Klipsch pomoc s právnym výberom k Tv

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod sinterpe 12. 7. 2018 16:55

Dobrý deň pani, chcel by som sa obrátiť k Vám o pomoc o radu. Pred časom som chcel k Tv kúpiť dáky soundbar. Po prečítaní XY témat som pochopil, že lepšia voľba ju kúpiť nejaké monitory a k tomu receiver. Nakoniec som kupil aktívne repro monitory R15pm ,ktoré už zosilovač majú v sebe tak mi stačili len samotné+ majú bluetooth a sem tam počúvam cez to hudbu. Klipsch sa rozohrali celkom fajn, až na pre mňa nevýrazné basy. Používam ich na 95% na tv, zostatok hudba. Teraz neviem čo mám urobiť či kúpiť receiver, a iné reproduktory "mám na ruke stĺpy Klipsch RF-25 za cca 370€ a center Klipsch RC-52 II -190€" alebo stačí dokúpiť subwofer? Čo by bolo v hodné a aby to bolo slušne a pri tom to nezabilo susedov v bytovom dome. Miestnosť nie je veľká cca 13m2 kockoveho tvaru. Filmy a hudba sa počúva tak 2'5m od zdroja. Oplatí sa kúpiť spomínané stĺpy+center a poprípade ich ešte napojiť na monitory a receiver? Alebo kúpiť subwoofer? Rád by som mal fakt pekné ozvučenie z Tv slušnú muziku. Počúvam viac menej rock, folk, country....alebo by bolo rozumnejšie si dať napríklad monitory k PC a k TV kúpiť úplne iný set, či bedne. Môžu byť vôbec na tak malú miestnosť stĺpy? Nemal by som pozrieť iné stĺpy ako Klipsch "také čo majú basový výstup v predu??? Ďakujem za rady. Môj rozpočet je max 1000-1300€ '
sinterpe
Junior

Odeslat příspěvekod akburt 12. 7. 2018 20:36

Pokud to chces na filmy,tak je subwoofer dobrá volba.Pokud to chces na muziku,tak tam bych ten sub já osobne nedal.
Rozpocet más myslím dobrej,monitory soupni k PC,ostatne jsou to nearfield monitory.A na muziku receiver,prípadne amp a bedny.Sám ted resím ozvucení TV a koukám po bazarech...
S Tvým rozpoctem muzes koukat i po nových bednách a receiver/amp.
OPPO HA1 ,Fluid Audio FX8,Astell&Kern AK300,AKG Q 701,Beyer DT 990,Senny Amperior,Trinity Delta a Sabre,Senny HD800S,MDR-1000X, MDR-XB70BT,Shure 535 LTD,FiiO F9 Pro,Beyerdynamic T5 2g,ProPhile8.
akburt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sinterpe 12. 7. 2018 21:21

Nove bedne byt nemusia.Kludne bazar.Nebudem klamat som znacny amater ohladom HIFI. Chem len povedzme nieco normalne do malej obyvacky. Nemas nejaky tip na receiver a bedny?? Mozno ked by som uz kupoval nove bedny ,tak by bolo dobre sa zamerat na nejaku zostavu domace kina 5.0, 5.1..celkom fajn zostavy som videl od Harman Kardon,Bosse,Pioneer
sinterpe
Junior

Odeslat příspěvekod akburt 12. 7. 2018 22:12

Osobne bych volil bazar a sel bych do cistého sterea.Nikdy te AV receiver nezahraje tak,jako cistý dvoukanál.
Slusný receiver,nebo amp koupís v bazaru uz od 3000Kc,bedny bych asi koupil drazsí,ale i tak by jsi se mel ve stereu dostat nekam mezi 7-10 tisíc a budes spokojenej.
Je tady rubrika jak zesilovaců,tak i reprobeden.Zkus si to projít,aby jsi nacerpal nejaké info a pak uz jen dobrou volbu.Abych Ti ale neco doporucil,to si netroufám.Ale urcite se ti tu nekdo ozve a pomůze te nasmerovat.
OPPO HA1 ,Fluid Audio FX8,Astell&Kern AK300,AKG Q 701,Beyer DT 990,Senny Amperior,Trinity Delta a Sabre,Senny HD800S,MDR-1000X, MDR-XB70BT,Shure 535 LTD,FiiO F9 Pro,Beyerdynamic T5 2g,ProPhile8.
akburt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sly666 14. 7. 2018 06:57

Mám stejné repro R-15PM a řešil jsem taky basy. Dokoupil jsem od Klipsch sub R-8SW a ted' je to dokonalé. Mohu doporučit. ;-)
Samsung 46F6740, Onkyo HTX-22HDX+SKS-22X, Klipsch R-15PM + Klipsch R-8SW, Samsung S7 Edge
sly666
Junior