Soundbar LG SK10Y vs. Sony HT-ZF9 (vs. LG SJ9)

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Quickill 11. 6. 2018 13:40

Ahoj,

chtěl bych si k OLED TV (LG) koupit soundbar a nějak se nemůžu rozhodnout. V době kdy jsem o tom začal přemýšlet byl na trhu LG SJ9, načež mi v prodejně řekli, že vyjde brzy nový SK10Y. Tak jsem si počkal... V zahraničí se již prodává, v česku je již na lg shopu také skladem. Reakce jsou dost smíšené, někde jej chválí, jinde kritizují... Z toho co jsem tak o jednotlivých soundbarech četl, tak každý má svá negativa a mě zajímá, zda jít do novějšího LG/Sony, nebo se mi ten příplatek nevyplatí a koupím osvědčený LG SJ9, který získal řadu ocenění. Sice nemá zadní repro, ale dá se koupit za nějakých 16 tisíc. LG SK10Y vyjde na 28, sony také tak, ale i se zadními wireless repro.

Soundbar budu používat primárně na filmy, příležitostně na hudbu.

LG SJ9 - u tohoto soundbaru lidi mezi nevýhodami píší, že v EU k němu nelze dokoupit sada zadních repro a také že neumí DTS X. Jinak že zvukově je dobrý, včetně virtuálního surround.

LG SK10Y - u tohoto soundbaru jsou zase stížnosti na dialogy, že nejdou v centru a nedá se to přepínat (což by u filmů asi dost vadilo, předchozí verze sj9 tímto nedostatkem netrpí). Jdou k němu připojit zadní repro, ale jen drátem.

Sony HT-ZF9 - narozdíl od lg, jej nejspíš nepůjde ovládat jedním ovladačem a celkově nevím, jaká bude synergie oproti kombu lg tv + lg soundbar. Umí DTS X, možnost připojit bezdrátově zadní repro (a mimochodem i s těma zadníma repro vyjde zhruba tolik, co SK10Y bez). Má ale nižší výkon (400w vs 550w u sk10y) a celkově je menší. Otázka je, jestli to bude vadit. O tom sony vím asi nejmíň ale z těch 3 se mi asi líbí nejvíc.

Má s těmito soundbary nějaké zkušenosti?

Díky

Michal
Quickill
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 19. 6. 2018 08:48

Obecně soundbar trochu pomůže vylepšit zvuk TV (mám LG SJ5), ale moc od toho nečekej, klasický AVR s plnohodnotnými repro to nenahradí. Věřím, že v cenové hladině, kterou máš v hledáčku, to bude už o dost lepší, než kategorie za 5-6 tis.
Pokud se rozhodneš, ohlídej si možnosti připojení, třeba SJ9 má jen jeden HDMI vstup.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků