Reproduktory na poslech hudby

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod hito34 10. 7. 2018 18:33

Zdravím, jsem vlastník sluchátek Beyerdynamics DT880, jsem s nimi spokojený,
ale hledám i něco co není třeba mít na hlavě, nějaké reproduktory na poslech hudby a k televizi na sledování filmů. Bylo mi řečeno že studiové monitory nejsou nejvhodnější k tomuto účelu, spíše do studia, nahrávání, tvorbu hudby, např.
https://reprosoustavy-reproduktory.heur ... amaha-hs5/
https://reprosoustavy-reproduktory.heur ... kie-cr5bt/

Nikdy jsem nějaké lepší reproduktory nevlastnil, tak ani pořádně nevím co na takový domácí poslech koupit,
jestli regálové, sloupové, studiové... mám AV receiver od Yamahy, tak ten bych mohl zužitkovat.

Ohledně regálových mi byli doporučeny tyto
https://reprosoustavy-reproduktory.heur ... ns-bp-300/
https://reprosoustavy-reproduktory.heur ... lity-m-22/¨
https://reprosoustavy-reproduktory.heur ... e/#section

Otázka zní, kterou kategorii koupit na domácí poslech hudby ? ( melodic death metal, symphonic, ale i pop, rock, klasiku, no něco všestraného ) no a jako aspoň trochu casual audio k televizi ( která nijak neexceluje co se týče integrovaných reproduktorů )

Díky
hito34
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 12. 7. 2018 16:57

Já jsem tohle absolvoval v uplynulých 3 měsících. Protože každý vnímáme hudbu jinak a také posloucháme jinou hudbu a máme doma jiné akustické prostředí, existují prakticky dvě možnosti:
a) hodit si kostkou a koupit cokoliv náhodně
b) začít poslouchat v poslechových studiích různých obchodů a pak si vybrané reproduktory nebo zesilovače půjčit proti kauci domů a zjistit, co se Tobě doopravdy bude líbit, a to naprosto nikdo jiný neodhadne ani netipne.
Já jsem například zjistil, že to nejhorší, co mám doma, je AV receiver Panasonic, u kterého jsem si myslel, že ho využiju. Jeho náhradou za stereo integrovaný zesilovač zmizel plechový a koupelnový zvuk dokonce i ze starých reproduktorů, které jsem ovšem nakonec vyměnil samozřejmě taky. Já jsem u asi tak 10 reproduktorů vždy zjistil, že skvěle hrají jednu skladbu a totálně propadnou na jiném žánru, takže jsem nakonec koupil Xavian Bon Bonus kvůli tomu, že nezahrály vysloveně blbě nic počínaje rockem až po náročnou vážnou hudbu. A taky jsem si zpočátku myslel, že 10 000 Kč je nesmyslně moc peněz, abych pak po 3 měsících měl dojem, že jsem s těmi 14 900,- Kč za Xaviany až moc šetřil a je to směšně nepatrně malý zlomek peněz oproti těm, co chtějí slyšet hudbu skutečně kvalitně.
Nechci nic vnucovat, ale pokud nejsi hluchý, tak si repro za 4000 Kč nakonec nekoupíš.
Ale to se nesmí uspěchat, člověku se to musí rozležet, jestli to fakt chce. A pokud za měsíc, za dva dojdeš k tomu, že je to vlastně jen momentální rozmar, tak si nekoupíš nic a ušetříš ty 4000 kč za zbytečné plastové nesmysly.
ForeignerOnEarth
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 12. 7. 2018 19:28

Hezky jsi to napsal.
Chord Hugo ,Mojo+Poly,Fluid Audio FX8,Astell&Kern AK300,AKG Q 701,Beyer DT 990,Senny Amperior,Trinity Delta a Master,Senny HD800S,MDR-1000X, MDR-XB70BT,Shure 535 LTD,Beyerdynamic T5 2g,ProPhile8,Schiit Modi3,Magni3.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků