Subwoofer: Jamo Sub 120 / Pioneer S-21w alebo radsej ziaden

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod _daRK 16. 6. 2018 14:17

Mam repro Dali Zensor 3 + AV receiver Yamaha RX-V683. Tato kombinacia pre mna hra celkom slusne, len mi tam chybali spodky. Nie som ziaden basshead, basov radsej menej ako viac. Zobral som v nadpise uvedene suby na skusku a pri oboch citim zmenu, nastavenu hlasitost subov mam dost nizko, neduni to, len sa pridali nizsie frekvencie a celkovo hutnost basov. Deliacu frekvenciu mam nastavenu na 60Hz, podla grafu je na nej Dali stale OK.
Jamo: 38Hz, bassreflex aj reprak 20cm smerom nadol, ma oproti Pioneeru mozno nastavenia faze, ale to asi nevyuzijem.
Pioneer: 33Hz, bassreflex vedeny dopredu a repro smerom dole, iba 16cm reprak.
Zvukovo medzi nimi velky rozdiel nepocujem. Recenzie na nete su takmer vzdy pozitivne. Byvam v panelaku, hudbu pocuvam vacsinou aj tak len vecer s nastavenim casto na "Pure audio", kedy je sub nepouzity. Filmy pozeram na velke repro zriedka. Suby by som teda vyuzil vacsinou len cez vikendy.
Ktory z nich si nechat ? Alebo nema zmysel ani jeden ? Dali ma v popise uz 50Hz a vyssie.
Kvoli vyssie popisanemu pre mna nema zmysel kupovat Dali Sub za 3x vyssiu cenu, hoci by to bola asi logicka volba, proste u mna je to skor ktory z tychto dvoch lowend vs ziaden.
Hudbu pocuvam najma metal, rock (pink floyd), elektro, depeche... vsetko mozne okrem popiku.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod starší 16. 6. 2018 16:43

Trochu ti nerozumiem, len ty si musíš rozhodnúť či sa ti viac páči zvuk s použitím subu alebo bez neho a ked medzi nimi nie je velky zvukovy rozdiel tak zober ten lacnejší popr. lepšie predatelný, subov Jamo je asi v inzerátoch dosť za prijatelné ceny.
https://elektro.bazos.sk/repro/?hledat= ... =&kitx=ano
- tak sorry, až tolko ich neni

P.S. možno sa mýlim, neviem totiž ako hraju novšie AV Yamaha, ale skušal si k nim nejaký basovo výrazný silič /NAD, MARANTZ, nejaky starší ROTEL/ ?
P.S.2 kde je meranie ZENSOR 3 ?
starší
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 16. 6. 2018 16:59

Dik za názor.
Na bazaroch som pozeral asi týždeň, nakoniec som zobral tieto dva na skúšku a za týždeň ich musím vrátiť. Cenový rozdiel medzi nimi nimi takmer žiadny (30eur). Skôr mi ide o to, či to vzhľadom na repro a receiver nie je zbytočná investícia. Nikdy predtým som sub nepocul a tak neviem neviem posúdiť, či su to len duniace krabice :) Pôvodne som zamýšľal kúpiť drahší AV, tak som chcel skúsiť, či to bude prínos... no nakoniec vlastne neviem... aj ked hlbšie to naozaj ide.
Edit : neskúšal som nic iné ako tu yamahu a ešte moj starý av philips. FR pre Zensor 3 som našiel tu: https://www.hometheater.co.il/p-1.article05251.html
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod starší 16. 6. 2018 17:49

Neviem si predstaviť, že by tie lacné suby aspoň trochu neduneli, ale to neznamená, že je to celé zle, zase sa dostávame k tomu, že to je len na tebe či sa ti takýto zvuk viac alebo menej páči ako ten "pure audio".
P.S. neviem ci to tie tvoje suby umožňujú, ale čo to skúsiť zapojit z vystupu Yamahy L-repro + P-repro do subu a zo subu do bední, mohol by si mať zvolený režim pure audio a išiel by ti aj sub.

Podla tej frekvenčky by to sub ani nepotrebovalo, ale samozrejme sa to od stola nedá povedať, treba to počuť najlepšie s rôznymi siličmi /popr.AV/ a uplne najlepšie u teba doma.
starší
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 16. 6. 2018 19:35

To spomínané nastavenie fáze čo si spomínal, hralo u mňa zásadnú rolu. Ide o to, ako sa pohyb membrán repro zladí s repro. Totiž môže sa stať, že keď by išla membrána repro dopredu, tak membrána subwoofera by v tom čase išla smerom dozadu - teda naopak. Nastavenie fáze toto rieši. Teda repro a subwoofer by mali byť zladené a ich pohyb by mal byť totožný. U mňa to robilo nasledovný efekt. V tej zlej fáze mi vznikalo dunenie v izbe. V basoch sa objavovali hrby a niektoré pesničky boli nepočúvateľné lebo boli prebasované v niektorých častiach. Keď som prepol fázu, dunenie sa z veľkej časti eliminovalo a subwoofer neskutočným spôsobom zrazu splynul s reproduktormi. Potom som sa už len niekoľko dní hral s nastavením deliacej frekvencie a hlasitosti tak, aby prim hrali stále repro, no len aby sa objavili chýbajúce spodky. Teraz mi to hrá tak, že človek ani nevníma že mám niekde subwoofer, ale keď ho vypnem, zrazu tie spodky zmiznú.

Ja by som Ti teda radil, pohraj sa s obidvomi najskôr. To nastavenie subwoofera nie je úplne jednoduchá záležitosť a než som sa ja dopracoval k nejakému nastaveniu s ktorým som spokojný a nemal som ho potrebu každou pesničkou meniť, trvalo to nejakú dobu. Ale dopracoval som sa k situácii, kedy vnímam prínos subwoofera do hudby ako zásadný a bez neho to už nechcem.

Vyber si teda taký, ktorý sa Ti bude lepšie dariť zladiť s Tvojou zostavou. Z ktorého budeš mať lepší pocit. A ak Ti ani jeden z nich neprináša nejakú radosť alebo pocit z pridanej hodnoty do reťazca, potom neber ani jeden. Načo kupovať niečo čo inak nevnímaš ako prínos.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 17. 6. 2018 13:15

Nebude k tomu AV od Yamaha lepšie doladiť aj sub?
Napr. Yamaha YST-SW015 alebo Yamaha YST-FSW050.
Alebo je to v tejto cene do tych 200e úplne jedno?
Alebo máte iný zaujímavý tip na kompaktný sub (toto je asi jediná podmienka) ? Ak by som zvýšil rozpočet na max 300e, je zohnatelne niečo s výrazne lepším zvukom ako všetky tu spomínané?
PS: začínam mať po nejakom čase pocit, ze ten Jamo naozaj trochu duni.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod starší 17. 6. 2018 14:10

Moje názory ber s rezervou, lebo som nikdy doma sub nemal :-[ , ale pár krát som bol počúvať zostavu so subom :-) Toto som minule niekomu písal .



P.S. ak by si sa náhodou rozhodol viem ti dať kontakt na štúdio, kde by ti to predali za trochu lepšiu cenu.
starší
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků