Studiové repro na poslech hudby do 7000. 4'' nebo 5''? Jaký

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Miqqie 1. 7. 2018 16:06

Dobrý den, prosím o radu.

Už přes rok intenzivně řeším, čím mám nahradit můj současný žalostný zvukový systém, za něco obstojnějšího. Aktuálně mám Logitech 2.1 (něco podobného jako známější model x-230), které jsem koupil ještě jako student a kvalitou zvuku mě zklamaly, na 1500Kč prostě hrají mizerně. A teď už nastal čas na definitivní výměnu. Jako zdroj zvuku mám zvukovku Asus Xonar DSX, která je momentálně naprosto nevyužitá, vzhledem ke kvalitě současných bedniček.

Přemýšlím nad koupí studiových monitorů jako jsou např.: Presonus E4.5, E5, Mackie CR4, CR5, Alesis... a další modely od jiných značek. Ale nedokážu se rozhodnout a relevantně zohlednit všechny parametry. Bude mi stačit 4'' repro, nebo spíš 5''? Je třeba 25W dostatečný výkon? Mám se zaměřit na vybavení vstupů a výstupů? Je možné je případně zkombinovat s levným subwooferem např. od Geniusu přes flex kabel, bez ztráty kvality a odstupu signál/šum? (chápu, trochu poťouchlý dotaz, ale pokud subwoofer hraje ve spektru 40-150Hz, pak by to mohlo teoreticky fungovat)

Před měsícem jsem pořídil M-Audio AV32.1, ale musel jsem je vrátit, pro jejich nesnesitelný bzukot a šum. Jako by nebyly stíněné a i pohyb myši na obrazovce způsoboval brum. Šuměly dokonce přes optický výstup, což byl původní důvod pro jejich koupi. Nejspíš se jednalo o vadný kus, ale bral jsem to jako znamení a opět mě to uvedlo do hledání jiného řešení.

Mými největšími favority jsou JBL LSR 305, Presonus Eris E4.5 a opět M-Audio AV32.1. Můj rozpočet jsem si stanovil na 4 až 7 tisíc. Hledám tedy mezi aktivními repráky, bez zesilovače. Poslouchám všechny hudební styly a na filmy koukám minimálně.

Budu rád za rady a doporučení!
Mohu poradit ve všech komponentech počítače. Veškerý hardware, základní desky, monitory, ale v reproduktorech zatím tápu.
Díky moc!
Miqqie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cejny 1. 7. 2018 18:18

Komvbinovat studiaky s zahucenym a zadunenym pc subeb neni to prave orechove.

Jednoznacne bez do 5p, s tim ze kazde kousek p prospeje.

Osobne jsem mnel mackie cr5bt a nebyly spatne, jen nakonec jsem sel do 8p a mackie nedavno zmenily majitele. Nakonec ani s nima neudelas chybu.

Je to o tom ze neni treba resit w, konkretne ty mackie vyprodukuji max 103db v paru na metr [spl], jde o akusticke tlak, ne citlivost.
Konkretsi svyma 30w trvale slusne ozvucily i vstupni halu punkevnich jeskyni, sam jsem byl spokojen. Odber merim watmetrem.

S 8p jsem spokojenejsi, lepe odehraji hloubky, ale i mackie to na muj vkus davaly.

Ohledne sumu, mackie nesumej, ale yamaha hs8 mne sumely na te creative zvukovce. Coz se dost omezilo stavajicim dac. Bavime se o vzdalenosti cca 1m od hlavy.

Kazdopadne bez nekam kde to maj k poslechu, treba kytary.cz, sice to tam hraje kapku jinak nez doma [doma nemas mega halu], ale prece jen poznas jak to hraje. Doporuciji si nechat pustit adam audio/eve audio, genelec, presonus, krk, jbl. Zjistis ze treba krk je basobe a jinak jakesi tupe, pak to ze drahe a solidni adam/eve/genelec hraji honde slusne, ale pak je otazka zda to za to das. Doporucuji si donest vlastni hudbu a zdroj, klidne na telefonu, od klasiky-rock, pop, ... , proste to co poslouchas. Skus si i yamahy, pocite s tim ze 5p budou slabsi zespod.
Jelikoz jedu pres notes a dac, tak bych dneska nemel problem jim s tim nabehnou na prodejnu a pustit to primo z toho, aspon na kutarach nebude problem, ale to ani jinde kde ti pripojej vlastni zdroj, coz neni problem pokud je maj kytary skladem nebo vystavene [skladem- nebudou nadseni ze maj porusit baleni a bedny nasledne prodavat jako rozbalene, ale mne to v Brne udelali.
Pak pocite s tim ze kazde prodejce ma vlastni nazory a ty s tim nejak budes bojovat. Naposledy jsem na byl na kytarach kvuli sluchatkum, meli je skladem coz jsem na miste netusil, hlavne prodejce netusil, ktera sluchadla maj vymene kabel, takze jsem nakoupil jinde, jejich boj. Pak se nekde divne divaj na ty co chcej jakoze muzikantske vybaveni jen na poslech.

U JBL bych vahal, digi zesaky maji tendeci na prazdno sumet. Treba ty mackie mne nesumely doma ani v praci a to si prosli integrovane zvukovky i slusnejsi creative usb, s tim ze stavajici dac je jinde.

PS: U vseho se vyplati jit trochu zlatou stredni cestou, tj vyhnout se vyrobcum levnych beden obecne. Jinak jsem stejnej pripad jako ty, posloucham hudbu [vsechno mozne] a i nejake ten film.
Lenovo Thinkpad T430, DAC Audinst HUD-mx2, doma Yamaha HS8 / v praci Mackie CR5BT, sluchatka ATH-M40X
Minidisk Sony MZ-RH910 Hi-MD Walkman
cejny
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků