Regálové reproduktory - hifi

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod brousek_mb 21. 5. 2018 22:23

Jo, na tý vedlejší diskuzi se to pěkně zvrhlo :D

Tyjo, jsou fakt poměrně hluboký. Oběhl jsem místnost s metrem a moc nevím, kam s nima :D
Tak teď to svádí vzít nějaký menší - třeba Q acoustics 3020, ale spíš nebudu dělat zbytečný kompromisy, objednám Polk a pak nějak přeskládám byt..
V jaké výšce by měly být ideálně - ve výšce posluchačových uší?

Ještě mě napadlo - nebude zesilovač, který chci pořídit - Marantz pm5005 (40W) - pro ty bedny příliš slabý? Myslím tím, aby uměl ty bedny pěkně rozehrát. Nemyslím nahlas, ale pěkně.. :)
brousek_mb
Junior

Odeslat příspěvekod petison 22. 5. 2018 15:06

Ano výška vysokotónového reproduktoru by měla být ve výšce uší.Ten Marantz pm5005 je dá v pohodě.Dle testu nejsou náročný na zesilovač,což je výhoda.Ani na umístění.Mám je až u zdi a není s tím problém.Je obdivuhodný ,že regálovky za 8500 Kč snesou porovnání se sloupama za 40000 Kč a dokonce možná i předčí.Ten majitel co je testoval v tom videu píše:
Agustín Rivera For me the Polk sounds better. More clear and alive!

V překladu pro mě Polk zní lépe. Jasnější a živější!
:-)
Starší.: video pak udělám,ale nemám kvalitní mikrofon.Takže natočím jen foťákem.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petison 22. 5. 2018 18:01

Tak jsem dnes poslouchal Polk RTi 3 , krásnej plnej zvuk i při nižší hlasitosti.Jak už se rozehrávají,tak se nestačím divit co z nich leze za zvuk.Obdivuhodný za tu cenu.Když to srovnám s podobnými reproduktory co jsem měl ty Focal chorus 807 V které se v roce 2014 dle heureky prodávali za 24000 Kč ,tak Polk je o třídu lepší.
Přílohy
20180519_190321.jpg
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 23. 5. 2018 08:30

Krásnej plnej zvuk může být i tím, že leží na stolku, kterej tim pádem hraje a taky je to, nehledě na přední bassreflex, hned u zdi. To vše přidává na base. Teprve na stojanech ideálně s nějakýma odhmotňovacíma nožičkama bys slyšel naplno co z nich leze.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petison 23. 5. 2018 14:33

Testoval jsem je dnes i ve vedlejší místnosti na stojanech a zvuk byl ještě lepší.Dynamika zůstala a ještě se zlepšila prostorovost a detailnost. ;-)
Na té fotce to není vidět,ale mají gumové nožičky .
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petison 24. 5. 2018 15:56

Brousek_mb koukám ,že už ty Polk nikde nemají.Pokud jsi tedy poslední pár neobjednal ty? :-))
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod starší 24. 5. 2018 16:29

No jo, vyvolali jsme Polk-ománii ... :D

P.S. teda ty, šak si si za to nechal pekne zaplatiť :shock: :D
starší
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod petison 24. 5. 2018 16:32

To jo .Mají reklamu zadarmo :-))
Mohli by mi něco šoupnout . :D ještě je maj na Slovensku,ale tam už je cena vyšší
https://reprosustavy-a-reproduktory.heu ... io-rti-a3/
Však je taky brzo vyprodaj,protože i za tu cenu nemají konkurenci :D
Kupujte dokud jsou,protože už asi v EU nebudou. ;-)
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brousek_mb 24. 5. 2018 22:26

:D Ne, já je nekoupil. Chtěl jsem počkat na zesík, kterej mám slíbenej za dobrou cenu, ale bude asi až za cca 14 dní. Měl jsem v plánu je potom objednat a vyzkoušet (daly by se přinejhorším vrátit). Bohužel koukám, že jsem to překombinoval. Takže jsem s výběrem opět na začátku? :D

-- 25. 5. 2018 00:15 --

..fakt nikde nejsou. Docela mě to sejří!
brousek_mb
Junior

Odeslat příspěvekod simy 25. 5. 2018 06:27

Petison: a tak neprodáš mi ty RTI co si koupil v super akci? :)
simy
Junior

Odeslat příspěvekod brousek_mb 25. 5. 2018 11:32

Takže hledám dál.. :)

Neslyšel jste někdo náhodou Polk Signature S20? Mám možnost je koupit za cenu pod 5 000,-

http://www.eurostar-ostrava.cz/cs/produ ... ?katID=479
brousek_mb
Junior

Odeslat příspěvekod petison 25. 5. 2018 14:27

simy píše:Petison: a tak neprodáš mi ty RTI co si koupil v super akci? :)

Jsem za ně vděčnej a moc spokojenej,takže ty si už nechám. 8-)
Neprodal bych je ani za dvojnásobek.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brousek_mb 25. 5. 2018 16:21

..dvojnásobek by byla ještě pořád super cena, ne ;)
brousek_mb
Junior

Odeslat příspěvekod petison 25. 5. 2018 17:45

To jo ,ale řeknu ti že bych je neprodal ani za trojnásobek. 8-D
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Leony5 25. 5. 2018 22:34

Toto jsem také tvrdil při koupi Dynavoice df6(19 000kč) dokud jsem neslyšel o hodně lépe hrající bedny :-D sice v bazaru ale jen o 10k dražší a navíc Diy :-\ zato úplně v jiné kategorii :-D ,měl jsem oba páry doma ještě než jsem Dynavoice prodal a zvukově jsem je porovnal,rozdíl? Neskutečný.Na zázraky za málo peněz nevěřím,na druhou stanu musím říci že né každý ocení opravdu kvalitní reprodukci,mému (synovi 32 let) se má stávající sestava jeví tek že joooo je to čistý,ale ty Dynavoice hráli lépe,více to basovalo a to mám rád. :-D
Pioneer SA 9500 MKII/ Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků