Heco Elen 800

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Honza332211 5. 6. 2018 15:56

Dobrý den.
mám dotaz na odborníka mám možnost koupit Heco Elan 800 za 15tis. Mám receiver Yamaha 4069. Stojí tyto bedny za to? Zatím mám heco victa 200.
Honza332211
Junior

Odeslat příspěvekod Honza332211 7. 6. 2018 22:09

Vážně nikdo nezná ? Je pravda,že u nás v cz se jich asi moc neprodalo.
Honza332211
Junior

Odeslat příspěvekod starší 8. 6. 2018 14:47

Na úvod, žiadne Elany som jakživ nepočul, počul som Celany /to je séria nasledujuca po Elanoch/ nejaké velké stĺpy hralo to s elktronkovým siličom, dobrý príjemný teplý zvuk s mohutnými basmi, sorry našiel som svoj starší príspevok:
starší píše:heca som pocul len raz, boli to asi celany 7OO-ky ?, neviem bolo to davno, mozno aj 800-ky, ale ten zvuk, lepsie povedane ten pocit som si zapamatal, hrali velmi prijemne s vyraznym basovym zakladom, ktory sa mi zdal trochu maksi, ale hralo to s elektronkovym silicom zn.MAGNAT, zvuk klavira bol krasny, realisticky a vysky boli podla môjho gusta, pekne cinkave. /urcite to ale nebolo bum cink, basy vôbec neduneli a to cinkanie bolo prijemne,kultivovane a neagresivne/ velmi som vtedy po tej zostave tuzil, no bola draha jak kráva :-\ spolu aj s CD-kom /elektr.MAGNAT/ cez 100 000 Sk.
heca maju taku zriedkavu moznost zvyraznenia vysok /tusim o 1,5 dB/ zapojenim cez "bypas", ale ci to vtedy bolo zapojene neviem .
este ma napadlo, ze nejde ani tak o velkost miestnosti, ako o vzdialenost reprosustav od zadnej steny, kedze HECO 800 ma dva basreflexy vzadu a pri malej vzdialenosti od zadnej steny sa budu uz tak dost hutne basy este zosilnovat, ale zas môze pomôct zapchatie basreflexov. este jeden link na nejaku debatu k teme celan 800. viewtopic.php?f=1711&t=1114270

- citácia je z tohto vlákna: viewtopic.php?f=1711&t=1163993&p=8748671#p8748671

Nie tak dávno som počul HECO STATEMENT v relatívne malej miestnosti a už som nadšený nebol /zvuk prebasovaný, výšky nevýrazné, potichu to len huhlalo, dunelo/, ale to sú velké bedne do velkého priestoru, ono vlastne aj Elany 800 sú velké a ty máš ako velkú miestnosť ?
Ešte k tej tvojej Yamahe, netuším ako hrajú tie novšie AV receivre Yamaha v stereo režime, ale čo som počul dávnejšie /na DIRECT/ to bola v basoch dosť katastrofa, paradoxne k prebasovaným velkým bedniam v malom priestore by to zvukovo možno aj sedelo.
Krátko k cene, samozrejme záleží na stave a histórii tých bední, ale platí, že menej je viac :-), čiže 400-500 € by bolo asi adekvátnejších, hlavne ak to predáva překupník ...
starší
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Honza332211 8. 6. 2018 18:44

Děkuji moc za zprávu. Je to tak jak píšeš. Sloupy jsou v super stavu vážně jako nové, ale stejně čekám na slevu cca 20%. Místnost mám 35m2 a od sloupů jsem při poslechu cca 2,5 metru.
Honza332211
Junior

Odeslat příspěvekod starší 8. 6. 2018 20:51

35 m2 to je super priestor, tam už sa dajú bedne postaviť aj kusok ďalej od stien, našiel som jednu krátku správu z testu :

" Vyhodnotenie protokolov o skúškach
Pri skúške podlahového reproduktoru sa model Heco Elan 800 prezentoval v elegantnom dizajne a vynikajúcim spracovaním. Úspešné sú aj mnohé existujúce možnosti pripojenia. Zvuk veľkej krabice je tiež pozitívny. Vyzerá to čisto a presne a tiež veľmi dynamicky. Treba však dávať pozor, aby bol Heco Elan 800 dobre umiestnený. V nepriaznivom postavení môžu byť basy príliš silné. "
je to tu: https://www.etest.de/lautsprecher/heco-elan800-test

Myslím si, že je ľahšie basy ubrať ako pridať, presnejšie povedané je to pre zvuk to menšie zlo :-) .
starší
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jan.Valdman 9. 6. 2018 10:50

Ja je mam, provozovany s HK 970 pres biamp, mozna k nim nema uplnou silu, tak si necham take poradit. Drive jsem mel v baraku, ted v panelaku, rozhodne si je necham, zvuk parada. Do basaku jsem nacpal ponozku, opravdu ty basy byly silne. Kupovano pres 30 tisic, Tvoje cena je skvela. Casem jenom uvazuji o novem zesilovaci, nechci ale uz analog kvuli pohodlnosti.
Jan.Valdman
Junior

Odeslat příspěvekod Honza332211 20. 6. 2018 21:14

Majitel dal slevu 5.tis důvod nehraje jeden výškový reproduktor. Máte nikdo představu kolik by stála oprava ?( Výměna reproduktoru) ?
Honza332211
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 20. 6. 2018 21:24

Chtělo by to zjistit důvod, proč nehraje, jestli je mechanicky zničený nebo by se to dalo opravit.
Otázka je, jestli se vůbec nový dá sehnat (nepátral jsem).

-- 20. 6. 2018 22:33 --

Nebo dej dotaz na zastoupení:
http://www.heco-audio.cz/hecoaudio/2-KONTAKTY
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků