Subwoofer nebo jiná alternativa

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Vitekss 2. 6. 2018 18:16

Zdravíčko

Jsem spokojeným majitelem KRK Rokit 5. Zvuk je super, ovšem chtěl by jsem něco na zvýraznění nízkých frekvencí (ne tupé přebasování.....).
Spoustu jsem toho na netu už načetl, ale chci znát názor i někoho dalšího. Přemýšlím zda je lepší zvolit subwoofer (např KRK 10S2) nebo nějakou jinou alternativu.
Repro je zapojený přes ART DTI do SoundBlasteru X-Fi Elite Pro

Cena max 10K
Vitekss
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cejny 3. 6. 2018 13:14

Bud sub nebo aspon 8p bedny. S Tim ze sub nemusi bit od krku, ale klidně presonus, ...
Menší než 8p bych nechtěl.

Navíc ti ty bedny udělají i případně vyšší akustické tlak, díky tomu ze jim odlehcis subem.
Lenovo Thinkpad T430, DAC Audinst HUD-mx2, doma Yamaha HS8 / v praci Mackie CR5BT, sluchatka ATH-M40X
Minidisk Sony MZ-RH910 Hi-MD Walkman
cejny
Junior

Odeslat příspěvekod SmokeMan 4. 6. 2018 07:37

ja slysel u kolegy kdysi nejaky krky a nejakej proson rumble, bylo to fakt hutny... hodne me ten sub tenkrat nadchnul, ale pak sem si rekl, ze sub nepotrebuju a uz vubec ne za takovy prachy, tak sem to nechal plavat...
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vitekss 4. 6. 2018 13:02

Jak to tak vidím, přikloním se asi k subu....

Nejvíc mě teď nově zaujal Presonus Temblor T10, čili kdyby s ním měl někdo zkušenosti, rád si počtu

Jinak díky zatím vám oboum
Vitekss
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SmokeMan 4. 6. 2018 13:20

jeste me napadlo... jesi mas fakt rad takovej ten kopak a rychlej deep bass, mam pocit, ze kolem desitky se da koupit ... nemam pocit, da se koupit... http://www.rodel-audio.cz/produkty-klip ... 5REALw_wcB

kdyz tomu trosku uberes, tak to prehraje oba zminovane... kdyz ne, bude to hrom bedna... rozumej tomu takle, ten klipsh ti udela vetsi paradu a zahraje vic, ty dva budou stridmeji hrat ten spodek...vubec nevim, jak sem na nej zapomel... byl to muj favorit kdysi davno :)
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cejny 5. 6. 2018 17:53

https://www.thomann.de/cz/presonus_temblor_t10.htm

Tady najdes recenze a to i jinych subu. Neni od veci se podivat i na recenze levnejsich. Zistis co na to rikaj ostatni a nebo proc nekdo dal nakonec prednost levnejsimu, silenci co resi ego, tam moc nejsou.

Pak pro srovnani s s klipsch. Studiove sub ma vetsinou nejen vstupy, ale je i pruchozo pro signal, coz se k tvym aktivnim bednam hodi, protoze se je napischnes na vystup subu. Pokud nozni pedal/spinac vypne sub, tak to neni vubec k zahozeni.
Vykonu ma za mne dost, jinak se divej na spl vykon, ale za mne je do do jiste miry zbitecne, v normalni mistnosti nebudes resit zda udela akusticke tlak spl 100 nebo 110dB.

Jako priklad snad jeste https://www.thomann.de/cz/jbl_lsr_310_s.htm , s tim ze lidi maj dle mne vetr z digi zesilovacu, proteze ty levne kolikrat na prazdno kapku sumej[aspon aktivni bedny, u subu netusim], ale za to maj asi nej ucinnost.
To JBL pro mne neni ani levne ani drahe, ale netusim, chce to projit recenze na dalsi suby a tam najit proc to nekdo vracel.

Jinak nej je osobni skusenost, tu nic nenahradi, i za cenu ze to budes vracet.
Lenovo Thinkpad T430, DAC Audinst HUD-mx2, doma Yamaha HS8 / v praci Mackie CR5BT, sluchatka ATH-M40X
Minidisk Sony MZ-RH910 Hi-MD Walkman
cejny
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků