jen k PC. Nedávno mě napadlo, že bych stávající reprobedny nechal a místo hifi věže koupil nějaký zesilovač, popř. něco s internetovým rádiem. Díval jsem se na zapojení repra a jsou tam pro mě dva neznáme kabely navíc. Modrý a šedý. Jsem v tomto amatér, neví někdo k čemu to je? Viz. foto prosím. Děkuji.
Přílohy
IMG_20180721_080243_HDR.jpg
IMG_20180721_080232_HDR.jpg
IMG_20180721_075607_HDR.jpg
bejvalo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 22. 7. 2018 18:45

Repro je dvoupásmové, modrošedý kabel slouží pro připojení vysokého pásma, červenočerný pro nízké pásmo.
Připojení těchto beden ke klasickému stereo přijímači pravděpodobně nebude korektně fungovat, protože není jasné, jak je řešena výhybka v repro a zda tam vůbec je, nebo věž posílala oddělený signál každému reproduktoru v bedně zvlášť (asi jo).

Rada: hodit do tříděného odpadu a pořídit bazarové bedničky a přijímač, nebo nový systém, dle libosti ;).
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spyko 22. 7. 2018 20:27

Mám kombinaci philips,bedničky byly malinké na výkon zes.40w,dal jsem panasonicy z věže,stereo-další dva do subvoferu,kombinace je 2+1,když není baba doma-pouštím přes to i filmy,jede to v pohodě!vyhazovat?proč!
spyko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod marts 22. 7. 2018 21:29

Podíval jsem se do servisního manuálu, na schéma elektrického zapojení té věže a výstup pro reproduktory je v ní udělán jako bi-amp. Tedy na každou reprobednu jsou dva koncové stupně, rozdělení na dolní a horní pásmo je udělané v předzesilovači. Aby to rozumně hrálo, muselo by se vyřešit to rozdělení pásem. Což by ovšem nebylo úplně jednoduché.

-- 22. 7. 2018 22:49 --

Nebo do AUX vstupu připojit místo počítače něco takovéhoto https://www.conrad.cz/internetove-fm-ra ... gIjo_D_BwE
či https://www.conrad.cz/internetove-radio ... m.k1193529
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod starší 22. 7. 2018 22:54

Hmmm, ale prečo potom píšu v "Specifications" v "SPEAKER SECTION", že "Cross over frequency" je 3,5 kHz, čiže ako keby bola výhybka v bedni, no potom by stačilo spojiť káble červený so šedým /plus/ a čierny s modrým /mínus/ a normálne to zapojiť k siliču /bolo by to zo siliča single a do bední bi-wiring/.
P.S. dá sa to chápať aj tak, že tam výhybka neni a takto delený signál ide už z veže, ako už kolegovia písali.
https://www.manualslib.com/manual/11958 ... =16#manual
starší
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod maly_moskwic 15. 11. 2019 14:07

Ahoj.
Tiež mám starú výborne hrajúcu vežu Panasonic SA-PM17 s dvojpásmovými reproduktormi s týmito parametrami. Funkcie veže už nedostačujú mojim potrebám, chcel by som ju vymeniť za stereo receiver, ale repro by som chcel zachovať pôvodné.
Dali by sa použiť buď pripojením na výhybku alebo spojením plusových a mínusových vodičov so zachovaním pôvodnej kvality zvuku?
Vďaka.
Přílohy
repro.jpg
maly_moskwic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 15. 11. 2019 14:42

Stejný případ jako výše = s jiným zesilovačem nepoužitelné.
Spojením kabelů na bedně spolehlivě odpálíš výškový reproduktor, protože do něj pustíš bez odfiltrování všechny frekvence i pod uváděných 3 kHz.
Jediná možnost je dodělat do beden pasivní výhybku s uvedeným dělícím kmitočtem, což není úplně levné a zvukový výsledek je značně nejistý.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků