Soundbar k TV Samsung 65" - okolo 15k

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Lausien 4. 7. 2018 17:10

Zdravím všechny a prosím o konzultaci/radu.

Rád bych si zlepšil pocit z poslechu filmů, her a hudby v obývacím pokoji. Vybírám tedy audio, které mi poskytne dobrý zážitek (samozřejmě dle možností zdroje audio signálu). Cena by měla být okolo 15k - 16k, můžeme s ní ale hýbat (v rámci rozumných mezí).
Pokoj je cca 5x4 metry (výška cca 3m), TV stěna je na delší straně, proti ní je sedačka nalepená na zdi. TV visí na stěně.
Příliš se mi nelíbí myšlenka klasických 5.1 repro, jelikož zadní repro bych musel nějak pověsit na zeď a navíc by byly "vedle" mě, nikoliv za mnou. Zamlouvá se mi tedy spíš řešení v podobě soundbaru.

TV je Samsung UE65MU7042. Hlavním zdrojem videa je UPC (brzy nahrazeno O2) STB + pouštění filmů z datového úložiště v rámci domácí sítě (zatím po Wifi, brzy asi nahradím kabelem). Jako další zdroj je Xbox One X.

Můj aktuální výběr je mezi LG SJ9 a Samsung HW-N650.
- U LG se mi líbí podpora Dolby Atmos a HD audia. Pokud se ale nemýlím, má televize tyto formáty neumí a pochybuji, že umí propustit skrz HDMI ARC audio signál nedotknutý (v případě filmu z datového úložiště. Pochybuji že STB od UPC/O2 umí dodávat u pořadů HD 5.1 audio a nevím, jak je to v případě aplikací v TV (např. HBO GO)). Jediným neposkvrněným zdrojem HD audia by tak mohl být Xbox. Nějak ale nevěřím, že LG SJ9 dokáže udělat tak kvalitní Dolby Atmos zvuk...
- U Samsungu se mi zase líbí to, že je to od stejné značky a tak nějak očekávám "dobrou kompatibilitu". Také, co jsem koukal na pár recenzí, je poměrně slušně hodnocena funkce Acoustic Beam. Tady to tedy zní tak, že soundbar by mi sice nebyl ani sám schopen dodat HD audio, nicméně klasické Dolby 5.1 by mohlo být lepší, jak v podání LG. Pokud je ale výkon u obou subwofferů 200W, pak u Samsungu zbývá 160W na soundbar, u LG je to 300W... Také mám takový dojem, že jsem někde četl, že N650 neumí HDR, což jestli chápu správně, tak v případě zapojení Xbox > soundbar > TV bych přišel o HDR obraz.

Prosím poraďte, ke kterému by jste se přiklonili, případně jaký jiný soundbar by jste zvolili.

Děkuji moc!
Acer Aspire 3820TG, Acer Aspire D150
Lausien
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pingu2221 4. 7. 2018 18:02

Ahoj,

já bych se koukl ještě na Sony XF9000:

https://www.alza.cz/sony-ht-xf9000-d5287894.htm?o=1
Umí taky všechno potřebné a recenze jsou slušné. Jedna je i na AVmanii:

https://avmania.e15.cz/sony-ht-xf9000-v ... est#part=1

Mám TV se stejnou uhlopříčkou a podobné podmínky, kdybych si měl vybrat soundbar, byl by to určitě tenhle.

Jinak reálně Dolby Atmos se od soundbaru čekat nedá, jelikož tam musí být splněna alespoň 5.1.2 konfigurace. Na druhou stranu si myslím, že zvuk z dobrého soundbaru bude pořád úplně někde jinde, než ze samotné TV.
Pingu2221
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lausien 4. 7. 2018 20:54

Acer Aspire 3820TG, Acer Aspire D150
Lausien
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pingu2221 5. 7. 2018 06:35

Tak ona to může být klidně i pravda, ale jde o to, že u soundbaru je veškterý zdroj zkvuku umistěný před Tebou. Dohromady je to prostě tak, že receiver + slušný 5.1 repro Ti dá lepší zvukový zažitek, než soundbar. Nicméně je to o dost dražší. Ale k tématu. I tak bych preferoval XF9000, místo SJ9, jelikož Sony podporuje i DTS X a má víc HDMI portů. Je to samozřejmě na Tobě, ber to jako jednu z možností. ;-)
Pingu2221
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 10. 7. 2018 20:46

Dolby Atmos ze soundbaru :D asi nejtrapnější marketingové lakování spotřebitele hned po PMPO astronomických výkonech.... chtěl bych si tu pohádku od prodejců v elektrořetězci poslechnout na živo. Jinak jak bylo řečeno, vypláznout 15 Palackých a být rád, že zvuk bude lepší než z TV. Víc bych od toho nečekal.
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 11. 7. 2018 09:51

bazarový amp,prípadne receiver a 2 bedýnky(bazar,nebo nové).Podle mého budes v bazaru na cca 1/3 a zvuk bude lepsí.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků