Klipsch pomoc s právnym výberom k Tv

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod sinterpe 12. 7. 2018 15:55

Dobrý deň pani, chcel by som sa obrátiť k Vám o pomoc o radu. Pred časom som chcel k Tv kúpiť dáky soundbar. Po prečítaní XY témat som pochopil, že lepšia voľba ju kúpiť nejaké monitory a k tomu receiver. Nakoniec som kupil aktívne repro monitory R15pm ,ktoré už zosilovač majú v sebe tak mi stačili len samotné+ majú bluetooth a sem tam počúvam cez to hudbu. Klipsch sa rozohrali celkom fajn, až na pre mňa nevýrazné basy. Používam ich na 95% na tv, zostatok hudba. Teraz neviem čo mám urobiť či kúpiť receiver, a iné reproduktory "mám na ruke stĺpy Klipsch RF-25 za cca 370€ a center Klipsch RC-52 II -190€" alebo stačí dokúpiť subwofer? Čo by bolo v hodné a aby to bolo slušne a pri tom to nezabilo susedov v bytovom dome. Miestnosť nie je veľká cca 13m2 kockoveho tvaru. Filmy a hudba sa počúva tak 2'5m od zdroja. Oplatí sa kúpiť spomínané stĺpy+center a poprípade ich ešte napojiť na monitory a receiver? Alebo kúpiť subwoofer? Rád by som mal fakt pekné ozvučenie z Tv slušnú muziku. Počúvam viac menej rock, folk, country....alebo by bolo rozumnejšie si dať napríklad monitory k PC a k TV kúpiť úplne iný set, či bedne. Môžu byť vôbec na tak malú miestnosť stĺpy? Nemal by som pozrieť iné stĺpy ako Klipsch "také čo majú basový výstup v predu??? Ďakujem za rady. Môj rozpočet je max 1000-1300€ '
sinterpe
Junior

Odeslat příspěvekod akburt 12. 7. 2018 19:36

Pokud to chces na filmy,tak je subwoofer dobrá volba.Pokud to chces na muziku,tak tam bych ten sub já osobne nedal.
Rozpocet más myslím dobrej,monitory soupni k PC,ostatne jsou to nearfield monitory.A na muziku receiver,prípadne amp a bedny.Sám ted resím ozvucení TV a koukám po bazarech...
S Tvým rozpoctem muzes koukat i po nových bednách a receiver/amp.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sinterpe 12. 7. 2018 20:21

Nove bedne byt nemusia.Kludne bazar.Nebudem klamat som znacny amater ohladom HIFI. Chem len povedzme nieco normalne do malej obyvacky. Nemas nejaky tip na receiver a bedny?? Mozno ked by som uz kupoval nove bedny ,tak by bolo dobre sa zamerat na nejaku zostavu domace kina 5.0, 5.1..celkom fajn zostavy som videl od Harman Kardon,Bosse,Pioneer
sinterpe
Junior

Odeslat příspěvekod akburt 12. 7. 2018 21:12

Osobne bych volil bazar a sel bych do cistého sterea.Nikdy te AV receiver nezahraje tak,jako cistý dvoukanál.
Slusný receiver,nebo amp koupís v bazaru uz od 3000Kc,bedny bych asi koupil drazsí,ale i tak by jsi se mel ve stereu dostat nekam mezi 7-10 tisíc a budes spokojenej.
Je tady rubrika jak zesilovaců,tak i reprobeden.Zkus si to projít,aby jsi nacerpal nejaké info a pak uz jen dobrou volbu.Abych Ti ale neco doporucil,to si netroufám.Ale urcite se ti tu nekdo ozve a pomůze te nasmerovat.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sly666 14. 7. 2018 05:57

Mám stejné repro R-15PM a řešil jsem taky basy. Dokoupil jsem od Klipsch sub R-8SW a ted' je to dokonalé. Mohu doporučit. ;-)
LG OLED65C8PLA, Onkyo HT-S9800THX, Klipsch R-15PM + Klipsch R-8SW, Samsung S21+
sly666
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sinterpe 26. 7. 2018 16:34

Ďakujem, na vaše rady som sa teda rozhodol kúpiť skôr sub než nové stĺpy. Mám aktívne monitory Klipsch 15PM, teraz mám na ruke aktívny subwoofer Klipsch R-10SW v cene staršieho okolo 170-200€. Je hodný takéj ceny?. Mám však dilemu...hmm nebude to príliš silný sub na tak malú miestnosť "cca 13m2" ? Nemal by som skôr kúpiť či zohnať menší model Klipsch-8SW?? Cez aký kábel-pripojenie by ste mi odporučili ho napojiť? Mam trošku strach z nadstavenim subwoofera, hlavne po prečítaní vlákna "Regálové reproduktory+ subwoofer" od ForeignerOnEartg .Práve on bojuje s presne takým subwooferom. Ďakujem za každú radu.
sinterpe
Junior

Odeslat příspěvekod sly666 26. 7. 2018 20:34

R-8SW přímo doporučuje výrobce k R-15PM. Žádné extra nastavování není třeba. R-10SW mi přijde na velikost místnosti zbytečný.
LG OLED65C8PLA, Onkyo HT-S9800THX, Klipsch R-15PM + Klipsch R-8SW, Samsung S21+
sly666
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 27. 7. 2018 14:39

sinterpe: mám místnost 26 m2 zmenšenou o vestavěnou skříň cca 3 m2. No a Klipsch R-10SW mám po víceméně ukončení nastavování na 1. dílku z 11. Takže v místnosti cca 13 m2 by byl asi tak nepatrně nad pozicí vypnuto. Jinak mně subjektivně asi nejvíce pomohlo, že jsem subwoofer odstranil z rohu a dal jsem ho vedle pravého předního reproduktoru. Tam se mně už poslechově líbí. Dělal jsem psychologickou chybu. Když jsem si ho koupil, tak jsem ho dával tak nahlas, abych slyšel, že to, za co jsem dal peníze, hraje. Jenže on je správný cíl, aby nebyl slyšet, aby jen doplnil dojem z hlavních repro. To v sobě musí člověk psychicky vyřešit. Člověk nesmí chtít si užít ten pocit, že jsem ho zapnul, pouze když ho vypne, tak musí mít pocit, že to už není ono.
ForeignerOnEarth
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sinterpe 27. 7. 2018 15:32

ForeignerOnEarth ďakujem za svoje subjektívne zhodnotenie svojich pocitov. Ja subwoofer a regálove monitory budem používať hlavne na zlepšenie zvuku z TV. Samozrejme že počúvam i hudbu, ale hlavne ma rozčuľoval zvuk z TV. Po kúpe zdá sa ti že toto je už ono? Lebo ja stále ešte váham nekúpiť subwoofer, ale ine stlpové reproduktory s predným basreflexom. Zas páči sa mi možnosť ovládať subwoofer pomocou diaľkového ovládania z monitorov. Vraj i zvukovo si lepšie "sadnú" kvôli rovnakej značke... Cez víkend sa má ozvať pán čo predáva sub.Klipsch R10SW tak aspoň ich pôjdem vyskúšať a uvidím.
sinterpe
Junior

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 27. 7. 2018 19:15

sinterpe:
Já jsem měl úplně jiné výchozí podmínky, které ovlivnily celou mou volbu. Já jsem musel vybírat hlavní reproduktory tak, aby bylo možné je odstranit ze stojanů, stojany uklidit do jiné místnosti a reproduktory uklidit do prostoru, který má na výšku 36 cm. A kromě toho jsem měl ještě finanční limit zhruba do 20 000 Kč. Z toho důvodu jsem si nemohl vybrat hlavní reproduktory, které by dobře zahrály od cca 40 Hz. Takže doplnění subwooferem bylo prakticky vynucené možnostmi prostoru a finančními možnostmi. Protože jsem Klipsch R-10SW získal za 5 000 Kč, tak doplnění Xavianů za 14 500 Kč prakticky nemělo alternativu.
Takže v rámci možností jsem rozhodně spokojený, ale kdybych měl dejmetmu limit 40 000 Kč a neměl jsem limit na výšku repro, tak bych možná hledal sestavu 2.0. Fakt nevím, na jedné straně je pravda, že tenhle subwoofer skutečně zahraje od těch 32 Hz, co má v popisu, zaduní a zaburácí i níže, no a pokud si chci něco vysloveně přebasovat, tak mohu bez omezení. Tolik basů bych ve stereo bednách určitě neměl, ale nejspíš by to, že se nejedná o skládačku, mělo pozitivní vliv na hudební přesnost těch basů. Tohle je samozřejmě skládačka a na některých skladbách mám skvělý dojem jako že na mě hrají drahé stereo bedny s plnými kvalitními basy, jindy mám dojem, že je to dole prostě trochu měkčí a lehce máznuté a hůř čitelné, než kdyby na mě hrály velkoobjemové bedny z úplně jiného cenového a kvalitativního pásma. Ale prostě za ty prachy je ta skládačka super a určitě všechno do 20 000 Kč dopadne podstatně hůř.
Navíc oboje reproduktory se ještě vyhrajou.

A ještě navíc: já jsem na ten subwoofer strašně přísnej, protože ho posuzuju podle toho, jak změní zvuk kontrabasu, bicích či dokonce kostelních varhan. K filmům v televizi je až moc luxusní. Tam to pásmo 30 - 70 Hz, které mně obslouží (o 50 - 70 Hz se dělí s hlavními bednami), nebývá hudební a neposuzujeme jeho přesnost.
ForeignerOnEarth
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků